Zavrieť

Porady

defragmentacia

dobry den prajem chcem sa spytat mam dost preplneny pc a ked ho zapnem tak cudne vrci takze chcem skusit defragmentaciu disku len neviem ze kde to najdem ako to mam spravit a ked to bude hotove ze ci to vymaze vsetko v pocitaci aj programy vsetky co mam napr. word, excel? hudbu filmy a dokumenty si dam na externy disk takze vlastne ze ci mi tam nieco zostane este alebo budem musiet vsetko na novo instalovat? dakujem za odpovede
Usporiadat
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Štart - Všetky programy - Príslušenstvo - Systémové nástroje - Defragmentácia disku.
Nič sa ti nevymaže,len sa to ak nejak lepšie uloží a PC bude rýchlejší (nie som PC odborník).Aspoň mne to tak funguje.Robím to pomerne často,aj na USB,hlavne,keď veľa na PC pracujem.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
MikiHalasko MikiHalasko

MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac
defragmentovat mozes kludne. ale ak ti vyhodi hlasku ze mas malo percent volneho miesta na disku, tak to nerob. Pred tým vycisti disk / diski . skus znova. ak vyhadzuje stale hlasku uvolni miesto na disku. zalohuj si veci na externý disk alebo na dvd, cd.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Defragmentácia = po našom (ľudskom) poukladanie papierikov do jednej kôpky pekne spolu. Nič sa nevyhadzuje, len sa "šibuje" hore-dolu
A Miki naznačil - keď toho tam máš fúru, čo nepotrebuješ, vyšmar het, urob si miesto. Inak defragmentácia pôjde aj na plnom HDD, ale to bude trvať dĺĺĺĺhóóó.
0 0
prisonbreak prisonbreak

prisonbreak je offline (nepripojený) prisonbreak

a zhruba kolko to trva na c mam zhruba 76GB pamat necham tam volne miesto aspon 25 GB aby som vedela ze ci to od rana dat lebo ked sa bude defragmentovat tak sa asi neda nic na pc robit vsak?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Pozri sa koľko máš voľné miesto na C.Ak PC čudne vrčí ,tak to môže vrčať ventilátor ,nie že je potrebné defragmentovať.Upozorňuje OS ,že máš málo miesta alebo niečo podobné.Aký máš OS.
0 0
prisonbreak prisonbreak

prisonbreak je offline (nepripojený) prisonbreak

neviem mozno preto nevrci ale aj tak ho chcem defragmentovat lebo ako ho mame uz nejakych 5 rokov tak sme ho este ani raz nedavali defragmentovat a je dost spomaleny tak hadam sa tym nic na nom neposkodi a os mam windows xp
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nepoškodíš nič- 5 rokov bez defragmentácie - sa čudujem, že ti ešte OS vôbec ide (to by skôr slimák vyhral maratón). Po defragmentácii sa ti zaručene trochu zrýchli OS, načítavanie OS i súborov.
1 0
prisonbreak prisonbreak

prisonbreak je offline (nepripojený) prisonbreak

dakujem pekne za odpovede tiez dufam ze sa to trochu zrychli a este nevie niekto kolko to zhruba trva vie ze je to individualne na kazdom pc ale len tak orientacne aby som vedela ci to dat rano ci ku veceru?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Keď som mal XP ,ani raz som nedefragmentoval disk ,pretože je to len dočasné riešenie a veľmi to nezrýchli PC.Samozrejme nemal som nikdy ani OS 5 rokov bez preinštalovania.Odkedy mám Win7 ,tak ten to robí automatický sám ,tak som tú možnosť nechal zapnutú.Ak je PC pomalé ,tak skór treba vyhodiť to čo tam nemá byť a hlavne čo nie je potrebné aby sa zapínalo pri štarte.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

prisonbreak: doba je rozdielna - záleží od fragmentovania a od veľkosti disku. Ale po päť ročnom používaní a zaplnení disku niekoľko desiatok minút - často aj hodín.
BTW: nástroj na defragmentáciu v XP nie je veľmi účinný. Ja osobne používam O&O Defrag Profesional.
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Najskôr vyčisti disk CCleanerom, vymaže zbytočné súbory a to môže byť aj niekoľko GB. Potom zdefragmentuj Defraglerom. Počas defragmentácie môžeš kľudne počítač používať na menej náročné vecičky(word, i-net ...).
1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Koľko to trvá?
No mne zvyčajne dve hodiny,ale može to byť kľudne aj pol dňa,to ťažko povedať.Popri tom sa dá normálne na PC pracovať.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
prisonbreak Pozri príspevok
dobry den prajem chcem sa spytat mam dost preplneny pc a ked ho zapnem tak cudne vrci takze chcem skusit defragmentaciu disku len neviem ze kde to najdem ako to mam spravit a ked to bude hotove ze ci to vymaze vsetko v pocitaci aj programy vsetky co mam napr. word, excel? hudbu filmy a dokumenty si dam na externy disk takze vlastne ze ci mi tam nieco zostane este alebo budem musiet vsetko na novo instalovat? dakujem za odpovede
Doporučujem tento program (vid obrazok) a verziu PRO, bez registracie je to FREE ale bez dalších utilit. Ma neuveritelne rychlu defragmentaciu disku. Defragmentacia integrovana vo win stojí za deravý groš.
Advanced.jpg  
0 0
kozlíček kozlíček

kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

misoft Pozri príspevok
Nepoškodíš nič- 5 rokov bez defragmentácie - sa čudujem, že ti ešte OS vôbec ide (to by skôr slimák vyhral maratón). Po defragmentácii sa ti zaručene trochu zrýchli OS, načítavanie OS i súborov.
Ja mám PC 4 roky,nikdy som defragmentáciu nerobil a keď ju spraviť chcem,tak mi napíše "defragmentácia disku mimentálne nie je potrebná" a zároveň svieti aj modré pre defragmentáciu.Tak neviem či mám dať "defragmentovať,alebo do toho nevŕtať.Prosím o radu.
Ďakujem!
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Po 4 rokoch je potrebná. Len nepouži nástroj z OS.
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

sthruska Pozri príspevok
Po 4 rokoch je potrebná. Len nepouži nástroj z OS.
Čiže keď mám vo svojom OS nastavenú pravidelnú defragmentáciu, je mi to na dve veci...?
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Nie celkom. Pokiaľ máš W7, tak to nechaj tak. Za prepokladu, že nemáš SSD, čo nepredpokladám.
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

sthruska Pozri príspevok
Nie celkom. Pokiaľ máš W7, tak to nechaj tak. Za prepokladu, že nemáš SSD, čo nepredpokladám.
A vo Viste? - radšej to mám zrušiť a urobiť "ručne" pomocou nejakého programu?
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

O Viste neviem nič. Nech sa vyjadria iní.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

kozlíček
Ja mám PC 4 roky,nikdy som defragmentáciu nerobil a keď ju spraviť chcem,tak mi napíše "defragmentácia disku mimentálne nie je potrebná" a zároveň svieti aj modré pre defragmentáciu.Tak neviem či mám dať "defragmentovať,alebo do toho nevŕtať.Prosím o radu.
Systém ti oznamuje, že uloženie súborov a fragmentácia na disku je ešte "v norme" a nie je nutne potrebná (opakujem nutne), ale keď ju vykonáš, nič tým nepokazíš. Defragmentáciou sa nič nemaže, len sa presúvajú súbory (alebo časti súborov) a ukladajú tak, aby boli logicky spojené a poukladané.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať