Zavrieť

Porady

Energeticke centrum-zrusenie zmluvy.

Dobry den.Pred mesiacom som podpisal zmluvu -Energeticke centrum a az teraz som zistil,ze to nie su zapadoslovenske elektrarne,ako sa tvaril.(podomovy predaj)Je tato zmluva platna,aj ked nie som majitelom bytu(ale manzelka) a doteraz som neplatil elektrinu z mojho uctu.Odberatel je napisana manzelka,ale ja som to podpisal,v energ.centre mi tvrdili,ze tao zmluva je platna,lebo som manzel.Ak by sa nedala zrusit zmluva bez poplatkov,da sa znizit viazanost zmluvy z 5r na 1r?Zo Zapadoslvenskou energetikou mam viazanost do konca decembra.Dakujem Vam.
Usporiadat
Clever888 Clever888

Clever888 je offline (nepripojený) Clever888

pavol36 Pozri príspevok
Gogol mala pravdepodobne na mysli odstúpenie od zmluvy v inej situácii. V 14-dňovej lehote od podpísania zmluvy naozaj možno odstúpiť bez udania dôvodu. 7 dní na to dáva zákon o ochrane spotrebiteľa a EC to navyšuje vo svojich VOP o ďalších 7 dní.
Pre tých, ktorých to ešte len čaká - nenechávajte to na poslednú chvíľu, dôležitý je dátum doručenia, nie dátum podania odstúpenia.
Myslim, ze pri odstupeni je podstatny pri pocitani lehoty na odstupenie od zmluvy podla prislusneho paragrafu zakona o ochrane spotrebitela pri podomovom predaji datum podania odstupenia, nie jeho dorucenia ( ako je tomu napriklad v pripade vypovednia zmluvy )... hm? ale suhlas, netreba cakat na poslednu chvilu... tu lehotu vam zakon dava prave preto, aby ste sa mohli dosledne oboznamit s podmienkami zmluvy, a tak sa rozhodnut, ci o nu skutocne zaujem mate alebo nie.
0 0
varulven varulven

varulven je offline (nepripojený) varulven

Ahoj Pavol36.

Keďže vidím, že si odborník tak ma zaujíma tvoj názor ako ukončiť zmluvu s EC. Zrejme ste to už riešili, EC evidentne porušilo VOP tým, že ich svojvoľne zmenilo a nezverejnilo ich podľa pravidiel nehovoriac o tom, že zmluva je zjavne nevyvážená. Ja som odstúpil od zmluvy dňom doručenia keďže proces zmeny ešte neprebehol (zmena bude až k 1.4.2012), samozrejme že to neakceptovali a poslali mi návrh dohody na 100,- Eur o ktorú som mal síce záujem ale len v mesiaci december, teda ešte predtým než porušili zmluvu. Akurát ma zaujíma keď podám žalobu na súd ako máme s advokátom správne formulovať petit žaloby, t.j. čo tam má správne uviesť a čo žiadať - advokát navrhol zalobu vo veci porušovania práv spotrebiteľa a určenie platnosti odstúpenia od spotrebiteľskej zmluvy. Je to tatko dobré ? Právnym základom žaloby by mal byť myslím § 3 ods. 5 zákona 250/2007 a § 80 písm. c) OSP.
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Pre varulven

Na začiatok by som ťa chcel upozorniť, že síce pracujem v oblasti práva, ale trestného, nie práva občianskeho ani práva ochrany spotrebiteľa.
Petit žaloby naformulovaný tvojim právnym zástupcom - žaloba vo veci porušovania práv spotrebiteľa a určenie platnosti odstúpenia od spotrebiteľskej zmluvy - je podľa mňa v poriadku. Takisto odstúpenie od zmluvy dňom doručenia, keďže ešte nezačalo faktické plnenie (dodávka energií) zo strany EC. Predpokladám, že odstúpenie od zmluvy si podal a najmä doručil do 31. januára 2012, pravdepodobne z dôvodu zmeny VOP, resp. nesúhlasu so zmenami cenníka. Dúfam však, že si na EC nezaslal v takom prípade späťvzatie plnej moci, resp. že si takéto tlačivo nepodpísal svojemu doterajšiemu dodávateľovi s tým, že on to za teba vybaví. V tomto smere by som totiž predpokladal konanie EC v tom smere - že týmto späťvzatím plnej moci si fakticky zmaril proces zmeny dodávateľa, čo by EC oprávňovalo podľa ich VOP tých 100E od teba žiadať - a to by mohol byť problém aj na súde. Nie na tomto, ale na rozhodcovskom, kde by ťa EC pre zmluvnú pokutu natiahlo. Píšeš, že v mesiaci december 2011 si mal záujem sa takto dohodnúť. Dúfam, že si im ten svoj záujem nezaslal i písomnou formou. Pretože tým by si de facto potvrdil zmarenie procesu zmeny dodávateľa z tvojej strany, pretože zmluvná pokuta vo výške 100E sa vzťahuje výlučne na túto možnosť.
Predpokladám však, že spoločne s advokátom viete, ako dlho bude konanie vo veci tvojej žaloby prebiehať. Od podania žaloby po vytýčenie pojednávania prejde určite dlhšia doba, ako je najbližší čas možnej zmeny dodávateľa (1.4.2012) - a neviem, aké kroky si podnikol v tomto smere. Aby nedošlo k tomu, že od 1.4. bude tvojim dodávateľom EC. Ak to však máš ošetrené cez súčasného dodávateľa, že bude blokovať proces zmeny, je to ok.
V samotnom konaní pred súdom by som problém nevidel. Je celkom možné, že ako predbežná otázka bude riešená samotná platnosť zmluvy (odstúpiť možno len od platnej zmluvy), pričom sa môže stať, že súd bude zmluvu od začiatku považovať za neplatnú (nevyváženosť, rozhodcovská doložka, drobné písmo - k tomuto má určité precedensy zo zahraničia, ktorými sú naše súdy viazané). Ak aj nie - dôvody - zmena VOP, zmena cenníka - sú podľa mňa závažným porušením podmienok VOP zo strany dodávateľa, zvlášť, ak si s nimi nebol riadne a včas oboznámený, takže v spore máš vysokú šancu uspieť. Aj keď - súd je len súd.

Dúfam, že som aspoň trochu pomohol - a držím palce. Inak, ja takisto takéto veci ak už neprenechávam, tak minimálne intenzívne konzultujem s dobrým kamarátom advokátom. Takže ak máš normálneho advokáta, určite budeš v dobrých rukách.
Naposledy upravil pavol36 : 13.02.12 at 19:28
0 0
varulven varulven

varulven je offline (nepripojený) varulven

Pre Pavol36.

Dik za odpoved. Este pouvazujeme co dalej.

Co sa tyka toho spatvzatia plnomocenstva, ano toto bolo spatvate v nadvaznosti na odstupenie a okrem toho u sucasneho dodavatela uz bezi vypoved takze z tohto dôvodu uz nemoze byt zmarena zmena dodavatela (odvolanie plnomocenstva je uz neefektivne), tuto zmenu by som zmaril uz jedine dodatocnym a svojvolnym rusenim vypovede (okrem toho podla OZ prava na odvolanie plnomocenstva sa nemozno vzdat, teda je aj otazne ci akeklovek sankcne obmedzenie tohto prava je v poriadku). S advokatom prave zvazujeme ci vypoved u sucasneho dodavatela zrusim sam na podklade civilnej zaloby alebo navrhom na predbezne opatrenie sudu.

Akurat si ma znepokojil tym ze som v decembri podal pisomny navrh na zrusenie zmluvy dohodou, teraz neviem ci je to podstatna vada o ktoru sa moze opriet EC, a ktora naplni nejaku sankcnu skutkovu podstatu, tu ale podotykam ze v pripade zrusenia zmluvy dohodou sa nejedna o narokovatelne pravo odberatela, ktore samo o sebe by malo zmarit proces zmeny dodavatela. Skor to vidime s advokatom ako protidokaz a oslabenie pravnej pozicie v spore. Ale je mozne ze tu som spravil chybu a dal EC moznost vyrazne komplikovat spor.

Ako si povedal a ako tvrdi aj advokat, je vobec otazne ci zmluva je aj platna, v pripade zaloby o urcenie platnosti pravneho ukonu bude sud prejudicialne skumat aj platnost samotneho pravneho ukonu od ktoreho sa odstupuje. V tomto pripade ak by rozhodol sud o neplatnosti celej zmluvy (VOP) spolu s povinnym zverejnenim takeho rozsudku na svojom webe tak by to mohla byt pre EC vazna rana a tvrdy precedens aj k ostatnym zmluvam. Tu sa preto obavam ze EC vyvinie akukolvek cinnost aby tomu predislo a tym myslim aj mozne korupcne konanie k samosudcom a senatom a taktiez neumerne natahovanie sporu.

Este uvidim co dalej ale mam taku hroznu chut ich na sude nakopat do p..e, a to nielen kvoli sebe ale hlavne aj kvoli ostatnym a najme tym chudakom dochodcom, ktory ani nemaju internet a ledva prezivaju.

Inak je ta rozhodcovska dolozka vobec legalna ? Sa mi zda ze judikatura uplne vylucuje akekolvek rozhodcovske dolozky v spotrebitelskych zmluvach, pricom v pripade spotrebitelov musi ist vzdy o individualnu rozhodcovsku zmluvu s konkretnym spotrebitelom.

Dakujem za tvoje prispevky a rady, si prinosom tejto diskusie.
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Pre varulven

Idem na to odzadu - čo sa týka legálnosti rozhodcovskej doložky. Samotná rozhodcovská doložka by sa mala posudzovať nezávisle od zmluvy. V prípade EC je aplikovaná tkzv. alternatívna rozhodcovská doložka, t.j. druh doložky, ktorý umožňuje spotrebiteľovi, resp. účastníkovi konania domáhať sa práva aj pred príslušným civilným súdom. V tomto práve vidím možný kameň úrazu. Mrknul som na nete pár rozhodnutí súdov i nejaké judikáty. Ak by to bola rozhodcovská doložka typu "výlučne" rozhodcovský súd, v rámci spotrebiteľskej zmluvy by to zakladalo jednoznačne neplatnosť. Ale neplatnosť zmluvy, nie rozhodcovskej doložky. Tá sama osebe platná je. Alternatívna rozhodcovská doložka je podľa môjho názoru v kombinácii s pásovou výrobou zmlúv, t.j. nie jej individualizáciou na jednotlivca + maličké blšky, ktoré sa vydávajú za písmená + nepomer práv a povinností takisto smerujúca k neplatnosti zmluvy, nie však samotnej rozhodcovskej doložky. Nech tu nepíšem dlhé state, uvádzam pár linkov, kde sa preberajú ako spotrebiteľstké zmluvy, tak i rozhodcovské doložky + nejaké to uznesenie európskeho súdneho dvora:
1) http://www.najpravo.sk/judikatura/ob...enka-3097.html
2) http://www.najpravo.sk/judikatura/ob...a-dolozka.html
3) http://www.najpravo.sk/judikatura/ob...podmienku.html
4) http://www.najpravo.sk/judikatura/ob...eho-uveru.html
5) http://www.najpravo.sk/judikatura/ob...trebitela.html
6) http://www.najpravo.sk/judikatura/ob...podmienka.html
7) http://www.lexforum.cz/192
8) http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...CC0453:SK:HTML
9) http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...CO0076:SK:HTML

Čo sa týka civilnej žaloby alebo návrhu na predbežné opatrenie, v rámci rýchlosti konania by som bol jednoznačne za druhú variantu. Čo sa týka korupčného konania smerujúceho na civilný súd zo strany EC - moc tomu neverím. EC sa necháva zastupovať externou firmou a čo som videl jeden rozsudok OS Žilina zavesený na nete, teraz ho nenájdem, aj keď sa po.....m, tak EC sklopilo uši už len pri platení súdnych trov (tam síce nešlo o odstúpenie od zmluvy, ale žalovali SSE za preťahovanie klientov) a pre nezaplatenie trov konania zo strany EC dopadol súd tak, ako dopadol. EC bude silné len na rozhodcovskom súde, kde má svojich ľudí za rozumné prachy. A keby aj - ak by malo byť prvostupňové rozhodnutie "zmanipulované", neverím tomu, že tak isto by rozhodol aj druhostupňový súd. Treba si uvedomiť, že EC je firma na rýchle nabalenie prachov a oni nebudú zbytočne rozhadzovať, kde nemusia. Jednoducho si povedia, že takto prídu o 300 klientov, ale 30000 dôchodcov (dojných kráv a býčkov) im ostane. Stále dobrý biznis a zadarmo. A ešte to ich neplatenie Sociálnej poisťovni - oni nebudú len tak rozhadzovať euráče, pretože, mám ten dojem, nie je z čoho... A radšej pôjdu cestou ľahšieho odporu.
0 0
varulven varulven

varulven je offline (nepripojený) varulven

Pre Pavol36.

Dik za info a hlavne tie odkazy. Ja som si tiez pozrel to rozhodnutie zo Ziliny, no moc na mna dojem nespravili, asi to risknem a tu zalobu predsa len s advokatom podame. Uvidime ako to dopadne. Snad to vyhrame, iked som spravil zo zbrklosti par mensich preslapov. Dufam ze mi sud uzna hlavne existenciu naliehaveho pravneho zaujmu, ako som pocul a cital byva s tym trochu problem.

Akurat este neviem ako je to s URSO, resp. energetickou inspekciou, ci tu nie je nejaka procesna prekazka, napr. ze malo prebehnut konania pred tymito organmi a az potom na sude.
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Pre varulven

Myslím, že v tomto smere (existencia naliehavého právneho stavu) bude dosť dôležité to, kedy si Ty odstúpil od zmluvy a samotný dôvod odstúpenia od zmluvy. Ak si odstúpil v januári z dôvodu nesúhlasu s novými VOP a zmenou cenníka, tak je to ok. Pretože EC si nesplnilo svoju povinnosť ťa s nimi riadne a adresne oboznámiť, a takisto cenníky a VOP vydalo až 1.1.2012, takže ti znemožnili (upreli tvoje právo) odstúpiť jednostranne od zmluvy z dôvodu zmeny VOP a zmeny cenníka. Vo VOP to majú ošetrené tak, že musíš nesúhlas vyjadriť najneskôr týždeň pred nadobudnutím platnosti nových VOP a cien, čo sa v tomto prípade nedalo, pretože ich uverejnili v deň odkedy boli aj platné (viď http://vyhodnaenergia.sk/novinka/27/...ii-na-rok-2012 ).
Ak si odstúpenie napísal aj skôr ako v januári, podľa mňa by sa to tiež na vyššie uvedené dalo zhodiť.
Neobrátenie sa na URSO a ŠEI by podľa mňa nemalo byť problémom, pretože tieto inštitúcie nerozhodujú o platnosti, resp. neplatnosti odstúpenia od zmluvy (na rozdiel od ERÚ v ČR, čo je obdoba URSO u nás, kde oni takéto možnosti už majú). U nás môže o tejto skutočnosti rozhodnúť len súd.
Ak osvedčíš svoj naliehavý právny záujem, tak sa súd bude zaoberať otázkami aktívnej a pasívnej legitimácie účastníkov konania, čo je v tomto prípade ošetrené v poriadku, z toho sa EC nemá ako vyvliecť.
Boli jednoznačne porušené tvoje práva spotrebiteľa slobodne si vybrať dodávateľa energií, pretože tým, že nesúhlasili s tvojim odstúpením od zmluvy (čo je jednostranný právny akt), zároveň tým aj zablokovali proces zmeny dodávateľa.
Pri tomto procese, ak súčasný dodávateľ podá námietku proti zmene dodávateľa, ktorú odôvodní tým, že zmluva nie je ukončená, distribútor automaticky zastavuje proces zmeny dodávateľa. A neskúma či je odstúpenie platné alebo nie. Každý distribútor má tieto skutočnosti uvedené v "Prevádzkovom poriadku", čo nie je problém si dohľadať na webovej stránke distribútora.
Naposledy upravil pavol36 : 14.02.12 at 19:57
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Pre valurven

Ešte jedna rada z kategórie praktických:

Ak chceš momentálne ušetriť nejaké eurá - ak podáš žalobu sám za seba (samozrejme za aktívnej pomoci advokáta, len sa jeho meno nikde neocitne), budeš oslobodený od platenia súdnych poplatkov, nakoľko ide o spor týkajúci sa ochrany spotrebiteľa. Ak žalobu v tvojom mene podá advokát, poplatky už platíš. Samozrejme, advokátovi zaplatíš aj v jednom, aj v druhom prípade. Tieto poplatky sa ti však neskôr vrátia, ak budete úspešní a EC bude musieť platiť trovy konania.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Tak a je to tu. Mnoho nevýhodných zmlúv, ktoré ľudia podpísali....žeby to začal niekto konečne riešiť?
http://openiazoch.zoznam.sk/cl/11780...li-sa-na-ZNOPS
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

GabiZ, takých článkov môže byť v novinách i na nete do týždňa aj 20. A nič sa tým nezmení. Do 14 dní máš nárok odstúpiť od zmluvy podľa zákona a ich VOP (len to málokto z tu prezentovaných podvedených rieši), do doby dodania energií, ak sú ľudia šikovní, tak uniknú i bez pokuty 100E (len takisto málokto vie, ako na to) a po dodávaní energií to v podstate ide tiež, aj keď ťažšie.
Pokiaľ človek uzavrie s EC zmluvu, nech aj na dobu určitú, ale bez bonusového balíčka, tak relatívne v pohode a za tie isté peniaze, ktoré platil predošlému dodávateľovi (+/- niečo hore, dole) sa zo zmluvy vyvlečie pri zmene VOP alebo cenníka, čo sa udeje minimálne raz ročne.
Ja vidím väčší problém v tom, že súčasná vláda nedokázala pretlačiť a schváliť novelu energetického zákona, v ktorom odstúpenie od zmluvy (akejkoľvek, aj na dobu určitú) bolo už priamo ošetrené.
Takto sa nám tanto hurvínkovský stav predĺži možno aj o ďalší rok. A zároveň nabalíme pokutu od EÚ, nakoľko to je už 3 roky ich podmienka, aby to bolo v zákone o energetike zakomponované (mechanizmus ochrany spotrebiteľa).
Pozri sa na toto vlákno o 2 mesiace a bude tu ďalších 30 ľudí, ktorí budú poväčšinou zúfalí a budú žiadať o radu, ako z toho von...
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

pavol36 Pozri príspevok
GabiZ, takých článkov môže byť v novinách i na nete do týždňa aj 20. A nič sa tým nezmení. Do 14 dní máš nárok odstúpiť od zmluvy podľa zákona a ich VOP (len to málokto z tu prezentovaných podvedených rieši), do doby dodania energií, ak sú ľudia šikovní, tak uniknú i bez pokuty 100E (len takisto málokto vie, ako na to) a po dodávaní energií to v podstate ide tiež, aj keď ťažšie.

...vďaka možno tej šikovnosti?!, o ktorej hovoríš, som zachránila pred podvodom viaceré rodiny, stihli sme lehotu do 7 dní a ešte sa riešilo aj jedno trestné oznámenie.....

Pokiaľ človek uzavrie s EC zmluvu, nech aj na dobu určitú, ale bez bonusového balíčka, tak relatívne v pohode a za tie isté peniaze, ktoré platil predošlému dodávateľovi (+/- niečo hore, dole) sa zo zmluvy vyvlečie pri zmene VOP alebo cenníka, čo sa udeje minimálne raz ročne.
Ja vidím väčší problém v tom, že súčasná vláda nedokázala pretlačiť a schváliť novelu energetického zákona, v ktorom odstúpenie od zmluvy (akejkoľvek, aj na dobu určitú) bolo už priamo ošetrené.
Takto sa nám tanto hurvínkovský stav predĺži možno aj o ďalší rok. A zároveň nabalíme pokutu od EÚ, nakoľko to je už 3 roky ich podmienka, aby to bolo v zákone o energetike zakomponované (mechanizmus ochrany spotrebiteľa).
Pozri sa na toto vlákno o 2 mesiace a bude tu ďalších 30 ľudí, ktorí budú poväčšinou zúfalí a budú žiadať o radu, ako z toho von...
K tomu ostatnému, poukazujem na to, že mnohí ľudia a hlavne starší, ktorí vôbec nerozumejú, čo podpisujú a vo veľkej väčšine ani nevedia čo podpisujú, sa stali obeťami mnohých agentov, ktorí ich natiahli do takých nevýhodných zmlúv, z akých sa teraz len tak ľahko nevedia dostať. Ja súhlasím s tvrdením, že hlavný problém je v legislatíve (a nielen čo sa týchto vecí týka), pretože keby boli tieto zmluvné veci priamo ošetrené zákonom a tento by jednoznačne riešil aj takýto spôsob uzatvárania zmlúv, aký sa tu rozmohol za posledné obdobie, tak by sa nemuseli riešiť problémy, s ktorými si ani tí hore teraz nevedia rady. Hold, Slovensko je krajina neobmedzených možností, už mi to tu pripadá, že nie tí šikovní, ale tí šikovnejší túto krajinu doženú do záhuby, pretože u nás už ani zákony ani orgány, ktoré by mali zabezpečovať ochranu pred podvodmi, krádežami a inými nekalými činnosťami sú nečinné a všetko je u nás už tak skorumpované, že domáhať sa spravodlivosti je už dnes nad ľudské sily....
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Synovcovi včera odpojili elektrinu. Po pátraní po príčine zistil, že pri hodinách má zastrčený lístok, že neplatil. Nakoľko mal nastavené platby inkasom z účtu, bolo to preňho absurdné zistenie, pretože na účte mal vždy dostatok finančných prostriedkov. Po celodennom pátraní v zse, s ktorými podpísal zmluvu v máji minulého roku, kedy kúpil byt a kde mu tvrdili, že nie je ich odberateľom aj napriek nezrušenej platnej zmluve v rukách sa dozvedel, že predchádzajúci majiteľ bytu podpísal tesne pred predajom bytu zmluvu s iným dodávateľom elektriny zmluvu o dodávke. Túto skutočnosť zatajil pred novým majiteľom, mojím synovcom. Nový dodávateľ síce vyzýval človeka, ale keďže tento už býval na inej adrese a nemal záujem preberať si poštu z pôvodnej adresy, výzvy boli neúčinné. tak prišli a spokojne odpojili elektrinu. Znovuzapojenie vraj bude trvať aj niekoľko dní. Absurdná situácia. Čo robiť v takomto prípade? Musí pristúpiť k zmluve, ktorú neuzavrel a nesúhlasí s ňou? A kto mu uhradí vzniknuté škody? A ako je vôbec možné, že zse ukončila odber, hoci povodný majiteľ už nebol odberateľom?
0 0
oľko oľko

oľko je offline (nepripojený) oľko

Dobrý deň, potrebujem poradiť. Asi pred mesiacom som sem prispievala ohľadne EC. Mám akceptačný list od EC o ukončení zmluvy v súlade s VOP (09/2011). V 01/2012 mi poslali listy, že evidujú stále na mňa zmluvu a nespolupravujem pri zmene dodávataľa. Takže volala som im, vraj to daju do poriadku.A mám považovať predmetné listy za vybavené. Ešte som im poslala všetko poštou-doručenkou. Dnes mi prišlo od ZSE list, kde opäť mám stornovať proces zmeny dodávateľa k 1/4/2012, nakolko ich EC opäť kontaktovalo. Priložili k tomu aj splnomocnenie, ktoré je síce mnou podpísané 10/8/2011 s dátumom zmeny od 1/4/2012. Ten dátum 1/4/2012 je tam dopísaný počítačom, pričom oni to vytvorili 25/1/2012. Prosím Vás, čo v takomto prípade? Opäť som im volala, opäť mi povedala slečna že ide zrušiť tú zmluvu. Tak a teraz, odoslať do ZSE tie ich listy, nebude to chápané ako potvrdenie toho, že som to toho 25/1/2012 podpísala?Veď oni normálne falšujú dokumenty. Ďakujem .
0 0
Clever888 Clever888

Clever888 je offline (nepripojený) Clever888

oľko Pozri príspevok
Dobrý deň, potrebujem poradiť. Asi pred mesiacom som sem prispievala ohľadne EC. Mám akceptačný list od EC o ukončení zmluvy v súlade s VOP (09/2011). V 01/2012 mi poslali listy, že evidujú stále na mňa zmluvu a nespolupravujem pri zmene dodávataľa. Takže volala som im, vraj to daju do poriadku.A mám považovať predmetné listy za vybavené. Ešte som im poslala všetko poštou-doručenkou. Dnes mi prišlo od ZSE list, kde opäť mám stornovať proces zmeny dodávateľa k 1/4/2012, nakolko ich EC opäť kontaktovalo. Priložili k tomu aj splnomocnenie, ktoré je síce mnou podpísané 10/8/2011 s dátumom zmeny od 1/4/2012. Ten dátum 1/4/2012 je tam dopísaný počítačom, pričom oni to vytvorili 25/1/2012. Prosím Vás, čo v takomto prípade? Opäť som im volala, opäť mi povedala slečna že ide zrušiť tú zmluvu. Tak a teraz, odoslať do ZSE tie ich listy, nebude to chápané ako potvrdenie toho, že som to toho 25/1/2012 podpísala?Veď oni normálne falšujú dokumenty. Ďakujem .
nic nefalsuju, ak Vam potvrdili odstupenie od zmluvy, tak neni v nicom problem... ZSE Vam tie letaky spolu s formularmi mozu posielat a vobec to nemusi znamenat to, ze EC za Vas poziadalo o zmenu dodavatela... momentalne medzi dodavatelmi z dovodu obrovskych presunov odberatelov od jedneho dodavatela k druhemu panuje dost velky chaos... Vyziadajte si pisomne opatovne potvrdenie, ze Vasu zmluvu eviduju ako odstupenu a ze sa zdrzia konania veduceho k zmene dodavatela...
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Pre oľko

Už to pretrpte až do konca. Máte to v pohode. Vlastníte akceptačný list, ktorým EC potvrdzuje ukončenie zmluvy. Takže to máte čierne na bielom. Kópiu tohoto listu dodajte Vašemu novému dodávateľovi, aby vedel, že táto skutočnosť je právne ošetrená. A prípadne si u Vášho nového dodávateľa zistite, či by nebolo potrebné vykonať úkon späťvzatie plnej moci, aby Vás už EC neotravovalo. Inak, gratulujem, ste za vodou. Veľa šťastia.
0 0
oľko oľko

oľko je offline (nepripojený) oľko

Ďakujem za rady.Tiež ma napadlo, že pošlem pôvodnému dodávateľovi ten akceptačný list, aby to mali aj oni. Začínam mať z EC vyrážky. Dva dni dozadu som odkladala spis, že vybavené. Už som začala mať aj pochybnosti, či som niečo neopomenula a či mi niečo nechýba, že stále kontaktujú mňa alebo môjho dodávateľa. Každopádne ďakujem a ešte skusim poriešiť to splnomocnenie.
0 0
meilan meilan

meilan je offline (nepripojený) meilan

Mohol by mi niekto poradiť ako má vyzerať vzor odstúpenia od zmluvy s energetickým centrom o dodávke plynu? ( v lehote do 14 dní ) Ďakujem.
0 0
Clever888 Clever888

Clever888 je offline (nepripojený) Clever888

meilan Pozri príspevok
Mohol by mi niekto poradiť ako má vyzerať vzor odstúpenia od zmluvy s energetickým centrom o dodávke plynu? ( v lehote do 14 dní ) Ďakujem.
Uvedte meno a priezvisko odberatela... a do textu uvedte ze odstupujete od Zmluvy o zdruzenych sluzbach dodavky ele a plynu č. XY uzatvorenu dna XY v zmysle vseobecnych obchodnych podmienok, ktore su nedelitelnou sucastou Zmluvy clanok Xy, bod X ( maju to myslim v casti uvodne ustanovenia niektory bod... ), vlastnorucny podpis, a sup do obalky... to bude stacit myslim... su tu aj vacsi experti, takze Vam pripadne este poradia, ci treba nieco pridat...
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

meilan Pozri príspevok
Mohol by mi niekto poradiť ako má vyzerať vzor odstúpenia od zmluvy s energetickým centrom o dodávke plynu? ( v lehote do 14 dní ) Ďakujem.
Vzory sú aj tu na nete,treba troška pošpílať a poriadne si to potom napísať,nič tam netreba zabudnúť.Poslať to treba doporučene.Pozri aj v rubrike DOMÁCNOSŤ-zúfalstvo z energetického centra.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať