Zavrieť

Porady

DPH - objednávka ako faktúrovať.

Vykonávame službu. Mám pred sebou o b j e d n á v k u, kde si objednávajú našu službu od 26.08.2004 do odvolania. Môže to byť 1 mesiac alebo aj viac.

Ako faktúrovať ? Vyfakturovať teraz za obdobie 26.08.04 - 31. 08. 2004 alebo až po ukončení celej služby ? Čo keď bude túto služba trvať aj 1/2 roka ? Nemáme zmluvu len objednávku.
Ide mi hlavne o DPH, aby som ho odviedla v správnom mesiaci.

Podľa §19 ods.2 daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby. Ja každý deň dodávam tú istú službu, ale nefaktúrujem každý deň. Sčítam hodiny za mesiac a faktúrujem.

Vie mi niekto poradiť ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Vyzerá to na opakovanú dodávku podľa § 19 ods. 3 preto Ti odporúčam na konci každého mesiaca pripraviť faktúru a spraviť vyúčtovanie. Túto fa ale zaradíš do DPH na výstupe podľa dátumu splatnosti.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    myslím, že by to mohlo byť aj tak, že do DPH to pôjde dátumom vystavenia, čo navrhujem posledný deň mesiaca. Prvú faktúru by som vystavila 31.8. (to by bolo za august) a nasledujúce mesiace by som vystavovala faktúry na konci mesiaca. Myslím, žeby sa § 19 ods. 3 nijakom neporušil, pretože Yvvetta nemá zmluvu iba objednávku :-)
    Pekný deň

    DPH - objednávka ako faktúrovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.