Zavrieť

Porady

Živnosť na správu kotolne

Dobrý deň,
chcem sa spýtať či je možné vykonávať prácu kotolníka v základnej škole na živnosť
Naposledy upravil Dav : 09.09.11 at 10:39
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    Jozef16 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcem sa spýtať či je možné vykonávať prácu kotolníka v základnej škole na živnosť
    Záleží od tej školy.

    Jozef16 je offline (nepripojený) Jozef16

    Jozef16
    ďakujem, ja by som skôr chcel vedieť o akú živnosť ide, keď sa jedná o správu plynovej kotolne.

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Podľa mňa budeš potrebovať remeselnú činnosť: Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení plynových. Bude dobre, ak sa budeš informovať na Živnostenskom, určite ti povedia, či k tomuto predmetu bude ešte niečo nutné.

    Jozef16 je offline (nepripojený) Jozef16

    Jozef16
    Ide o prácu: obsluha a prevádzka plynovej kotolne. Otázka je na základe akej živnosti sa dá táto práca vykonávať?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Jozef16 Pozri príspevok
    Ide o prácu: obsluha a prevádzka plynovej kotolne. Otázka je na základe akej živnosti sa dá táto práca vykonávať?

    Predsa Ti Domenico odpovedal. Remeselná živnosť za 15.- Eur, no musíš spĺňať podmienky dané živn. zákonom. Mať potrebné vzdelanie a neviem či nie aj Osvedčenie o odbornej spôsobilosti.

    Jozef16 je offline (nepripojený) Jozef16

    Jozef16
    napísal:Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení plynových. Ale to je prevádzka týchto zariadení

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    domenico.office Pozri príspevok
    Podľa mňa budeš potrebovať remeselnú činnosť: Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení plynových. Bude dobre, ak sa budeš informovať na Živnostenskom, určite ti povedia, či k tomuto predmetu bude ešte niečo nutné.
    A skúšky z vyhl. 718
    (teraz tuším už iná)

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Jozef16 Pozri príspevok
    napísal:Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení plynových. Ale to je prevádzka týchto zariadení
    Jediná rada pre Teba zájdi na príslušný živnostenský úrad, tam Ti najlepšie poradia. Alebo ešte jednu možnosť máš, preštuduj si Živnostenský zákon. Tam získaš odpoveď.

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    Economic Pozri príspevok
    Jediná rada pre Teba zájdi na príslušný živnostenský úrad, tam Ti najlepšie poradia. Alebo ešte jednu možnosť máš, preštuduj si Živnostenský zákon. Tam získaš odpoveď.
    V zákone napíšu :

    potrebné vzdelanie

    Was ist das ???

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    rudopp Pozri príspevok
    V zákone napíšu :

    potrebné vzdelanie

    Was ist das ???

    HLAVA II
    Odborná spôsobilosť

    § 66g

    (1) Odbornú spôsobilosť pre živnosti zaradené v prílohách č. 1 a 2 môže osoba spoločenstva preukázať aj rozhodnutím o uznaní odbornej praxe alebo rozhodnutím o uznaní odbornej kvalifikácie.
    (2) Rozhodnutím o uznaní odbornej praxe možno preukázať odbornú spôsobilosť iba pre živnosti zaradené v prílohách č. 1 a 2 do zoznamov I až III.

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    Economic Pozri príspevok
    HLAVA II
    Odborná spôsobilosť

    § 66g

    (1) Odbornú spôsobilosť pre živnosti zaradené v prílohách č. 1 a 2 môže osoba spoločenstva preukázať aj rozhodnutím o uznaní odbornej praxe alebo rozhodnutím o uznaní odbornej kvalifikácie.
    (2) Rozhodnutím o uznaní odbornej praxe možno preukázať odbornú spôsobilosť iba pre živnosti zaradené v prílohách č. 1 a 2 do zoznamov I až III.
    Prelož mu to do ľudskej reči :

    musí absolvovať školenie a urobiť skúšky

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Jozef16 Pozri príspevok
    napísal:Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení plynových. Ale to je prevádzka týchto zariadení
    Spoločnosti, ktoré prevádzkujú plynové kotolne, majú takýto predmet podnikania.

    Jozef16 je offline (nepripojený) Jozef16

    Jozef16
    Pýtal som sa na živnostenskom úrade, tam mi povedali, že sa taká živnosť neexistuje.... našiel som na internete zmluvy s fyzickými osobami, napr. daňové riaditeľstvo Nitra uzavrelo takú zmluvu S FO na základe OZ o obsluhe plynovej kotolne, následne som túto osobu našiel živnostenskom registri so živnosťou "obsluha Kotolne" ale nikto nevie povedať aká je to živnosť....

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Jozef16 Pozri príspevok
    Pýtal som sa na živnostenskom úrade, tam mi povedali, že sa taká živnosť neexistuje.... našiel som na internete zmluvy s fyzickými osobami, napr. daňové riaditeľstvo Nitra uzavrelo takú zmluvu S FO na základe OZ o obsluhe plynovej kotolne, následne som túto osobu našiel živnostenskom registri so živnosťou "obsluha Kotolne" ale nikto nevie povedať aká je to živnosť....

    Neviem prečo stále dávaš rovnakú otázku, keď si dostal už minimálne 2x presnú odpoveď. Voľná živnosť to nie je. Presne Ti odpovedal domenico. Jedna dôležitá vec, tohto času sa musí vychádzať zo Zoznamu voľných predmetov podnikania uverejneného na ich stránke, tento zoznam je nemenný a platný. Jednoducho čo platilo v minulosti, neplatí teraz. Skús riešiť veci v reálnom čase !!!! Plynovú kotolnu nemôže predsa obsluhovať hocikto.

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    Economic Pozri príspevok
    Neviem prečo stále dávaš rovnakú otázku, keď si dostal už minimálne 2x presnú odpoveď. Voľná živnosť to nie je. Presne Ti odpovedal domenico. Jedna dôležitá vec, tohto času sa musí vychádzať zo Zoznamu voľných predmetov podnikania uverejneného na ich stránke, tento zoznam je nemenný a platný. Jednoducho čo platilo v minulosti, neplatí teraz. Skús riešiť veci v reálnom čase !!!! Plynovú kotolnu nemôže predsa obsluhovať hocikto.
    Nestačí len to, že sa nebojíš.

    Jozef16 je offline (nepripojený) Jozef16

    Jozef16
    Dobrý deň,
    na základe Vašej informácie odpovedáme nasledovné:
    obsluha plynovej kotolne je z pohľadu živnostenského zákona č. 455/1991 Zb.
    zaradená do kategórie voľných živností, ktoré nie sú pre účely
    živnostenského zákona viazané na povinnosť preukázania odbornej spôsobilosti
    pre danú činnosť príslušnému registrujúcemu živnostenskému úradu.
    Čo sa týka obsluhy a občasnej kontroly plynovej kotolne, živnostenský úrad
    uvádza, že živnosť odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených
    technických zariadení - plynových je viazanou živnosťou, pričom udelenie
    osvedčenia o živnostenskom oprávnení je viazané na splnenie podmienky
    odbornej spôsobilosti - oprávnenie na činnosť alebo osvedčenia na
    vykonávanie činnosti v zmysle § 15 ods. 1 a 9 zákona č. 124/2006 Z.z. o
    bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci a o zmene a doplnení niektorých
    zákonov vydané technickou inšpekciou na meno podnikateľa. Živnostenskému
    úradu z Vašej žiadosti nie je celkom zrejmé o aký druh a rozsah občasnej
    kontroly bude vykonávaný.

    Uvedené dávame na vedomie a zostávame s pozdravom
    --------------------------------------------------------------
    XY
    odborný radca, odbor živnostenského podnikania ObÚ Nitra

    lml je offline (nepripojený) lml

    lml
    Zo slúsenosti viem, že ŽÚ zapíše živnosť "Obsluha kotolne",pričom ju zaradí do kategórie voľných živností, pokiaľ sa jedná len o obsluhu kotolne a nie aj o prevádzku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.