Zavrieť

Porady

dobrovoľné nemocenské poistenie v roku 2012

dobrý deň, správne som pochopila, že od 01.01.2012 nebude platiť dobrovoľné nemocenské poistenie platné v tejto podobe ako v roku 2011, čiže osoba poistená v zamestnaní a aj DNP v roku 2012 už nebude mať materskú aj z DNP a aj ako zamestanec ? Takže platby do DNP môžem ukončiť - nebudú mať vplyv ani na ošetrovné a ani materskú, ďakujem
Usporiadat
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý večer, opäť prosím o radu, ale pre kamarátku. Je zamestnancom na RD, ktorá jej končí 8.9.2012, no v práci dostane výpoveď a tak pracujú na bábetku. Nikdy si neplatila DNP. Môže si prilepšiť na ďalšiu materskú, tak že sa prihlási 31.1.2012 na DNP z maxima, bude jej plynúť 270 dňová doba do 26.10.2012 a potom ak bude tehotná tak ochranná doba 8 mesiacov a keď pôjde na materskú bude poberať maximálnu dávku? Ale toto všetko bude mať asi len v tom prípade ak už počas RD ukončí PP so zamestnávateľom, však? Pamätám si niečo také, že ak vznikne iné povinné poistenie z nemocenského tak z DNP nedostane nič. Viem to dobre? Ďakujem.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Seda,
kamarátka nech uzavrie kludne DNP z maxima,
a ak by otehotnela do konca rodičovskej dovolenky, tak zamestnávateľ ju vyhodiť nemôže a dostane aj materskú aj zo zamestnania aj z DNP.
1 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Super, veľmi pekne ďakujeme za odpoveď.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Seda,
ale nezabudnite, do 31.1.2012 uzavrieť DNP.
0 0
hana22 hana22

hana22 je offline (nepripojený) hana22

zdravím, som tu nová a chcem sa spýtať, že ak si platím dobrovoľné nemocenské poistenie, či si ho môžem v účtovníctve dať do VOZD????
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

hana22 Pozri príspevok
zdravím, som tu nová a chcem sa spýtať, že ak si platím dobrovoľné nemocenské poistenie, či si ho môžem v účtovníctve dať do VOZD????
áno
0 0
lesik lesik

lesik je offline (nepripojený) lesik

Dobry vecer.Momentalne som nezamestnana (od konca decembra 2011) a minuly tyzden som rusila stare DNP a zakladala nove, aby som stihla platit odvody este po starom. No, ale niekde na forach diskutujucich mamiciek som sa docitala, ze ak zena, ktora je nezamestnana a ma zalozene DNP a v priebehu par mesiacov sa zamestna, tak straca narok na matersku z DNP. Vznikom noveho socialneho poistenia u zamestanavatela sa jej akoby rusi narok na vyplacanie davky z DNP. Preco by som stratila narok na DNP, ked si budem platit nepretrzite platby kazdy mesiac a ak by som sa zamestnala tak aky vplyv bude mat odvod od zamestnavatela na moje DNP?
Tato informacia ma dost znepokojila a neviem ci je skutocne pravdiva, alebo som ju zle pochoplia ja.
Vdaka.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

lesik Pozri príspevok
Dobry vecer.Momentalne som nezamestnana (od konca decembra 2011) a minuly tyzden som rusila stare DNP a zakladala nove, aby som stihla platit odvody este po starom. No, ale niekde na forach diskutujucich mamiciek som sa docitala, ze ak zena, ktora je nezamestnana a ma zalozene DNP a v priebehu par mesiacov sa zamestna, tak straca narok na matersku z DNP. Vznikom noveho socialneho poistenia u zamestanavatela sa jej akoby rusi narok na vyplacanie davky z DNP. Preco by som stratila narok na DNP, ked si budem platit nepretrzite platby kazdy mesiac a ak by som sa zamestnala tak aky vplyv bude mat odvod od zamestnavatela na moje DNP?
Tato informacia ma dost znepokojila a neviem ci je skutocne pravdiva, alebo som ju zle pochoplia ja.
Vdaka.
nie - nerob paniku. Je to tak, že nárok z dvoch poistení sa posudzuje z každého poistenia zvlášť a musí byť aj podmienka 270 - z každého poistenia. (môže sa pripočítať ukončené)
A ty spĺňaš podmienky - aj keď sa nanovo zamestnáš. len nezabudni, že toto nové DNP bude trvať len 270 dní!
Výška VZ - to už je iné
Naposledy upravil Katy a R : 29.01.12 at 18:42
0 0
gitkag gitkag

gitkag je offline (nepripojený) gitkag

Chcem vysloviť veľké ĎAKUJEME Vám dievčence, ktoré neúnavne a bez akejkoľvek odmeny, odpovedáte na naše otázky a riešite naše životné situácie, ktoré nám naši volení zástupcovia všemožne komplikujú svojimi rozhodnutiami.
0 0
heledo heledo

heledo je offline (nepripojený) heledo

som zamestnaná,dobrovoľné nemocenský poistená už veľa rokov.Ako mám postupovať po 1.2.2012.Ako je to s odhlásením a novým prihlásením 30.1.a31.1.2012 v mojom prípade ak chcem byť dobrovoľne nemocenský pripoistená po starom do 30.10.2012.Čo mám urobiť?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

heledo Pozri príspevok
som zamestnaná,dobrovoľné nemocenský poistená už veľa rokov.Ako mám postupovať po 1.2.2012.Ako je to s odhlásením a novým prihlásením 30.1.a31.1.2012 v mojom prípade ak chcem byť dobrovoľne nemocenský pripoistená po starom do 30.10.2012.Čo mám urobiť?
zajtra pre teba je posledný deň, ísť do SP odhlásiť sa k 30 01 a prihlásiť sa k 31 01 podmienky platenia ostávajú po ďalších 270 dní,,,,,,
2 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

heledo Pozri príspevok
som zamestnaná,dobrovoľné nemocenský poistená už veľa rokov.Ako mám postupovať po 1.2.2012.Ako je to s odhlásením a novým prihlásením 30.1.a31.1.2012 v mojom prípade ak chcem byť dobrovoľne nemocenský pripoistená po starom do 30.10.2012.Čo mám urobiť?
..no zajtra máš posledný termín naklusať do SP
3 0
heledo heledo

heledo je offline (nepripojený) heledo

Ďakujem Vám veľmi pekne za odpovede
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

Ešte jedna otázočka. Som zamestnaná, chcem sa prihlásiť ešte na DPN. Môže sa to urobiť aj poštou, alebo mailom? Alebo iba osobne návštevou pobočky?
Ďakujem
0 0
vgabka vgabka

vgabka je offline (nepripojený) vgabka

učiteľka a účtovníčka
Prosím o radu. Dcéra je tehotná, zamestnaná a povinne poistená rok a pol. Termín pôrodu má 04.08.2012. Ak sa teraz do konca januára prihlási na DNP z maximálneho vymeriavacieho základu, ktoré bude platiť 270 dní, potom nastúpi na PN, bude mať nárok na PN z maximálneho VZ? Materskú už neriešime, lebo tu už asi nestihne mať vyššiu. Poradila nám to sama lekárka. Je to pravda?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

vgabka Pozri príspevok
Prosím o radu. Dcéra je tehotná, zamestnaná a povinne poistená rok a pol. Termín pôrodu má 04.08.2012. Ak sa teraz do konca januára prihlási na DNP z maximálneho vymeriavacieho základu, ktoré bude platiť 270 dní, potom nastúpi na PN, bude mať nárok na PN z maximálneho VZ? Materskú už neriešime, lebo tu už asi nestihne mať vyššiu. Poradila nám to sama lekárka. Je to pravda?
Odkedy trvá jej súčasný pracovný pomer ? mala nejaké nem.poistenie predtým ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

editasara Pozri príspevok
Ešte jedna otázočka. Som zamestnaná, chcem sa prihlásiť ešte na DPN. Môže sa to urobiť aj poštou, alebo mailom? Alebo iba osobne návštevou pobočky?
Ďakujem
Vzhľadom na termín, len osobne. Poštou zásielku do 31.1. nedostanú.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Panebože,
bola som u nás v SP, ludí ako za socíku v mäsiarni. Fronty a fronty do ošalenia, nechápem že si to nechávali na poslednú chvílku...
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

veronikasad Pozri príspevok
Vzhľadom na termín, len osobne. Poštou zásielku do 31.1. nedostanú.
Ďakujem
0 0
vgabka vgabka

vgabka je offline (nepripojený) vgabka

učiteľka a účtovníčka
veronikasad Pozri príspevok
Odkedy trvá jej súčasný pracovný pomer ? mala nejaké nem.poistenie predtým ?
Zamestnaná je od 15.07.2010 a PN nemala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať