Zavrieť

Porady

Mam narok na invalidny dochodok ? diagnoza skleroza multiplex

Ahojte, chcela by som poradit. Mojej mamke diagnostikovali SM. Magneticka mozgu ukazala 46 lezii. Prosim o radu ci pri tejto diagnoze je narok na ID a ci musi byt prace neschopna jeden rok, pretoze je zivnostnik a pracuje v potravinach a je nemozne aby obchod zavrela na jeden rok. Primarka nemocnice ju chce poslat do kosic vraj tam je nejake stredisko na liecbu ci co. vdaka za pripadne info ak ma niekto problem s SM pripadne ma mozte kontaktovat na sojka5@azet.sk rada sa poradim
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    sojka5 Pozri príspevok
    Ahojte, chcela by som poradit. Mojej mamke diagnostikovali SM. Magneticka mozgu ukazala 46 lezii. Prosim o radu ci pri tejto diagnoze je narok na ID a ci musi byt prace neschopna jeden rok, pretoze je zivnostnik a pracuje v potravinach a je nemozne aby obchod zavrela na jeden rok. Primarka nemocnice ju chce poslat do kosic vraj tam je nejake stredisko na liecbu ci co. vdaka za pripadne info ak ma niekto problem s SM pripadne ma mozte kontaktovat na sojka5@azet.sk rada sa poradim
    Odpovedal som ti v inom príspevku. Tých 46 lézií môže byť na obraze NMR rôzne roztrúsených, v nám neznámom štádiu, a naviac rôzne rozvinutých, takže s lekárskou diagnostikou takpovediac na diaľku ti asi nepomôžem. Naviac, posudkový lekár dáva hlavne názor na ďalšie možné mamkino pracovné zaradenie, čo by mohla s touto diagnózou robiť v budúcnosti. Ako som už písal nemusí byť PN rok, ale dôležité sú lekárske správy od neurológa a prípadných ďalších lekárov, ak je SM s niečím spojená. Ak je tá diagnóza vážna, tak obchod či bude alebo nebude rok fungovať je skôr otázka technická, nie že by nemohla to nechať na rok zavreté. Zdravie je snáď prednejšie .....

    misstka je offline (nepripojený) misstka

    misstka
    skleróza multiplex je veľmi nevyspitateľná choroba a aj reakcie na liečbu sú rôzne, niekomu lieky pomôžu tak, že môže žiť ešte dlho úplne bežný život bez obmedzení, u niekoho lieky nepomôžu a postupne sa to zhoršuje, u niekoho sa striedajú lepšie obdobia s horšími.
    takže fakt sa nedá povedať ako to bude u tvojej maminky, ja by som to teraz neriešila, nech sa riadi pokynmi lekárov a a treba dúfať, že jej liečba pomôže a bude sa môcť vrátiť do bežného života. ak to tak nebude, tak by som to riešila až potom, lebo pri tejto chorobe sa fakt nedá povedať čo bude.

    Mam narok na invalidny dochodok ? diagnoza skleroza multiplex

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.