Zavrieť

Porady

Aké SUV (športovo úžitkové auto) kúpiť?

Ahojte,
prosím o radu (alebo skôr o vaše skúsenosti) s kúpou SUV....
Cenový strop mám zhruba 22 000 Eur, nemusí byť nové môže byť aj jazdené (max 2 roky). Nie som odborník v tejto oblasti (mám vytipovaných zopár modelov) a nerád by som investoval do niečoho, čo budem neskôr ľutovať...

Viem, že auto je mŕtva investícia, ale ho potrebujeme a s rodinkou sme sa zhodli na tom, hoci už trend SUV je dávno za nami, že predsa auto tohto typu bude pre nás najvýhodnejšie...

Takže ako uvažujem ja, ako laik:

YETI, CAPTIVA, ANTARA, QASHQAI, MURANO - nechceme, bez urážky je to čisto len vec vkusu...

DUSTER - v tej cene aj nový, strašne slabé spracovanie interiéru a neviem čo mám čakať po motorickej stránke...

SPORTAGE - nemám skúsenosti s KIOU vôbec

TOUAREG - počul som, že sa veľmi kradnú a páčia sa mi len tie novšie modely a tie nie sú v tejto cene pre mňa dostupné

HONDA - neviem koľko je tam možností (typov CRV), ale som počul, že sú veľmi dobre spracované

VOLVO XC 60 - dobré, pekné - no drahé

LAND ROVER - sa mi pozdáva, no opáť netuším čo mám čakať po motorickej stránke a ako je to s náhradnými dielmi

HUINDAI IX35 - mám obavu o kvalitu spracovania, neviem

OUTLANDER - dobré, no zdá sa mi malé

KUGA - čítal som nejakú recenziu kde ho zvozili pod zem, takže...

ASX - tiež je dosť malý

RAV 4 - Toyota je kvalitná na spracovanie, nepoznám

Schválne som nepísal o Mercedesoch, BMW a Porsche (na počudovanie aj to sa dá :-) ) je to iná kategória a nehodlám platiť 300 - 500 ročne poistné...
A ďakujem ani Hummer H3 nechcem, papá 20 litrov...
Motor by mal byť Diesel 4x4 s čo najmenšou spotrebou a čo najspoľahlivejší.

Vopred Vám všetkým ďakujem za odborné rady a pripomienky.

PS: Už som uvažoval aj nad dovozom z USA - nejaké obrovské SUV, no tam sú strašne veľké objemy motorov a to by som nezvládol...

PS2: Keby bolo po mojom, tak by vyhrala LADA NIVA s LPG, ale to by nebol komfort, ktorý si moja rodinka vyžaduje ...
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Wolvi Pozri príspevok
OUwouwou, tak to tu nestíham oči otvárať!!!
Preboha, čo ste tu za ľudia? Mafia?
...pre Boha ...????.....mafia .........ľudia utekajte ....
1.x som chcel radu, tak som šiel na "serióznu" stránku, kde by mali byť ľudia vzdelaní a tým nemám na mysli priamo odborne na moju otázku, ale takí čo poradia v snahe pomôcť...
...snaha býva ...no nie je vždy akceptovaná ...
Čakal som odpovede typu:

Ja mám Dustera a som spokojný...
Mám Kiu a raz sa mi niečo pokazilo, ale inak je to ok...
Odporúčam ti toto a toto rozhodne neber...
...takéto názory sú len prázdne drísty ....

Snažil som sa popísať podstatu veci podrobne, tak ako ich vidím ja LAIK, BEZ odborného hodnotenia (ako píše buchač, rád by som vedel kde si to vyčítal v mojom príspevku...).
....čítaj tie svoje komentáre za jednotlivými vozidlami ....
A inak som sa pýtal, odpovede som dostal a k môjmu výberu mám poznámky na ozrejmenie toho ako to vidím ja! A chcel som aby ma niekto skúsený vyviedol z omylu alebo utvrdil v tom, čo si myslím...
Ako som sa napríklad dozvedel, že LAND ROVER FREELANDER má veľmi poruchové prevodovky - toto som čakal a nie, že sa tu budeš do mňa navážať!

Duves mi stiahol rebríček predajnosti, ďakujem, no ten poznám, šlo mi hlavne o osobné skúsenosti a poznatky (štatistika predaja neukazuje na spoľahlivosť, skôr popularitu a cenové možnosti).

Čo sa týka lujza.j, teba neučili čítať????
Jasne som napísal o ktoré modely NEMÁM ZÁUJEM a ešte som aj vysvetlil, že je to osobné stanovisko a PRETO som ohodnotil tvoj príspevok ako neužitočný - bolo to bez zaujatosti, čisto vecné hodnotenie toho čo si napísala.
A tvoja reakcia? Začneš sa tu vyplakávať, že si dostala hodnotenie, neužitočné. No vidím, že 1DARA ti hneď fúkala ranku na duši, že som si dovolil napísať čo si myslím (pravdepodobne si teraz všetky tvoje "priateľky" na mne vyskúšajú svoj prstoklad a pošlú ma niekam...
To, že tu človek NESMIE ohodnotiť, takú skúsenú poradáčku ako "neužitočné" mi admin zabudol povedať, vieš?
...ale môžeš , všetko môžeš ...........ešte aj vtipy sa tu niektorým nepáčia ...ohodnotia ako neužitočne ,respektíve mimo témy ...
Ďakujem, senior member alessi, ako jediný reagoval na to čo som sa pýtal.

Inak som sklamaný, z úrovne príspevkov, čakal som viac a nie "azeťáckych pubertiakov z pokecu". Dnes sa už solídne fórum asi nenosí - som už asi staromódny.
Ocinko...ak chceš odbornejšie fórum , tak sa inde vyber ...tam by si možno dostal (dostaneš ) aj iné názory ...a určite budú tvrdšie , ak zadrieš takýto príspevok ...
http://forum.autoforum.cz/


OUwouwou, tak to tu nestíham oči otvárať!!!............radšej ich len privriem , zatvárať ešte nemienim ...

Inak som sklamaný, z úrovne príspevkov, čakal som viac....
...a ja z tej úvodnej otázky..........hoci nikde otáznik nevidím ...
...a rady a pripomienky ????...pri tak veĺkom rozsahu vozidiel je to o držku ,radšej ho zúž ...a poriadne ...aspoň o tretinu - štvrtinu ...

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.