Zavrieť

Porady

Praca s PC - ako na to plnohodnotne?

Dobry den. Chcem sa poradit, mozno mi pomozete.
Som obcan so ZTP, mam 25 rokov, ukoncenu VS humanitneho smeru, pracujem v chranenej dielni. Praca ma nenaplna, je monotonna, nemozem sa v nej realizovat. Rozmyslam nad niecim, v com by som vynikla, co by ma bavilo, i ked zijem na vychode a uvedomujem si aj svoj zdravotny handicap. Zamyslam sa nad nejakou pracou na PC. Ovladam na celkom dobrej urovni Adobe Photoshop, celkovo pocitace ma bavia, vyznam sa v nich. Ovladam AJ, NJ. Web robit neviem, vyznam sa maximalne v HTML a trochu v PHP. Bavi ma retusovanie fotiek, tvorba vizitiek, logotypov a podobne. Ako to rozbehnut, aby ma to casom aj uzivilo? pripadne, poradite nieco ohladom PC, co by som mohla robit, v com sa zdokonalit, co ma buducnost? dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    V poslednej dobe sa velmi rozmaha interierove dizajnerstvo. Je to dost draha sluzba, ale asi aj narocna.

    Su ludia ktori vobec nevedia z ktorej izby spravit obyvacku a z ktorej spalnu a vobec netusia ako by mohla vyzerat ich kupelna, nevedia si predstavit farby vedla seba, ani doplnky. Takito vyuzivaju sluzby interierovych dizajnerov - graficke navrhy na pocitaci.

    mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

    mahony1
    No prichadza mi na um napr. praca v nejakom grafickom studiu, reklamnej agenture a pod. Skus sa co najviac zdokonalit v Adobe photoshop napr. aj zaplatenim si nejakeho kurzu a potom sa skus uchadzat o pracu v takych studiach. Dobri grafici asi nie su lacna zalezitost a tak ako ZTP mozes pre nich znamenat istu cenovu vyhodu.
    Ako druhu moznost by som videl pracovat vo firme, ktora sa zaobera tvorbou webovych stranok - vzhladom na to, ze takych firiem je vela a preto je aj vyssia sanca najst u nich pracu, ktora by suvisela napr. s tvorbou grafickych navrhov dizajnu webovych
    stranok - ziadne programovanie, len graficky navrh rozlozenia sekcii na obrazovke podla poziadaviek klienta.

    Viac z mojho pohladu poradit neviem :-)..mozno ostatni...
    Naposledy upravil mahony1 : 04.07.11 at 13:58

    martina833 je offline (nepripojený) martina833

    martina833
    skus sa naucit robit v adobe indesign a ilustrator, je to jednoduche, ked uz ovladas PS, mozes robit letaky, katalogy atd
    misoft http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
    Zákaz reklamy.
    Príspevok je otvorená reklama!

    Praca s PC - ako na to plnohodnotne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.