Zavrieť

Porady

Trávnik

Vie niekto poradit čo s trávnikom, už som ho 2 krát sial a stále je riedka tráva. Na niektorých miestach dokonca ako keby mizla.Skúsil som aj nejaké granulované hnojivo a nič. Všimol som si že sa tam objavuje mach, je tam totiž málo slnka. Ďakujem.
Usporiadat
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Pustila som sa predsa do toho trávnika, to bolo hrozné, čo som z neho dostala. Fúriky bordelu radšej nepíšem. Pohnojila som ho a ešte aj poliala, lebo neviem ako by sa inak to hnojivo do neho dostalo, u nás prší iba vtedy keď nemusí.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

my máme trávnik tiež už povertikulovaný, ale zatial sme ešte nehnojili (nemáme zatial spustenú závlahu), časť v tieni sa chystáme dosiat trávou do tieňa, lebo normálna tam veľmi zle a riedko rastie, je tam skoro celý deň tieň a vlhko... tak snáď sa tam tejto tráve bude dariť
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
také nádherné dni, nedalo mi, aj ja som včera vertikulovala, dala som predposledný najnižší stupeň, tak som tým odpadom zaplnila kompostér. Polievať a chystám dnes, ešte som tiež nesprevádzkoala závlahu, ale hádam to dne s vyjde.
O dva týždne treba vertikuloovať zas - kolmo na včerajšie, však?
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

rady ohladne travnika http://domacnost.sme.sk/c/6329662/tr...moct-rast.html
1 0
miso.kapitalista miso.kapitalista

miso.kapitalista je offline (nepripojený) miso.kapitalista

o 2 týždne zas?,, to stačí 3 krát ročne .-)
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
miso.kapitalista Pozri príspevok
o 2 týždne zas?,, to stačí 3 krát ročne .-)
áno, ak máš na mysli môj príspevok. Ale treba - tak som si to vygúglila - verrtikulovať na dvakrát a kolmo na seba. Možno to niekto robí naraz ale aj to som čítala, že je vhodne počkať medzi týmito dvoma zásahmi cca 10-14 dní. tak neviem. Ešte som to druhý raz nestihla- prišli zimy, na sviatky som šla do Prahy, takže to bude tento týždeň, možno dnes.
0 0
miso.kapitalista miso.kapitalista

miso.kapitalista je offline (nepripojený) miso.kapitalista

KEJKA Pozri príspevok
áno, ak máš na mysli môj príspevok. Ale treba - tak som si to vygúglila - verrtikulovať na dvakrát a kolmo na seba. Možno to niekto robí naraz ale aj to som čítala, že je vhodne počkať medzi týmito dvoma zásahmi cca 10-14 dní. tak neviem. Ešte som to druhý raz nestihla- prišli zimy, na sviatky som šla do Prahy, takže to bude tento týždeň, možno dnes.
takže keď to robíte každe 2 týždne tak to aj 6 krát v roku potom a to je dosť veľa si myslím. To že to treba robiť kolmo to viem, ja to robím iba v jari, kedy tam hneď dosej troška aj zahnojim prípadne tenkou vrstvou rašeliny zahladim prípadne nerovnosti po jari. ešte to zvyknem aj v lete robiť kedy je veľmi hustá trava,..
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja na jar a potom na jeseň, teda vlastne 4x ak sa tie dve kolmé vertikulácie počítaju za dve.
Mám starý trávnik a nerastie rovnomerne, miestami vyhúknu rýchlo celé trsy a miestami je akoby vysušený, resp. rastie veľmi pomaly.
0 0
miso.kapitalista miso.kapitalista

miso.kapitalista je offline (nepripojený) miso.kapitalista

KEJKA Pozri príspevok
ja na jar a potom na jeseň, teda vlastne 4x ak sa tie dve kolmé vertikulácie počítaju za dve.
Mám starý trávnik a nerastie rovnomerne, miestami vyhúknu rýchlo celé trsy a miestami je akoby vysušený, resp. rastie veľmi pomaly.
jaj tak ja počítam jedno verti. je rovno aj kolmo, tak potom dobre :-),tak to máte nejednotnosť druhu trávy,..tak stále dosievajte iba jeden druh a ono sa o časom vyrovná.
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Je nutné vertikulovať na jeseň? stačilo by raz na jar? je mi ho ľúto teraz zdevastovať keď je taký krásny a hustý.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Cez zimu travnik (koberec polozeny na jesen 2012) zmenil farbu zo zelenej na zltu. Co mu chyba? Cim pohnojit a je uz na to vhodny cas?
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Jarným štartovacím hnojivom. Ešte by som s tým počkal. Ak je potreba vertikutácie, tá sa vykonáva pre hnojením.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať