Zavrieť

Porady

NEŽEREM.

Remeselník,stavbár.
Z mojich kedysi pekných 70kg som za 10rokov vyžierania pribral na súčasných 89,5kg/177výška,čo je moc .Tak som sa rozhodol nežrať a do konca roka schudnúť na 82 kg. Čo je asi 1,8 za mesiac.Túto tému som založil preto, aby som mal kotrolu a kritiku verejnosti.Priebežne budem, zadvať údaje,o tom , ako sa mi darí .Na narodky som si vyžiadal ,ako darček osobnú váhu .Bola mi kúpená taká čo odváži a aj zmeria množstvo tukov.Ja starý športovec som podľa tejto váhy skončil v udávanej tabuľke množstva tuku úplne mimo.26,4 % mňa tvorí tuk,pričom 15% je zdraviu prospešný tuk.Zo slušnosti k spotrebiteľom výrobca asi naschvál neudal do tabuľky poslednú kolonku pre vypapkané prasiatka(môj prípad).Tak NEŽEREM a verejne sľubujem do ježiška schudnem.Poprosím o vašu verejnú kontrolu.Môžete mi nadávať alebo povzbudzovať ,aj radiť ,ako na to.Robím to prvý krát ,tak sa mi vaše rady zídu.
Naposledy upravil 220870 : 04.09.11 at 17:14
Usporiadat
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

mozem sa k tebe pripojit? tiez mi asi pomoze verejna kontrola
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
samozrejme .
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

aj ja by som sa mala, lebo pri mojej výške 171 cm som zo 64 kg spred 3. rokov pribrala na ....... kg.

1. rada: vylúčiť všetky nízkotučné jedlá, maslo jesť len kravské, žiadne margaríny. v podstate je na schudnutie vhodná delená strava.

Možno by bolo dobré si tu napísať nejaký jedalníček na týždeň dopredu a riadiť sa ním.
4 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

mzdarka renca Pozri príspevok
aj ja by som sa mala, lebo pri mojej výške 171 cm som zo 64 kg spred 3. rokov pribrala na ....... kg.

1. rada: vylúčiť všetky nízkotučné jedlá, maslo jesť len kravské, žiadne margaríny. v podstate je na schudnutie vhodná delená strava.

Možno by bolo dobré si tu napísať nejaký jedalníček na týždeň dopredu a riadiť sa ním.
ja jedalnicek mam - a aj funguje - za 6 tyzdnov 10 kg dole! - len si znova budem musiet nastavit budik aby som pravidelne jedla ... u mna je ta nepravidelnost najvacsi problem
4 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No tak daj jedalnicek, ked je fungujuci.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nízkotučné vylúčiť? ako to potom je? slaninu môžem do nemoty? alebo tá je tiež nízkotučná?
Podarilo sa mi schudnúť 5 kg a teraz sa viac-menej udržiavam na želanej hmotnosti. Našťastie jedlo nie je zmyslom môjho života, najem sa vtedy ked som hladná, nemusím ausgerechnet mať obed, či večeru, lebo je hodina obeda, či večere.
Samozrejme obedujem, ale ak sa cítim po polievke polonajedená, nepokračujem, druhý chod si dám na večeru o 17ej, večer už nejem.
Všeobecne obľúbené je večer sa prikrmiť jogurtami, či ovocím - hrubá chyba. Večer treba ak to človek do rána inak nevydrží, radšej si dať steak, samozrejme bez prílohy.
takto sa mi to osvedčilo.
Za jedlo považujem aj ovocie, syry, chuťovky, všetko je jedlo, všetko sa počíta.
Ozaj a tá delená strava je výborná, len pozor - treba deliť stravu a nie miesto.........delená strava nie je to, že polievku zješ v kuchyni, obed na terase, zákusky na balkóne, zmrzlinu v kresle pri telke...............
Držim palce.
7 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

1Dara Pozri príspevok
ja jedalnicek mam - a aj funguje - za 6 tyzdnov 10 kg dole! - len si znova budem musiet nastavit budik aby som pravidelne jedla ... u mna je ta nepravidelnost najvacsi problem
tak sem s ním, lebo začínam byť už jak SUMO

PS: presne tak, pravidelnosť a raňajky sú dôležité ..... tiež robím tú chybu, neraňajkujem a jem nepravidelne a najlepšie v noci
0 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
dobré výsledky sa dajú dosiahnúť norbiho tajomstvo,v skratke do 12-tej ovocie cukry,muka,do 15-tej sacharidy,večer len zelenina a bielkoviny
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

KEJKA Pozri príspevok
nízkotučné vylúčiť? ako to potom je? slaninu môžem do nemoty? alebo tá je tiež nízkotučná? presne tak, lebo nízkotučné jesť, tak to je najhoršie, telo to nevie spracovať, tak ako potraviny, ktoré obsahujú viac % tuku. Dokonca by sme mali jesť potraviny nad 70% tuku, to telo v pohodičke strávi.,
Podarilo sa mi schudnúť 5 kg a teraz sa viac-menej udržiavam na želanej hmotnosti. Našťastie jedlo nie je zmyslom môjho života, najem sa vtedy ked som hladná, nemusím ausgerechnet mať obed, či večeru, lebo je hodina obeda, či večere. ty sa máš, ja rada papkám, zabijem sa, keď som aj v tomto pôžitkár?
Samozrejme obedujem, ale ak sa cítim po polievke polonajedená, nepokračujem, druhý chod si dám na večeru o 17ej, večer už nejem. závidím, závidím
Všeobecne obľúbené je večer sa prikrmiť jogurtami, či ovocím - hrubá chyba. Večer treba ak to človek do rána inak nevydrží, radšej si dať steak, samozrejme bez prílohy. 100% súhlas
takto sa mi to osvedčilo.
Za jedlo považujem aj ovocie, syry, chuťovky, všetko je jedlo, všetko sa počíta. ja za jedlo považujem dobrý kus mäska
Ozaj a tá delená strava je výborná, len deliť stravu a nie miesto.........delená strava nie je to, že polievku zješ v kuchyni, obed na terase, zákusky na balkóne............... he he
Držim palce.
ďakujeme, to budeme potrebovať
5 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Rozhodne spôsob "NEŽEREM" nie je to najlepšie riešenie. Ani oddelená strava nie je to pravé orechové, jedine ak si tento spôsob ponecháte na celý zostávajúci život, pretože po OS je jo-jo efekt obrrrrovský.
Aj ja by som potrebovala dať dole zopár kíl, ale recepty typu 10 kg za 6 týždňov sú (aspoň podľa mňa) nevhodné, výsledky nie sú trvalé.
Dajte sem dobré tipy.
5 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Prísna varianta

Raňajky
* 2 vaječné bielka na tvrdo, káva bez cukru
* cottage syr
* nízko tučný tvaroh
* prazenica zo styroch bielok, k tomu dva racio chlebiky

Desiata
* 1 banán
* 2 kiwi
* grep
* pomaranč

Obed
* Polievka (kurací, hovädzí, alebo zeleninový vývar )
* 100 gr. kuracie prsia, 100 gr. ryža
* 100 gr morčacie prsia, 100 gr. varené zemiaky
* 150 gr rybie filé,100 gr ryža
* 150 gr hovädzí steak, zelenina

Olovrant
* 1 banán
* 2 kiwi
* grep
* pomaranč

Večera
* 180gr tuniak vo vlastnej šťave, 2 listy z čínskej kapusty
* nízkotučný tvaroh
* zeleninová misa ( brokolica, uhorka, paprika, paradajka)

z uvedeného si vybrať podľa chuti a dostupnosti


2. večera – aj je veľký hlad tak grep

Pitný režim
* voda
* minerálka
* cola light
* káva, čaj bez cukru
* suché víno

používať minimum soli a váha jedla je vo varenom stave
ak sa dá vydržať 6 týždňov
dôležitý je úbytok v cm, nie v kg!

- pozor tí ktorí majú problém s nejakou zložkou z uvedených potravín – poraďte sa s lekárom (hlavne grep a kombinácia liekov)

------------
este doplnim - varenie je len na vode bez tuku!
Naposledy upravil avalik : 04.09.11 at 16:28
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tonko a šport si aký zvolil?
2 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Rozalka Pozri príspevok
Rozhodne spôsob "NEŽEREM" nie je to najlepšie riešenie. Ani oddelená strava nie je to pravé orechové, jedine ak si tento spôsob ponecháte na celý zostávajúci život, pretože po OS je jo-jo efekt obrrrrovský.
Aj ja by som potrebovala dať dole zopár kíl, ale recepty typu 10 kg za 6 týždňov sú (aspoň podľa mňa) nevhodné, výsledky nie sú trvalé.
Dajte sem dobré tipy.
Rozálka, súhlasím s tebou, ale ako vieš, ja som najlepšie schudla práve tou delenou stravou, vydržalo mi to cca 3 roky (váha) a potom sa mi tie kilečká zákerne na mňa lepili, potvory.

V mojom prípade delenej stravy bola jedna neoceniteľná zásada, že 1x v týždni obed, alebo večera nedelený. Ja som si zvolila nedeľný obed.
Jedla som každé 4 hod. a to napr. ráno som mala sacharidy (kravské maslo+chlebík a paprika, alebo paradajka), obed - bielkoviny (mäso na prírodno + zeleninový šalát), večera - sacharidy (varené zemiaky s kyslou smotanou) a pod.

Neutrálne potraviny ako napr. kravské 80% maslo, alebo kyslá smotana sa môžu kombinovať aj s bielkovinami, aj so sacharidmi.

Ovocie jesť zásadne len pred jedlom, 15 min. počkať a potom sa môže jesť.
5 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
To by sa aj celkom dalo, len sa do toho pustit.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

miernejšia varianta

Raňajky
- Praženica z 5 vaječných bielkov + 1 žĺtok (na teflón. panvici bez tuku) + Racio chlebíčky ryžové (tzv. polystyrén) 3-4 ks, alebo cestoviny (100g vo varenom stave) alebo 1 celozrnný rožok, príp. 2 ks celozrnného chleba
- Konzerva tuniaka (kúsky) vo vlastnej šťave + Racio chlebíčky
- Nízkotučný jogurt biely príp. tvaroh + 1 ks ovocia a 30g neochutených ovsených vločiek
- Cottage-chease + Racio (cestoviny, pečivo)
Vyhýbať sa bielemu pečivu, sladkému pečivu, salámam, šunkám, tučným syrom, mastným jedlám

Desiata
- Zeleninový šalát s 3 kvapkami olivového oleja + Racio chlebíčky 3-4 ks
- Racio ochutené (čokoláda, škorica, karamel, jogurt)
- 1 ks ovocia
- 1 fit (alebo proteínovú) tyčinku (občas)
- nízkotuč. jogurt, tvaroh + hrsť orieškov
Vyhýbať sa sladkostiam

Obed
150 g kuracích pŕs (príp. morčacie, bravčová panenka, hovädzí steak) alebo rýb na prírodno (alebo stroganov, čína, sushi, jemné bylinkové a paradajkové omáčky) + 100 g varenej ryže (natural), zemiakov alebo cestovín (celozrnné) + zelenina (čerstvá aj varená)
Vyhýbať sa vyprážaným jedlám, rýchlemu občerstveniu, slovenským ľudovým, pizzi, polievkam, pečivu, omáčkam, sladkým jedlám

Olovrant
ako desiata

Večera
Ako obed ale už len so zeleninou – žiadne iné sacharidy
Uprednostňovať ryby a biele mäso.

Pred spaním
- 1 ks grapefruit
- BodyFit (alebo podobny) kokteil

Doplnky výživy
Ráno – vitamíny – postačí aj multivit.
S tučnejšími jedlami alebo s obedom a večerou Fat Burner alebo CLA
Pred cvičením L-carnitín, albo káva bez cukru

Veľa piť. 3-4 l denne. Najlepšie čistú vodu a čaj. Minerálky so zníženým sodíkom obmedzene.
Neochucovať kávu, čaj.
V prípade nedostatku času jedlo nahradiť aj proteínovým alebo BodyFit (alebo iným) kokteilom.
6 0
olga88 olga88

olga88 je offline (nepripojený) olga88

Je velmi dolezite, co clovek je.Ale najdolezitejsi je proste pohyb.Bud chodza,alebo cvicenie. Ja jem pomerne dost,avsak kazdy den si doprajem prechadzku 1,5 az 2 hodiny. Vahu mam stale rovnaku. Takze este raz hybat sa a hybat sa.Drzim vsetkym palce, ktori sa rozhodli znizit svoju vahu.
4 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Suhlasim, aj mne delena strava pomohla, ale pozor, iba prvy krat. Druhy krat uz bolo telo mudrejsie ako ja, s...a jedna.Aj som sa lepsie citila, zdravotne. Podstatou je podla mna zvysene mnozstvo zeleniny, ktore normalne urcite neskonzumujem.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

olga88 Pozri príspevok
Je velmi dolezite, co clovek je.Ale najdolezitejsi je proste pohyb.Bud chodza,alebo cvicenie. Ja jem pomerne dost,avsak kazdy den si doprajem prechadzku 1,5 az 2 hodiny. Vahu mam stale rovnaku. Takze este raz hybat sa a hybat sa.Drzim vsetkym palce, ktori sa rozhodli znizit svoju vahu.
súhlasím, ale keď si zoberiem seba a sestru, tak tá zdedila štíhlosť po tatovi, ja rubensovské tvary po mame. Sestra sa môže pchať od rána do večera a stále je ako laňka a ja ak si nedám pozor, tak mi časom môžu vystaviť zakálací list.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Rozalka Pozri príspevok
Rozhodne spôsob "NEŽEREM" nie je to najlepšie riešenie. Ani oddelená strava nie je to pravé orechové, jedine ak si tento spôsob ponecháte na celý zostávajúci život, pretože po OS je jo-jo efekt obrrrrovský.
Aj ja by som potrebovala dať dole zopár kíl, ale recepty typu 10 kg za 6 týždňov sú (aspoň podľa mňa) nevhodné, výsledky nie sú trvalé.
Dajte sem dobré tipy.
mne to fungovalo rok som si vahu udrzala, potom som ale zase nepravidelne jedla a mozem sa trapit znova

najhorsie na tej mojej "diete" je to, ze cely den jem aj ked nie som hladna - takze preto mam ten budik 5x denne na jedlo
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
lujza.j Pozri príspevok
Tonko a šport si aký zvolil?
Beh.Behám od počítača do chladničky na pivo.Ale kedysi som v pohode zabehol polmaratón,3km za 10 min,200 klikov no problem,60sec =60 sklapačiek,1500m za 4:58(osobný rekord),500 drepov ďalej som nerátal ,futbalové ihrisko som prešiel po zábradlí slabým poklusom. Hral som aktívne futbal rekreačne pinpong,karate.Teraz sa ledva ohnem .Kedysi som chodil za frajerkou 10 km peši.Teraz ledva prejdem pár sto metrov peši.Svojho času som prestal zo dňa na deň fajčiť.Všetko sa to začína prejavovať na zdraví.Odchádzajú mi kríže,pobolievajú kĺby.Niečo s tým musím robiť .Toto nieje môj image.Vrcholne ma tosere
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať