Zavrieť

Porady

Energeticke centrum-zrusenie zmluvy.

Dobry den.Pred mesiacom som podpisal zmluvu -Energeticke centrum a az teraz som zistil,ze to nie su zapadoslovenske elektrarne,ako sa tvaril.(podomovy predaj)Je tato zmluva platna,aj ked nie som majitelom bytu(ale manzelka) a doteraz som neplatil elektrinu z mojho uctu.Odberatel je napisana manzelka,ale ja som to podpisal,v energ.centre mi tvrdili,ze tao zmluva je platna,lebo som manzel.Ak by sa nedala zrusit zmluva bez poplatkov,da sa znizit viazanost zmluvy z 5r na 1r?Zo Zapadoslvenskou energetikou mam viazanost do konca decembra.Dakujem Vam.
Usporiadat
Lienočka Lienočka

Lienočka je offline (nepripojený) Lienočka

K nahliadnutiu asi ano. Preco? Zalezi na tom?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

... tak ma napadlo, že by to dodatočne mohol vypísať, ak mu tú fa dal ... Ale každopádne sa treba sťažovať.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Lienočka Pozri príspevok
Prosím o radu, už som prečítala niekoľko článkov ohľadom tejto suuuper spoločnosti. Včera som s dozvedela, že môj otec podpísal s EC zmluvu 14.07.2011. A keď som ju čítala, tak som skoro dostala infarkt. Viazanosť 5 rokov, plyn aj elektrina. Dal si ešte aj produkt istota ktorý ani nepotrebuje lebo je dôchodca. O balíku výhod ani nehovorím. A teraz keď im prišla faktúra na mimoriadnu zálohu na 220 € sa mi priznali čo urobili. No hromožila som, ale neskoro. Bolo to tak ako všetci píšete, samé výhody, potom vypísal zmluvu, pozačiarkoval všetko a môj otec ani nevedel čo podpísal.
Zmluva, ale nie je úplne vypísaná, nie je tam vyplnená špecifikácia odberného miesta na elektrinu a ani nikde nevidím dátum účinnosti. Alebo je to automaticky od 01.01.2012? Môžem odstúpiť od zmluvy z dôvodu jej neúplnosti a predaja produktov, ktoré logicky nepotrebujem, lebo som dôchodca? Ďakujem za rýchlu odpoveď, lebo záloha bola splatná už v piatok, ale zatiaľ som im nakázala nech ju neplatia.
To treba nechať na posúdení právnikovi, pretože EC má v obchodných podmienkach klauzulu, že všetky spory sa riešia, citujem:

Článok 9. bod 2: Účastníci sa dohodli, že všetky prípadné spory, ktoré medzi nimi vzniknú, môže ktorýkoľvek z účastníkov predložiť na rozhodnutie (alternatívne) všeobecnému sudu príslušnému podľa právneho predpisu alebo ak môžu byť takéto spory predmetom rozhodcovského konania Bratislavskému rozhodcovskému súdu, so sídlom Pri Suchom mlyne 9, 811 04 Bratislava, zriadenému pri Capitol Legal Arbitration s.r.o., so sídlom Pri Suchom mlyne 9, 811 04 Bratislava, IČO: 35 965 355."

Ak sa pustíte do sporu s EC, tak je tu riziko, že z Vás zoderú aj kožu, ak urobíte chybný krok bez porady s právnikom. Všetci ostatní dodávatelia majú odkaz na slovenské súdy. Iba EC má odkaz na rozhodcovský súd. Je možné, že keď je zmluva neúplne vyplnená, tak je neplatná. Ja osobne tomu verím, že to je cesta, po ktorej sa dá ísť.
1 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

gogol99 Pozri príspevok
Pri zmene majiteľa je možné vybrať si nového dodávateľa energie a plynu, pretože zmluvný záväzok má pôvodný majiteľ nehnuteľnosti. Priznám sa, že neviem posúdiť, či dodávateľ nevníma to, že ste už platili zálohy, ako súhlas so zmluvou. Som presvedčený, že so zmenou majiteľa a zrušením zmluvy nevzniká povinnosť platiť 100 E. V podstate ktokoľvek, kto sa chce vyvliecť z nevýhodnej zmluvy môže urobiť takú vec, že zruší odberné miesto nechá ho odpojiť a súčasne to isté odberné miesto prihlási ako nové odberné miesto a zmluvu na toto nové odberné miesto uzavrie napríklad matka. V praxi to bude tak, že odberné miesto nebude bez elektriny ani sekundu a na to isté odberné miesto bude nová zmluvy s novým odberateľom (napríklad matka majiteľa bytu). proces bude štandardný, akurát matka bude musieť mať súhlas majiteľa bytu na uzavretie zmluvy o dodávke... A po nejakej dobe sa urobí to isté a novú zmluvu podpíše opäť majiteľ nehnuteľnosti. Odporúčam konzultáciu s dodávateľom, ku ktorému chcete prejsť od dodávateľa s nevýhodnou zmluvou.
Každý, kto sa rozhodne ísť touto cestou, by sa mal poradiť s právnikom - je dobré byť opatrný.
1 0
Jojo100 Jojo100

Jojo100 je offline (nepripojený) Jojo100

Ahoj gogol99
vsimol som si ze celkom orientujes v problematike okolo vypovede zmluvy napr. z energetickym

centrom.Nie si nahodou pravnik? Pocitam ze uz budes touto temou otraveny, ale skusim.Mam

podobny problem Foter podpisal zmluvu v Auguste viazanost 5 rokov a zaskrtli mu tam balicky

"VYHOD" samozrejme nevedel ze su spoplatnene cca 7 EUR/mes
Priznal sa mi minuli tyden po obdrzani prveho seku. Tak som zacal patrat co sa da robit.

Dovolal som sa na linku EC a pytal sa akym sposobom by som mohol balicky vypovedat. Ziadna

jasna odpoved. Vraj napiste ziadost my sa "NEJAKO" do 30d vyjadrime ale tato sluzba je

sucastou zmluvy a tak sa uvidi. Tak sa pytam ako vypovedat celu zmluvu odpoved rovnaka

napiste my sa "NEJAKO" vyjadrime. Podarilo sa uz niekomu odstupit cca 3 mesiace po podpise?
Zmluvna pokuta by mi ani nevadila hlavne ze sa ich zbavime, len na tom ich hot-line sa

tvarili ze vypovedanie tejto zmluvy je podmienene dohodou oboch stran tak ze k ochote

zaplatit aj 100 Eur sa vyjadrili tak ze to musia posudit a nejako sa vyjadria. Zaujal ma aj

postup zo zmenou trvaleho pobytu nemas nejaku skusenost? V SSE mi povedali ze uz je proces

rozbehnuty a oni nas vedia vziat spat k 1.4.2012. Plynary zmenu este neeviduju
Dik Jozo
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

gogol99 Pozri príspevok
Je možné sa domnievať, že Energetické centrum v súčasnosti nedodržuje platné zmluvy s odberateľmi, pretože podľa VOP už mali dávno zverejniť nové ceny na rok 2012, ak chcú, aby nové ceny plynu a elektriny platili od 1.1.2012. Rovnako tak, ak konečne EC zverejní nové ceny na rok 2012, tak odberateľ má nárok odstúpiť od zmluvy, ak s novými cenami nesúhlasí.
V každom prípade si treba dávať pozor a poradiť sa s osobou, ktorá je zbehlá v právnych veciach (napríklad s pôvodným dodávateľom). Pôvodný dodávateľ Vám určite rád poradí, keď bude vedieť, že sa k nemu chcete vrátiť.

Všeobecné obchodné podmienky plyn, Energetické centrum:

11. SPOLOČNÉ A ZÁVEREČNÉ USTANOVENIA
3) Dodávateľ nie je oprávnený bezdôvodne meniť ceny za dodávku zemného plynu stanovené Cenníkom, je však vždy oprávnený zmeniť Cenník na základe zmeny alebo vydania nového cenového rozhodnutia ÚRSO (článok 5 ods. 2 VOP). Zmeny Cenníka uverejní Dodávateľ najneskôr 2 (dva) mesiace pred dňom účinnosti zmien Cenníka na svojej webovej adrese a súčasne bude Odberateľa o zmenách Cenníka vhodným spôsobom informovať. Odberateľ je povinný sa oboznámiť so zmenami Cenníka. Ak Odberateľ písomne neprejaví aspoň 1 (jeden) mesiac pred dňom účinnosti zmien/zmeny Cenníka vôľu odstúpiť od Zmluvy, stáva sa novo stanovená cena zemného plynu záväzná pre ďalší zmluvný vzťah podľa Zmluvy a to odo dňa účinnosti zmien Cenníka. Pokiaľ Odberateľ odstúpi v uvedenej lehote od Zmluvy, účinnosť Zmluvy končí posledným kalendárnym dňom pred účinnosťou zmien Cenníka. Odberateľovi nenáleží právo odstúpiť od Zmluvy pre zmeny Cenníka v takom prípade, že v dôsledku zmien Cenníka sa cena zemného plynu nezvyšuje. Písomné odstúpenie predstavuje Účastníkmi Zmluvy dohodnutý nástroj pre vyslovenie nesúhlasu so zmenami Cenníka.



Všeobecné obchodné podmienky elektrina, Energetické centrum:

11. SPOLOČNÉ A ZÁVEREČNÉ USTANOVENIA
3) Dodávateľ nie je oprávnený bezdôvodne meniť ceny za dodávku silovej elektriny stanovené Cenníkom, je však vždy opráv- nený zmeniť Cenník na základe zmeny alebo vydania nového cenového rozhodnutia ÚRSO (článok 5 ods. 2 VOP). Zmeny Cenníku uverejní Dodávateľ najneskôr 2 mesiace pred dňom účinnosti zmien Cenníku na svojej webovej adrese a súčasne bude Odberateľa o zmenách Cenníka vhodným spôsobom informovať. Odberateľ je povinný sa oboznámiť so zmenami Cenníka. Ak Odberateľ písomne neprejaví aspoň 1 mesiac pred dňom účinnosti zmien/zmeny Cenníka vôľu odstúpiť od Zmluvy, stáva sa novo stanovená cena silovej elektriny záväzná pre ďalší zmluvný vzťah podľa Zmluvy a to odo dňa účinnosti zmien Cenníka. Pokiaľ Odberateľ odstúpi v uvedenej lehote od Zmluvy, účinnosť Zmluvy končí posledným kalendárnym dňom pred účinnosťou zmien Cenníka. Odberateľovi nenáleží právo odstúpiť od Zmluvy pre zmeny Cenníka v takom prípade, že v dôsledku zmien Cenníka sa cena elektriny nezvyšuje. Písomné odstúpenie predstavuje Účastníkmi Zmluvy dohodnutý nástroj pre vyslovenie nesúhlasu so zmenami Cenníka.
Myslím, že odstúpenie od zmluvy s EC cez nesúhlas s novými cenami na rok 2012 je spôsob, ako neplatiť 100 E a zbaviť sa zmluvy na 5 rokov, v ktorej EC nič negarantuje.

Nie som právnik, takže sem dávam iba svoj privátny názor a snáď tým pomôžem dobrej veci. A to, že EC ešte stále neoznámil nové ceny na rok 2012 je iba ich problém, z ktorého vyplýva pre EC povinnosť akceptovať odstúpenie od zmluvy bez poplatku.
1 0
vuala.ca vuala.ca

vuala.ca je offline (nepripojený) vuala.ca

nam sa podarilo zrušiť balík výhod-aspon niečo
0 0
jan.durass jan.durass

jan.durass je offline (nepripojený) jan.durass

Ja som podal odvolanie v Novembri 2011 už aj zo sankciami len nech sme od nich preč ale prešiel mesiac a stále mi neprišlo žiadne vyrozumenie, namiesto toho prišli šeky. Čo mám robiť na koho sa obrátiť ? nemali by mi odpovedať do 30 dni ? neporušili zákon ?
0 0
keri5 keri5

keri5 je offline (nepripojený) keri5

My sme podpísali jednu zmluvu na plyn a elektriku ešte v auguste a mali sme prejsť k EC od 01.01.2012.
Chceli sme zmluvu vypovedať,volali sme na zákaznícku linku ale bezúspešne,písali množstvo výpovedi a nakoniec sme navštívili EC osobne.No debata s paniou bola na bode mrazu.....že ona nevie či nám budú akceptovať výpoveď a ak áno tak až od 01.04.2012.Máme čakať vyjadrenie.Ale mne to nedalo,zavolala som do ZSE.Tam mi povedali,že našu zmluvu EC stornovalo a že ostávame v ZSE.Tešila som sa ako malé dieťa.No nie dlho.Včera mi prišiel inkasný lístok...elektrika tam nebola ale plyn áno.No aj od SPP aj od EC.Nechápem ako sa to mohlo stať,keď bola uzatvorená len jedna zmluva spoločná na plyn a elektro.Čiže teraz riešim problém cez SPP...už fakt nemám slov:-(
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Myslím, že je načase skonštatovať zopár faktov:
- EC zverejnil nové cenníky plynu a elektriny na rok 2012 dňa 1.1.2012, čo je v rozpore so zákonom o energetike a so súvisiacimi predpismi rovnako, ako je to v rozpore s VOP a zmluvou, ktoré podpisujú odberatelia s EC. Zmluvy, ktoré minulý rok podpisovali odberatelia, zaväzujú EC k povinnosti, aby nové cenníky a nové VOP zverejňoval na svojom webe v termíne 2 mesiace pred ich účinnosťou tak, aby odberateľ najneskôr 1 mesiac pred ich účinnosťou mohol od zmluvy odstúpiť (bez zaplatenia pokuty 100, - Euro za zmluvu), ak nesúhlasí s novými cenníkmi, alebo s novými VOP.
- Takže EC zverejnil nové cenníky a nové VOP s účinnosťou od 1.1.2012 až dňa 1.1.2012 na svojom webe. Podľa zákona musí dodávateľ zverejniť nové ceny najneskôr 30 dní pred ich účinnosťou a podľa zmluvy dokonca až 2 mesiace pred ich účinnosťou. Naviac podľa zmluvy musí EC informovať odberateľa vhodným spôsobom o týchto zmenách, čo EC neurobil, ako je mi známe.
- Ak EC mení produkty a sadzby, tak má informovať odberateľa, že ktorý nový produkt, či sadzba sa vzťahujú k jeho pôvodnému produktu, či sadzbe. Nevšimol som si, že by EC informoval odberateľov o zmenách v produktoch, či sadzbách.
- Keď to všetko zhrniem, tak toto sú závažné porušenia platnej legislatívy a zmluvy o dodávke energií.
- Tieto všetky porušenia sú natoľko závažné, že oprávňujú odberateľa odstúpiť od zmluvy bez úhrady akejkoľvek zmluvnej pokuty.
- Toto všetko je dostatočným dôvodom na podanie podnetov na energetickú inšpekciu a na slovenskú obchodnú inšpekciu, aby preskúmali či je všetko v súlade s kostolným poriadkom.

Na nete som našiel takéto niečo:
2 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Odstúpenie od zmluvy:

meno, adresa, číslo zmluvy


Energetické centrum a.s.
Papraďová 1A
821 01 Bratislava



miesto, dátum


Vec: Odstúpenie od zmluvy o združených službách dodávky elektriny a plynu

Dňa .......... bola podpísaná Zmluva o združených službách dodávky elektriny a plynu číslo ......... medzi dodávateľom Energetickým centrom a.s. (ďalej iba „dodávateľ“) a odberateľom ......... (ďalej iba „odberateľ“).

Podľa Všeobecných obchodných podmienok dodávky elektriny koncovému odberateľovi (ďalej iba „VOPe“) a Všeobecných obchodných podmienok dodávky plynu odberateľovi (ďalej iba „VOPp“) sú:
- VOPe sú neoddeliteľnou súčasťou Zmluvy o združených dodávkach elektriny (ďalej iba „ZZDe“), podľa čl. 1 ods. 6,
- VOPp sú neoddeliteľnou súčasťou Zmluvy o združených dodávkach zemného plynu (ďalej iba „ZZDp“), podľa čl. 1 ods. 5,
- Cenník tvorí neoddeliteľnú súčasť Zmluvy, podľa VOPe a VOPp čl. 5 ods. 1 písm. i.

Podľa VOPe a VOPp čl. 11 ods. 4: „V prípade, že vydaním nového Cenníka dôjde k zániku produktu (sadzby) dohodnutého v Zmluve, Cenník zároveň stanoví nový produkt (sadzbu), ktorým sa doterajší produkt (sadzba) nahrádza.“

Podľa VOPe a VOPp čl. 11 ods. 2 má dodávateľ povinnosť zverejniť nové VOP najneskôr 2 mesiace pred dňom plánovanej účinnosti na jeho webovej adrese a súčasne bude odberateľa o zmenených VOP vhodným spôsobom informovať.

Podľa VOPe a VOPp čl. 11 ods. 3 má dodávateľ povinnosť zmeny cenníku uverejniť najneskôr 2 mesiace pred dňom účinnosti zmien cenníku na jeho webovej adrese a súčasne bude odberateľa o zmenách cenníka vhodným spôsobom informovať.

Na základe objektívnych skutočností je zrejmé, že dodávateľ závažným spôsobom porušil povinnosti, ktoré mu vyplývajú zo ZZDe a ZZDp:
- dodávateľ uviedol na svojej web stránke dňa 1.1.2012 nové cenníky na rok 2012 (Benefit, Pohoda, Pohoda extra) s platnosťou od 1.1.2012. Odberateľ mám podpísanú zmluvu ...... Neviem, ktorý z týchto nových cenníkov sa vzťahuje na moju ZZDe, ZZDp a z informácií na web stránke dodávateľa táto informácia nie je zverejnená.
- dodávateľ nestanovil nový produkt (sadzbu), ktorým sa doterajší produkt (sadzba) nahrádza (VOPe: čl. 11 ods. 4, VOPp: čl. 11 ods. 4)
- nový cenník platí od 1.1.2012 a dodávateľ nezverejnil na svojej web stránke nový cenník v lehote 2 mesiace pred termínom 1.1.2012. Dodávateľ súčasne o zmenách cenníka neinformoval odberateľa vhodným spôsobom (VOPe: čl. 11 ods. 3, VOPp: čl. 11 ods. 3)
- dodávateľ na svojej web stránke dňa 1.1.2012 zverejnil nové VOPe a VOPp s dňom účinnosti 1.1.2012 čím si dodávateľ nesplnil povinnosť zverejniť nové VOP najneskôr 2 mesiace pred dňom plánovanej účinnosti na jeho webovej adrese. Dodávateľ súčasne o zmenených VOP neinformoval odberateľa vhodným spôsobom (VOPe: čl. 11 ods. 2, VOPp: čl. 11 ods. 2)

Tým, že dodávateľ zverejnil nové cenníky a nové VOP na svojej web stránke až v deň začiatku ich účinnosti t.j. 1.1.2012 a neinformoval odberateľa vhodným spôsobom o týchto zmenách, dodávateľ závažným spôsobom porušil ZZDe a ZZDp, čo je závažné porušenie povinností dodávateľa a oprávňuje odberateľa postupovať podľa VOPe a VOPp čl. 7 ods. 8 písm. iv).

Podľa VOPe a VOPp čl. 7 ods. 9 môže odberateľ odstúpiť od zmluvy, ak nesúhlasí so zmenami cenníka, alebo s novými VOP.

Oznamujem Vám, že odstupujem od Zmluvy o združených službách dodávky elektriny a plynu číslo ................... Toto odstúpenie od zmluvy nie je ukončenie zmluvy dohodou podľa Cenníka vybraných služieb. K odstúpeniu od zmluvy bez platenia pokuty či iného poplatku ma oprávňujú VOPe čl. 7 ods. 8 písm. iv) a čl. 7 ods. 9 a VOPp čl. 7 ods. 8 písm. iv) a čl. 7 ods. 9. Toto odstúpenie od zmluvy ako celku v sebe zahŕňa odstúpenie od Zmluvy o združených dodávkach elektriny a odstúpenie od Zmluvy o združených dodávkach zemného plynu.

Oznamujem Vám, že najbližší možný termín zmeny dodávateľa je 1.4.2012 a preto termín odstúpenia od zmluvy bude k tomuto termínu. Posledný deň trvania zmluvy a dodávky zemného plynu a elektriny s dodávateľom odberateľovi bude dňa 31.3.2012.

Žiadam dodávateľa, aby ma písomne informoval o akceptácii odstúpenia od zmluvy a aby ma dodávateľ informoval, že oznámil príslušnému prevádzkovateľovi PDS termín odstúpenia od zmluvy.



S pozdravom.



...........................



Príloha: cenníky pre oblasť ..................... Slovensko
2 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Podnet na energetickú inšpekciu:


meno, adresa



Štátna energetická inšpekcia
Hurbanova 59
911 01 Trenčín





miesto, dátum


Vec: Podnet na preskúmanie dodržiavania pravidiel trhu s energiami a dodržiavanie zmluvy a obchodných podmienok zo strany dodávateľa energií

Dňa ...... som podpísal Zmluva o združených službách dodávky elektriny a plynu číslo ....... medzi dodávateľom Energetickým centrom a.s. (ďalej iba „dodávateľ“) a odberateľom .......... (ďalej iba „odberateľ“).

Dodávateľ zverejnil cenníky s účinnosťou od 1.1.2012 na svojej web stránke až dňa 1.1.2012. Rovnako konal dodávateľ aj vo veci zverejnenia Všeobecných obchodných podmienok s účinnosťou od 1.1.2012 a zverejnil ich na svojej web stránke až dňa 1.1.2012. Domnievam sa, že uvedeným konaním dodávateľ porušil Zákon o energetike a súvisiace predpisy. Dodávateľ porušil zmluvu o dodávke energií tým, že tieto nove cenníky a VOP nezverejnil v lehote 2 mesiace pred nadobudnutím ich platnosti a neinformoval o týchto zmenách odberateľov vhodným spôsobom. Zároveň spolu so zmenou cenníkov dodávateľ neinformoval o zmene produktu (sadzby) a neinformoval o tom odberateľov.

Žiadam Štátnu energetickú inšpekciu o preskúmanie dodržiavania pravidiel trhu s energiami a súvisiacich predpisov a dodržiavanie zmluvy a obchodných podmienok zo strany dodávateľa.




S pozdravom.



.......
2 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Podnet na obchodnú inšpekciu:


meno, adresa



Ústredný inšpektorát
Slovenskej obchodnej inšpekcie
poštový priečinok 29
Prievozská 32
827 99 Bratislava 215



miesto, dátum


Vec: Podnet na preskúmanie dodržiavania pravidiel trhu s energiami, Občianskeho zákonníka a dodržiavanie zmluvy a obchodných podmienok zo strany dodávateľa energií

Dňa ........ som podpísal Zmluva o združených službách dodávky elektriny a plynu číslo ...... medzi dodávateľom Energetickým centrom a.s. (ďalej iba „dodávateľ“) a odberateľom ........ (ďalej iba „odberateľ“).

Dodávateľ zverejnil cenníky s účinnosťou od 1.1.2012 na svojej web stránke až dňa 1.1.2012. Rovnako konal dodávateľ aj vo veci zverejnenia Všeobecných obchodných podmienok s účinnosťou od 1.1.2012 a zverejnil ich na svojej web stránke až dňa 1.1.2012. Domnievam sa, že uvedeným konaním dodávateľ porušil Zákon o energetike a súvisiace predpisy. Dodávateľ porušil zmluvu o dodávke energií tým, že tieto nove cenníky a VOP nezverejnil v lehote 2 mesiace pred nadobudnutím ich platnosti a neinformoval o týchto zmenách odberateľov vhodným spôsobom. Zároveň spolu so zmenou cenníkov dodávateľ neinformoval o zmene produktu (sadzby) a neinformoval o tom odberateľov.

Žiadam Slovenskú obchodnú inšpekciu o preskúmanie dodržiavania pravidiel trhu s energiami a súvisiacich predpisov, občianskeho zákonníka a súvisiacich predpisov a dodržiavanie zmluvy a obchodných podmienok zo strany dodávateľa.




S pozdravom.



........
4 0
jozino1 jozino1

jozino1 je offline (nepripojený) jozino1

gogol99 Pozri príspevok
Odstúpenie od zmluvy:

meno, adresa, číslo zmluvy


Energetické centrum a.s.
Papraďová 1A
821 01 Bratislava
Neviem, ci by tam nemala byt adresa na Sartorisovu, tak ako je to v oficialnom nazve firmy v obchodnom registri. Papradova je len korespodencna adresa.
Inak, klobuk dole gogol99, pises velmi uzitocne komentare.
Ja som si svoj problem s nimi este celkom nedoriesil, cakam na reakciu. Potom napisem svoje skusenosti.
0 0
jozino1 jozino1

jozino1 je offline (nepripojený) jozino1

gogol99 Pozri príspevok
Myslím, že je načase skonštatovať zopár faktov:
- EC zverejnil nové cenníky plynu a elektriny na rok 2012 dňa 1.1.2012
Marne som hladal rozhodnutie na stranke URSO. Je to v poriadku?
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Papraďova 1A je korešpondenčná adresa podľa VOP, čo znamená, že keď pošleš list na inú adresu, tak môžu list odignorovať s výhovorkou, že list nebol zaslaný na korešpondenčnú adresu. To čo som tu uviedol vyššie je iba info, ako to niekto iný riešil. Každý si musí nájsť svoju cestu, takže keď tam bude Sartorisova, tak aj to je riešenie. Myslím si, že si treba vždy porovnať VOP, či sedia čísla odstavcov a odsedkov, pretože i keď majú skoro všetky VOP rovnaké, tak aj tak môžu byť nejakú rozdiely v číslach a písmenách v jednotlivých VOP.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

jozino1 Pozri príspevok
Marne som hladal rozhodnutie na stranke URSO. Je to v poriadku?
URSO je kapitola sama o sebe. Tiež som to tam nenašiel. Domnievam sa, že ak niekto predáva elektrinu, alebo plyn niekoho iného, kto má schválený cenník, tak vtedy EC asi nepotrebuje rozhodnutie URSO. Neviem. Vôbec by som sa nedivil tomu, že predávajú elektrinu, alebo plyn od iného dodávateľa, keď vidím, že sú neplatiči do Sociálnej poisťovne.

Možno, že je to celé iba jeden veľký MLM. Neviem.
0 0
evelin85 evelin85

evelin85 je offline (nepripojený) evelin85

Toto je jeden veľký zlý sen.... My sme Zmluvu uzatvorili ešte minulý rok v apríli, s tým že nám slubovali prechod do EC s plynom aj elektrinou od 1.7.2011. Stalo sa tak len v rámci elektriny. Čo som si však minulý týždeň nenašla v schránke? Zálohové platby na rok 2012 pre plyn, rovnako aj zálohové platby pre SPP. tak som si situáciu v SPP overila a tam ma pani informovala, že Zmluva je platná stále s nimi a im mám platiť zálohy. Majú v EC dobrý chaos a tiež sa chystám na nich podať podnety. A pikoška je, že Zmluvu som uzatvárala ja na manželove meno. Dá sa to napadnúť?
0 0
keri5 keri5

keri5 je offline (nepripojený) keri5

evelin85,
mne chodia teraz každý deň nejaké nové papiere a informácie z EC.Dnes som sa dozvedela,že som odberateľom aj v EC aj v ZSE a SPP.Totálny chaos a bodka všetkého:vypovedala som s nimi zmluvu s tým,že som ochotná zaplatiť aj pokutu 100e....odpoveď z EC:Vaša zmluva bude zrušená až po uplynutí 5 rokov...no čo mám viac dodať???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať