Zavrieť

Porady

Môže nás vyhnať osoba ktorá vlastní súkromný pozemok o 2metre ďalej ako som sedel

Bol som vonku s kamarátmi a sedeli sme pri strome.Začala na nas kričať staršia pani že máme odísť že to je súkromný pozemok pritom tam nebol nikde plot a ani ceduľka alebo označenie súkromného pozemku:
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

to sa mám teraz báť ísť do lesa? Lebo aj tam je sem-tam nejaký dom a ako mám vedieť,komu tie pozemky okolo patria???
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

video1983 Pozri príspevok
nesuhlasil by som s tym ze ak vlastni pozemok nemusi ho mat oznaceny alebo oploteny. Podla mna by mal byt aspon oznaceny tabulou ked uz vyletela na nich
Nemáš pravdu. Vlastník nie je povinný oplotiť svoj pozemok, ak nechce. Jedine súd mu môže túto povinnosť uložiť, ale na to musia byť vážne dôvody.(§ 127 Ods.2 OZ)
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
video1983 Pozri príspevok
ale ved neprehanaj, precitaj si otazku zadavatela, reagujem na to nie na pole. Ked tam sedeli nic zle nerobili a pozemok z kt. ich vyhnala nebol nijako oznaceny ani oploteny tak nesplietaj tu nejake polia krumple a kukuricu
Je to v zákone, že pozemok musí byť ohradený?
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
Petra Nová Pozri príspevok
Nemáš pravdu. Vlastník nie je povinný oplotiť svoj pozemok, ak nechce. Jedine súd mu môže túto povinnosť uložiť, ale na to musia byť vážne dôvody.(§ 127 Ods.2 OZ)

a nemusi ho mat aspon patricne oznaceny ?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

video1983 Pozri príspevok
a nemusi ho mat aspon patricne oznaceny ?
Nie.
1 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
no vdaka takym zakonom potom vznikaju nedorozumenia.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Len treba si uvedomiť, že na Slovensku je len málo pozemkov, ktoré nemajú identifikovaného vlastníka alebo sú obecné(mestské), či štátne. Prípadne z ich charakteristiky vyplýva, že slúžia verejnosti. To by si mal každý začať uvedomovať a podľa toho sa aj správať. Ja viem, že tým z Družstevnej je to jedno, aj keď by bol pozemok ohradený.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

marjankaj Pozri príspevok
To je v zákone?
To si potom na poli, kde nemajú tabuľu možno nazbierať zemiaky kukuricu a podobne?
farmársky zákon platí
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
pavol54 Pozri príspevok
farmársky zákon platí

skoda ze nie u nas
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

video1983 Pozri príspevok
skoda ze nie u nas
Náš farmársky zákon platí u nás len ho treba správne a dôsledne aplikovať
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
pavol54 Pozri príspevok
farmársky zákon platí
Veď ja som to nespochybňoval. To videjko tvrdil, že to má byť oplotené alebo označené.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

pavol54 Pozri príspevok
Náš farmársky zákon platí u nás len ho treba správne a dôsledne aplikovať
Hm.... len uplatňuj dôsledne, keď pole zamoria kobylky. Dôsledne uplatníš a na problém máš "zaděláno".
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

to je zaujímavé...tak babka ma môže vyhnať zo svojho pozemku,neoznačeného,neoploteného...ale keď prídu neprispôsobiví do mojej záhrady,rozkradnú mi úrodu,ktorá ma stála nemalé peniaze,čas a robotu....tak vtedy ja už zákon uplatniť nemôžem....lebo chcem ostať živá.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Gina Er Pozri príspevok
to je zaujímavé...tak babka ma môže vyhnať zo svojho pozemku,neoznačeného,neoploteného...ale keď prídu neprispôsobiví do mojej záhrady,rozkradnú mi úrodu,ktorá ma stála nemalé peniaze,čas a robotu....tak vtedy ja už zákon uplatniť nemôžem....lebo chcem ostať živá.
Keby mal pušku Piatok tak Robinson ho musí poslúchať. Pravdu má ten kto je silnejší. Zákon uplatniť môžeš, na to si platíš dane lenže vykonávatelia moci prdnú do gatí skôr ako ho budú mať šancu uplatniť.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

pavol54 Pozri príspevok
Keby mal pušku Piatok tak Robinson ho musí poslúchať. Pravdu má ten kto je silnejší.
...no veď to....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať