Zavrieť

Porady

Dobré rady do záhrady-pestovanie plodin

Ak mate nejake odskusane dobre rady, ako pestovat ovocie a zeleninku,ako sa starat o okrasnu zahradu,ake druhy plodin sa vam osvedcili, ako bojovat proti skodcom,alebo rozne osobne odskusane rady, zaujimave linky na pestovanie rastlin a pod.,pridajte
Naposledy upravil arizona : 20.06.15 at 14:55
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

misoft
Časom hej - je to len buničina. Ale pokiaľ sa nebude prelievať - tak do vytvorenia koreňového obalu pre výsadbu to vydrží.
mas s tym skusenost?
1 1
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

aly - ja som to už skúšala ... nie je to podľa mňa ktoviečo, nie je to pre mňa .. sa to rozmáča, treba dávať pozor. Samozrejme - dá sa. Záleží aj, aké množstvo a aké máš priestory
3 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
...a kolko dni potrebujes na ziskanie tolkych rurociek.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Katy a R
aly - ja som to už skúšala ... nie je to podľa mňa ktoviečo, nie je to pre mňa .. sa to rozmáča, treba dávať pozor. Samozrejme - dá sa. Záleží aj, aké množstvo a aké máš priestory
dakujem, chcela som vyskusat, nakolko si chcem vypestovat pelargonie zo semiacok, ale to treba uz v decembri sadit, ostanem pri klasike.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No na "semienkové" mičurinovanie - bude to LTT. Ide aj o to, za akú dobu zo semienka vzíde rastlinka (počítam medzi 7-10 dní + k tomu vytvorenie koreňového systému (cca ďalších 7-10 dní) - to už nebude stačiť. Skús inú alternatívu - kelímky od jogurtov a iných oných... Nerozmočia sa, potom sa to dá z neho ľahko vyklopiť a všetko do zeme vložiť.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

misoft
No na "semienkové" mičurinovanie - bude to LTT. Ide aj o to, za akú dobu zo semienka vzíde rastlinka (počítam medzi 7-10 dní + k tomu vytvorenie koreňového systému (cca ďalších 7-10 dní) - to už nebude stačiť. Skús inú alternatívu - kelímky od jogurtov a iných oných... Nerozmočia sa, potom sa to dá z neho ľahko vyklopiť a všetko do zeme vložiť.
Misoft, ja viem, ako treba pestovat sadenice zo semienka, aj pestujem, len som tuto metodu nepoznala Ale nakolko sa snazim minimalizovat plasty, uvitala som tuto alternativu. Inak zvyknem pouzivat aj tie, ktore sa sadia spolu s rastlinou do zeme a tam sa rozlozia.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
Mate s tymto niekto skusenost? nerozmoci sa to pri zalievani?
Základná otázka je, z (od) čoho sú tie rolky.
Na foto mi to vychádza, že sa jedná o rolku zo sracáku...a ten je nie vždy OK, záleží od výrobcu.
Lepšia voľba je použiť rolku od alobalu alebo od papiera na pečenie, tam je ten matroš trochu pevnejší.
Iný level je už rolka, doslova rolisko od kobercov...tam je to už o inom matroši a tým pádom aj o pevnosti.
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya1
Misoft, ja viem, ako treba pestovat sadenice zo semienka, aj pestujem, len som tuto metodu nepoznala Ale nakolko sa snazim minimalizovat plasty, uvitala som tuto alternativu. Inak zvyknem pouzivat aj tie, ktore sa sadia spolu s rastlinou do zeme a tam sa rozlozia.
Toto je asi najrozumnejšia alternatíva....
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Minimalizovat plasty je pekny zamer, ale ako kupujes jogurty?
Kedysi sa vselico balilo do papieroveho kornutku, hoc aj do starych novin, co si v pripade jogurtu a spravodajstva na nete neviem akosi predstavit.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

vicktor
Minimalizovat plasty je pekny zamer, ale ako kupujes jogurty?
Kedysi sa vselico balilo do papieroveho kornutku, hoc aj do starych novin, co si v pripade jogurtu a spravodajstva na nete neviem akosi predstavit.
ja iba v sklenicke, aj to zriedka, vyrabam si doma...taky iny, nie z kravskeho mlieka.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

vicktor
Minimalizovat plasty je pekny zamer, ale ako kupujes jogurty?
Kedysi sa vselico balilo do papieroveho kornutku, hoc aj do starych novin, co si v pripade jogurtu a spravodajstva na nete neviem akosi predstavit.
Ja si to ešte pamätám.... v papierovom poháriku - zvnútra bola vosková vrstva, aby nerozmoklo.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Jogurty sa daju aj kilove kupit...trochu plastu sa usetri
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Ale ten je zas privelky pre jedno semiacko.
Cize pre 100 semiacok potrebujes 100 kyblov - nie zrovna ekologicke.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Používame na priesady približne plasty podobných typov, pevné, dolu sú úplne otvorené, v podstate ide o raster, nepestujeme v nich nič za oknom v byte ale v skleníku väčšinou letničky, kedysi melóny, tekvice, teraz mangold. Umiestnené sú na dlhom stole tesne vedľa seba, podložené novinami, takže sa v pôde udrží stála vlhkosť.
Vydržali 40 r., a nejavia známky únavy, tak nemám žiadne výčitky voči ŽP. Dobre sa zospodu z tých plástov vytláčajú sadeničky aj so zemou.
Tie na obr. sú krehkejšie.
P.S. Z lepených roliek by som mala obavy, predsa je tam nejaký lep.


1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
P.S. Z lepených roliek by som mala obavy, predsa je tam nejaký lep.

Používajú glej.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pridám aj sem - skúšal už niekto pestovanie zemiakov v sene ?

https://www.google.com/url?sa=t&rct=...hBCw_imZAPVq7q
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

veronikasad
Pridám aj sem - skúšal už niekto pestovanie zemiakov v sene ?

https://www.google.com/url?sa=t&rct=...hBCw_imZAPVq7q
Ja, ale nie slame, ale takto podobne, ako je na obrazku. V otocenom starom stole.

1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1


zapacilo sa mi, skusim aj ja.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

alaya1
Mate s tymto niekto skusenost? nerozmoci sa to pri zalievani?
mali sme originál zo Štúrovskej papierne, jedným slovom naprd (naviac živitelia plesní a možno aj húb)
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

SEn zahradkara ?
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať