Zavrieť

Porady

excel do PDF

Dobrý deň,

Prosím poradiť, potrebujem konvertovať excelový zošit ( viac hárkový, orientácia hárku na výšku, na šírku v jednom zošite ).
Skúšal som software :
PDF Creator, avšak ten skonvertuje len prvý hárok.
Print2PDF8, avšak ten skonvertuje len prvý hárok.

Toto potrebujem vykonať na cca 1000 ecxelových zošitoch. Poraďte pls. ako to vykonať a ako to max. zautomatizovať.

Ďakujem
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Foxymus Pozri príspevok
Dobrý deň,

Prosím poradiť, potrebujem konvertovať excelový zošit ( viac hárkový, orientácia hárku na výšku, na šírku v jednom zošite ).
Skúšal som software :
PDF Creator, avšak ten skonvertuje len prvý hárok.
Print2PDF8, avšak ten skonvertuje len prvý hárok.

Toto potrebujem vykonať na cca 1000 ecxelových zošitoch. Poraďte pls. ako to vykonať a ako to max. zautomatizovať.

Ďakujem
treba dat vytlacit cely workbook. Ja pouzivam PRIMO PDF ale myslim ze to je vsade rovnake, len treba vybrat spravne nastavenie tlacenia.

Neviem co je harok, ja to mam po anglicky, ale asi je to "sheet", ano?
print.jpg  
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Foxymus Foxymus

Foxymus je offline (nepripojený) Foxymus

Ano, správne . Hárok - sheet
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pdf creator
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:33
0 0
Foxymus Foxymus

Foxymus je offline (nepripojený) Foxymus

A skusili ste oznacit v priecinku viecero .... povedzme 2 a viac excelovských zositov a dat ich prekonvertovat do PDF? Mne to nejde bez toho aby som otvoril zosit.
Vlastne mi to nejde korektne ani v otvorenom zosite. Zrejme je problem v rozlicnych orientaciach harkov.

Poradte pls. software, ktory prekonvertuje xls. subory z rozne orientovanymi harkami do PDF bez nutnosti otvorenia suboru.
Resp. ak je nutne otvorit subor je to mozne vykonat pomocou makra na viacerych suboroch?
Naposledy upravil Foxymus : 15.07.11 at 04:46
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Foxymus Pozri príspevok
A skusili ste oznacit v priecinku viecero .... povedzme 2 a viac excelovských zositov a dat ich prekonvertovat do PDF? Mne to nejde bez toho aby som otvoril zosit.
Vlastne mi to nejde korektne ani v otvorenom zosite. Zrejme je problem v rozlicnych orientaciach harkov.

Poradte pls. software, ktory prekonvertuje xls. subory z rozne orientovanymi harkami do PDF bez nutnosti otvorenia suboru.
Resp. ak je nutne otvorit subor je to mozne vykonat pomocou makra na viacerych suboroch?
v pdf creator je funkcia - odložiť a spojiť - pomocou ktorej môžeš spojiť viac zošitov a následne uložiť spojené do jedného pdf + vytlačiť
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Prevod excelovského súboru do pdf, bez nutnosti otvorenia, zvláda Software602 Print2PDF a je úplne jedno, ako sú orientované hárky v samotnom súbore. Tu: http://www.software602.sk/download sa nachádza program a v rýchlosti som jeden súbor previedol, s rôzne orientovanými stranami.
Naposledy upravil domenico.office : 15.07.11 at 07:01
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Technika prevodu je úplne jednoduchá. Klik pravým tlačidlom myšky na súbor, po rozbalení ponuky je položka Software602 Print2PDF... po kiknutí na položku program prevedie vybraný súbor do pdf a uloží v tom istom adresári.
0 0
Foxymus Foxymus

Foxymus je offline (nepripojený) Foxymus

Ďakujem za radu - pri otvorenom zošite mi Software602 Print2PDF
prekonvertuje do PDF správne. avšak pri postupe klik pravim tlačidlom a klik na print2pdf mi prekonvertuje nesprávne. Skúšal som rôzne verzie tohto software, zrejme je chyba v mojom PC...
Software602 Print2PDF sa aj integruje do excelu "uložiť subor ako PDF". Takisto konvertuje správne. Avšak treba každý zošit otvoriť a pri tom množstve zošitov ...
Hm keby sa dalo zadať prikaz použi na všetky zošity v danom priečinku túto funkciu ( "uložiť subor ako PDF" ) ...
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Foxymus Pozri príspevok
....Software602 Print2PDF sa aj integruje do excelu "uložiť subor ako PDF". Takisto konvertuje správne. Avšak treba každý zošit otvoriť a pri tom množstve zošitov ...
Hm keby sa dalo zadať prikaz použi na všetky zošity v danom priečinku túto funkciu ( "uložiť subor ako PDF" ) ...
... mal by si skúsiť (zakúpiť) komernčnú verziu 602print2PDF...
podporuje dávkovú tlač súborov do pdf (príp. so zachovaním pôvodného názvu súborov..)

čítaj http://www.xmlteam.sk/print2pdf9
porovnaj http://www.xmlteam.sk/pt9
zakúp a problém je vyriešený...
1 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Foxymus Pozri príspevok
...Poradte pls. software, ktory prekonvertuje xls. subory z rozne orientovanymi harkami do PDF bez nutnosti otvorenia suboru....
zvládne to samozrejme aj Adobe Acrobat, ale je to iná cenová úroveň
pozri: http://blogs.adobe.com/acrolaw/2010/...ing-acrobat-9/
1 0
Foxymus Foxymus

Foxymus je offline (nepripojený) Foxymus

Myslel som, že trial verzia je plne funkčná.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Foxymus Pozri príspevok
Myslel som, že trial verzia je plne funkčná.
určite je to trial, nie free verzia ? doporučujem v prípade záujmu prekonzultovať s technickou podporou programu....
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Zvláda to aj PrimoPDF, a je bezproblemov zohnatelny na internete. Skusala som teraz tlacit xls do pdf a bez problemov rozozna portrait a landscape.

Funguje ako tlaciaren. Nastavim si vychodziu tlaciaren "PrimoPDF", a potom xls dam right-click a Print tak mi to hned exportne do pdf s rozoznanim rozlozenia stran.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... lenže Foxymus chce tlačiť (previesť do pdf) nie jeden xls súbor (zošit) s viacerými hárkami (listami), ale niekoľko tisíc súborov... A nechce sa mu toľkokrát klikať pravým tlačítkom .
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Stefan2005 Pozri príspevok
... lenže Foxymus chce tlačiť (previesť do pdf) nie jeden xls súbor (zošit) s viacerými hárkami (listami), ale niekoľko tisíc súborov... A nechce sa mu toľkokrát klikať pravým tlačítkom .
no tak dam vsetky xls do jedneho foldra, dam ctrl+a, vsetko vysvietim a staci jeden krat right-clik a print.... a vyprintuje vsetky naraz do pdfiek
Naposledy upravil zk24 : 15.07.11 at 21:06
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

zk24 Pozri príspevok
no tak dam vsetky xls do jedneho foldra, dam ctrl+a, vsetko vysvietim a staci jeden krat right-clik a print.... a vyprintuje vsetky naraz do pdfiek
Háčik je v tom, že by bola vyprintovaná iba strana, ktorá bola aktuálne zobrazená pri uložení zošita.
Museli by byť uložené s označením viacerých listov.

Jedno z riešení (v prípade XL 2007 a viac) je v cykle otvoriť jednotlivé súbory a uložiť jednotlivé listy ako PDF
(viď prílohu - rozbaliť do C:TMP, spustiť _Vykonny_Book_Tlac_do_PDF.xlsm).
Práve pre Foxyma už jedno podobné riešenie bolo vytvorené i tu na porade: http://www.porada.sk/1032620-post6.html

Je tam použitá nasledovná fn:

Code:
Sub xSave_as_PDF()
    Dim sPDF_Name As String, sFileName As String
    Dim xLast As Byte
xLast = InStr(1, UCase(ActiveWorkbook.FullName), ".XLS") - 1
sFileName = Mid(ActiveWorkbook.FullName, 1, xLast)
sPDF_Name = sFileName & "_" & ActiveSheet.Name & ".pdf"
   
    ActiveSheet.ExportAsFixedFormat _
        Type:=xlTypePDF, _
        Filename:=sPDF_Name, _
        Quality:=xlQualityStandard, _
        IncludeDocProperties:=False, _
        IgnorePrintAreas:=False, _
        OpenAfterPublish:=False
       
    'MsgBox "Úspešne uložené ako súbor: " & sPDF_Name, vbOKOnly, "INFO"
    Exit Sub
   
xErr:
    MsgBox "Nepodarilo sa uložiť ako: : " & sPDF_Name, vbCritical, "CHYBA"
End Sub
Pre Excel 2003 a nižšie je to pracnejšie.
Treba mať nainštalovaný nejaký sw na tlač do PDF, napr PDFCreator.
Potom sa dá použiť takýto kód:
Code:
Sub Print_as_PDF()
    ActiveWindow.SelectedSheets.PrintOut Copies:=1, Collate:=True, ActivePrinter:="PDFCreator"
End Sub
Treba však odklikávať názvy tlačených súborov

Palo

doplnenie: Pre XL 2003 a nižšie by sa dalo skombinovať z vyššie spomenutým 602sw. Ale zatiaľ som neskúšal.
Naposledy upravil PaloPa : 18.07.11 at 09:48 Dôvod: doplnenie
1 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

Foxymus: ... Je možné použiť makro ktoré mi na zošitoch v priečinku vykoná úpravu - otvor zošit, označ všetky hárky a takto ho ulož. Tým docielim, že Print2PDF bude fungovať...
Hej, na to sa dá použiť podobné makro (podstatné sú tieto dva riadky : Sheets.Select: ActiveWorkbook.Save):

Code:
Function OznacListy_a_Uloz() As String

' Macro recorded 24.07.2011 by PaloPa

On Error GoTo xErr
    'ChDir "C:\tmp"
    'Workbooks.Open Filename:="C:\tmp\pokusny_001.xls"

    Sheets.Select
    ActiveWorkbook.Save
    ActiveWindow.Close
    
    Exit Function
    
xErr:
OznacListy_a_Uloz = Err.Description
End Function
Ak si v príklade spomenutom vyššie nahradíš súbor "_Vykonny_Book_Tlac_do_PDF.xls", môžeš vyskúšať.
P.
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Potrebujem radu, mám v PDF súbore 150 strán. Potrebovala by som ich rozdeliť na 150 súborov v PDF, každá strana nový súbor. Je toto možné urobiť cez PDF printer, alebo ako na to ?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
blondy Pozri príspevok
Potrebujem radu, mám v PDF súbore 150 strán. Potrebovala by som ich rozdeliť na 150 súborov v PDF, každá strana nový súbor. Je toto možné urobiť cez PDF printer, alebo ako na to ?
... mal by to vedieť každý zo spomínaných PDF-tlačiarní - napr. dáš vytlačiť (teda uložiť) PDF súbor v PDFCreator-i - príslušnú stránku....

Ale existuje i veľmi, ale veľmi praktická, rýchla utilita na spájanie, delenie, kombinovanie, reps. i inú činnosť zo stránkami PDF súborov. Pracuje sa s ňou cez príkazový riadok, ale nič to neuberá na jej kvalite. Je to PDFTK utilita - domovská stránka: http://www.pdflabs.com/docs/install-pdftk/
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
[QUOTE=Stefan2005;1804725]... mal by to vedieť každý zo spomínaných PDF-tlačiarní - napr. dáš vytlačiť (teda uložiť) PDF súbor v PDFCreator-i - príslušnú stránku.... tomuto rozumiem, len je to nadlho takto vytlačiť 150 strán ...

Ale existuje i veľmi, ale veľmi praktická, rýchla utilita na spájanie, delenie, kombinovanie, reps. i inú činnosť zo stránkami PDF súborov. Pracuje sa s ňou cez príkazový riadok, ale nič to neuberá na jej kvalite. Je to PDFTK utilita - domovská stránka: http://www.pdflabs.com/docs/install-pdftk/ toto vyskúšam ďakujem /QUOTE]
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať