Zavrieť

Porady

dobrovolna drazba

Dobry den,
prosim vas o radu, na zaciatku juna mi prislo vyuctovanie za sluzby za rok 2010, kde mi prisiel nedoplatok 600 Eur. Vyuctovanie som dala spravcovi na preuctovanie, ich odpoved vsak bola ze vyuctovanie je spravne. Poslala som teda ziadost o splatkovy kalendar, nakolko som s takym velkym nedoplatkom neratala za 1-izbovy byt. Odpovedou mi bolo ze splatkovy kalendar musi schvalit SVB. Tam som poslala mailom ziadost na ktoru som nedostala ziadnu odpoved. Teraz pred tyzdnom mi prislo oznamenie ze ak do 14tich dni nezaplatim dlznu sumu daju navrh na zacatie dobrovolnej drazby. Ake mam teraz moznosti? Je to v sulade so zakonom? Zda sa mi to hrozne rychle ak mi chcu po 3 mesiacoch drazit byt kvoli 600 Euram.
dakujem za kazdu radu
Silvia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    majkii je offline (nepripojený) majkii

    majkii
    Ano, dražba je pomerne rýchly proces a je v súlade so zákonom. Jej účelom je aby záložný veritelia - členovia SVB sa domohli svojej pohľadávaky. Samotné SVB môže vec postúpiť dražobnej spoločnosti na základe rozhodnutia orgánov SVB v súlade s postupom uvedenýv §7c ods. 2) predseda SVB navrhne prerokovať vec v rade a nasledne vec postúpi na zhromaždenie. Zhromaždenie môže v otázke dobrovoľnej dražby rozhodnúť iba nadpolovičnou väčšinou všetkých členov SVB, t.j. nepostačuje len nadpolovičná väčšina zúčastnených po hodine tzv. "kvalifikovaná väčšina". Predseda môže aj o tejto otázke vyhlásiť písomné hlasovanie, tiež je potrebná nadpolovičná väčšina hlasov všetkých členov SVB.
    Moja rada znie
    1) - komunikuj s orgánmi SVB osobne a písomne nie e-mailom,
    2) - na zhromaždení sa jednoznačne zúčastni a vysvetli situáciu ako dlh vznikol, ako si sa vec pokúšala riešiť a pod.
    3) - na zhromaždení navrhni splátkový kalendár
    4) - ak dôjde k odsúhlaseniu dobrovoľnej dražby uhraď sumu čo najskôr, najneskôr do konania dražby.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    5) - nezabudni si dať zvýšiť mesačný predpis, lebo ťa to čaká odznova po 31.05ty ak nemáš zálohy zodpovedajúce nákladom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.