Zavrieť

Porady

Excel 2007 a vedenie skladu

Zdravím Poraďáci!
Potreboval by som poradiť. V Exceli chcem vytvoriť sklad. Jedná sa o malý sklad elektronických súčiastok. Moja predstava je taká: v prvom stĺpci bude názov súčiastky, v druhom skladový názov.
Ide mi o to vytvoriť nejaký vzorec, ktorý by mi vedel vyrátať aktuálny stav počtu kusov na sklade. To znamená, keď napríklad vezmem niečo zo skladu, tak to uvediem a automaticky to preráta. No chcem aby sa tá hodnota menila stále. Ako príklad uvediem: na sklade je 5000 ks 100nF/50V. Ja vezmem 100 ks. Ostane 4900. Potom neskôr vezmem 200 ks a ostane mi už len 4700 ks. S týmto si lámem hlavu a neviem na nič prísť.
Vedeli by ste mi nejako pomôcť?
Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Možno cez funkcie lookup a sumif.
    Na jednej strane by si mal číselník s poradovými číslami a hneď vedľa toho by ti robilo súčet.
    Na ďalšej strane by si si dal v prvom stĺpci poradové číslo súčiastky, vedľa toho by ti automaticky cez "lookup" napísalo názov súčiastky a vedľa toho by si napísal príjem alebo výdaj "výdaj so znamienkom -". A na prvej strane by ti to cez tú fuknciu "sumif" spočítavalo.
    Len ten číselník s poradovými číslami musí byť zaradom.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    A nemoze to byt takto jednoducho? S pouzitim inych sheetov, alebo to musi byt jeden sheet?

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    zk24 Pozri príspevok
    A nemoze to byt takto jednoducho? S pouzitim inych sheetov, alebo to musi byt jeden sheet?
    A keď tam bude mať 500 položiek na sklade, bude musieť mať 500 sheetov? Alebo by sa dalo na jeden sheet dať napr. 20 položiek a už by mal len 25 sheetov. Napr. jeden na žiarovky, druhý na odpory, tretí na kondenzátory,...

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Letko Pozri príspevok
    A keď tam bude mať 500 položiek na sklade, bude musieť mať 500 sheetov? Alebo by sa dalo na jeden sheet dať napr. 20 položiek a už by mal len 25 sheetov. Napr. jeden na žiarovky, druhý na odpory, tretí na kondenzátory,...
    Ja neviem ake ma potreby. Co sa tyka skladu by mal z hladiska evidencie aj tak evidovat samostatne nakup a predaj na skladovych kartach. Moze mat skladove karty podla typu, pouzitia,....

    nepoznam jeho potreby. Bol to navrh. Mozno ma 4 polozky, mozno ma 1,000. Mozno ma nakup 1x za rok a predaj 3x za rok a mozno ma stovky pohybov...

    Musi niekam poznacit ci nakupil alebo predal. Pre mna za mna nech si to pise do jedneho riadku, alebo nech to ma na jednom sheete.

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    zk24 Pozri príspevok
    Ja neviem ake ma potreby. Co sa tyka skladu by mal z hladiska evidencie aj tak evidovat samostatne nakup a predaj na skladovych kartach. Moze mat skladove karty podla typu, pouzitia,....

    nepoznam jeho potreby. Bol to navrh. Mozno ma 4 polozky, mozno ma 1,000. Mozno ma nakup 1x za rok a predaj 3x za rok a mozno ma stovky pohybov...
    Pohoda, ja súhlasím s tvojim návrhom. Každý model je správny, ak nás privedie k cieľu.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    ani nevieme ci to ma v plnej miere nahradzat skladovu evidenciu alebo je to pre vlastnu potrebu aby vedel rychlo nieco vyhladat.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Takto?
    Michal Piatrov A nedalo by sa to spravit tak ze ked do primu napisem hodnotu ta sa pripocita ku zostatku a nasledne by sa vymazala aby som tam znovu mohol napisat dalsiu hodnotu?

    Deather je offline (nepripojený) Deather

    Deather
    Ďakujem za nápady. Takto, je to len pre moju potrebu. Nebudem nič predávať. Ide len o to, aby som mal prehľad koľko je čoho. Ja vo firme osadzujem dosky súčiastkami a mám na starosť aj sklad.
    Tých súčiastok nie je málo. Môžem pridať aj ako vyzerala evidencia kedysi dávno. Tam som stav ručne prepočítaval. TO znamená, mám niečoho 100, vyberiem 10, výslednú hodnotu napíšem namiesto 100. A tak ďalej. Chcem to len zautomatizovať. Ja len zadám koľko som dodal/vzial súčiastok a výsledok budem mať. Taká je moja predstava.
    Kabaka123 ešte upresni čo tam chceľ, z ktorého stĺpca by sa to malo odpočítavať tie kusy Stĺpec F alebo G

    dafy je offline (nepripojený) dafy

    dafy
    Podľa mňa treba najprv zaistiť, aby každá súčiastka mala jednoznačný a neopakovateľný identifikátor. Aby sa v zozname nevyskytovali duplicity a dalo sa jednoznačne zistiť ku ktorej súčiastke sa robí príjem alebo výdaj.
    Potom je to jednoduché či už pomocou vzorcov, alebo VBA.
    Kabaka123 sto bodov!

    mepex je offline (nepripojený) mepex

    mepex
    Tu je ponuka môjho riešenia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.