Zavrieť

Porady

Portal www.dlznik.zoznam.sk

zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

urcite ste uz narazili na tento portal - dlznik.zoznam.sk. je tam zoznam firiem, ktori maju nejake podlznosti, a takisto su tam aj firmy, ktore nikdy podlznosti nemali.

nepaci sa mi ze sa tam napriklad nachadza moja firma, a takisto firmy mojich klientov (nove firmy), ktore sice nemaju podlznosti, ale tento portal zobrazuje aj nejake socialne prepojenia medzi firmami.

Ked hodim nazov mojej firmy, alebo aj moje osobne meno do googla, tak jedna z prvych stranok kde ju najde je na dlznik.zoznam.sk, a pritom ked to tam dalej clovek skuma tak zisti ze to zobrazuje len prepojenia statuarnych organov, ale aj tak sa mi nepaci ze moje meno svieti na portali ktory ma takyto urazajuci nazov.

Bud nech zobrazuje iba dlznikov, alebo nech sa takto nevola.

mate rovnake skusenosti, vyhlada vas to? Ziadali ste o to, aby vas odtial vymazali? Musia mi vyhoviet ked im napisem ze si nezelam zobrazovanie na ich stranke?

Dakujem.


Vysledok, co google najde ked napisem svoje meno do vyhladavaca:
Naposledy upravil zk24 : 16.08.11 at 07:11
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Možno - ale to zverejňovanie nepravdivých údajov - to už je ohováranie....
http://www.pravny-poradca.sk/ohovaranie
Tr.zákon §373 ods.1
"Kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov, poškodiť ho v zamestnaní, v podnikaní, narušiť jeho rodinné vzťahy alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky."
ods. 2
"Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním značnú škodu,

b) z osobitného motívu,

c) verejne, alebo

d) v podnikaní závažnejším spôsobom konania."
ods. 3
"Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu, alebo

b) a spôsobí inému stratu zamestnania, úpadok podniku alebo rozvod manželstva."
A k tým osobným údajom....
i na toto je § 374
...potom poškodzovanie cudzích práv §375.
Myslím, že by sa toho na neho našlo dosť!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať