Zavrieť

Porady

Ako nainštalovať WC harmoniku? Poraďte, prosím...

Dobrý deň,

prosím Vás o radu pri inštalácií WC harmoniky (kanalizačná flexirúra). WC má vodorovný odpad.

1. Ktorý koniec harmoniky ide do klozetu a ktorý do kanalizačnej prípojky?

2. Treba osadenú harmoniku zaizolovať (napr. tesniacou páskou; fermežovaným ľanom, konopou, jutou ap.)?

Ďakujem pekne za Vaše odpovede.

S pozdravom

Termo
Usporiadat
slant slant

slant je offline (nepripojený) slant

hajzlik som robil asi pred 2 mesiacmi. gumova manzeta ide nasadit na vyvod wc, v ziadnom pripade sa nelepi. takto vznikne tesny, avsak rozoberatelny spoj, co je vyhodne pri pripadnej udrzbe a cisteni upchateho potrubia alebo wc.. druhy koniec nasadit na odpadove potrubie. treba pozriet ci je na vstupe odpadoveho potrubia v prirube tesnenie. v tom pripade nelepit. ja som mal vyvod do potrubia takmer kolmo dole, bez gumoveho tesnenia, nelepil som a netecie.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Termo88 Pozri príspevok
Dobrý deň,

prosím Vás o radu pri inštalácií WC harmoniky (kanalizačná flexirúra). WC má vodorovný odpad.

1. Ktorý koniec harmoniky ide do klozetu a ktorý do kanalizačnej prípojky?

2. Treba osadenú harmoniku zaizolovať (napr. tesniacou páskou; fermežovaným ľanom, konopou, jutou ap.)?

Ďakujem pekne za Vaše odpovede.

S pozdravom

Termo
........každý vodoinštalatér by mal vedieť ......

Nechcel by som bývať pod takým vodárom - amatérom a je jedno , čo inštaluje ...či batériu , práčku , umývačku...hajzel ani nevravím ......ej veru nie ....
0 1
Termo88 Termo88

Termo88 je offline (nepripojený) Termo88

buchač Pozri príspevok
........každý vodoinštalatér by mal vedieť ......

Nechcel by som bývať pod takým vodárom - amatérom a je jedno , čo inštaluje ...či batériu , práčku , umývačku...hajzel ani nevravím ......ej veru nie ....
Nie práve najkonštruktívnejšia odpoveď, ale aj tak vďaka. Máte pravdu, v pivnici RD sa pravdepodobne nebýva najlepšie...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Termo88 Pozri príspevok
Nie práve najkonštruktívnejšia odpoveď, ale aj tak vďaka. Máte pravdu, v pivnici RD sa pravdepodobne nebýva najlepšie...
add 1. - ani otázka nebola nejak konkrétna ...či RD alebo blok , ale šak hajzel ako hajzel ...výkaly môžu všade plávať...
add 2. - šak presťahuj deti radšej do podkrovia ...
add 3. - slovenská klasika - radšej niečo sám majstrovať a potom odborníka volať .........nikdy nepochopím .....
0 0
Termo88 Termo88

Termo88 je offline (nepripojený) Termo88

buchač Pozri príspevok
add 1. - ani otázka nebola nejak konkrétna ...
add 2. - šak presťahuj deti radšej do podkrovia ...
add 3. - slovenská klasika - radšej niečo sám majstrovať a potom odborníka volať .........nikdy nepochopím .....
1. Konkrétnejšie ma to nenapadlo opísať; myslím si, že som to však zvládol primerane. Neviem, či Vy osobne máte hektolitrovú cisternu namiesto WC nádržky, alebo či máte klozet rovno prepojený s bazénom, ale keď začnú "plávať výkaly", tak nastúpia rukavice, vedro, lopata, kefa, Savo a večer Konská masť. Hlavne s humorom.
2.
3. Nie som si istý ako pre druhých, ale pre mňa podobné situácie poskytujú príležitosť sa niečomu priučiť, popremýšlať nad predmetným problémom, v prípade nejasností sa poradiť (ako napríklad sa radím tu a teraz, aj s Vami) a nakoniec, v prípade úspechu, ktorý sa väčšinou napokon predsa len dostaví, si vychutnať pocit z dobre vykonanej práce. Podľa Vás treba odborníka volať tak, či onak; keď už má prísť, nech je to aj pre ňho výzva, no nie? Z osobnej skúsenosti vravím, že väčšinu vecí si človek spraví k vlastnej spokojnosti sám, i keď plynárov a elektrikárov volať vrelo odporúčam Dúfam, že toto vysvetlenie Vám pomohlo pochopiť "slovenskú klasiku".
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Termo88 Pozri príspevok


1. Konkrétnejšie ma to nenapadlo opísať; myslím si, že som to však zvládol primerane. Neviem, či Vy osobne máte hektolitrovú cisternu namiesto WC nádržky, alebo či máte klozet rovno prepojený s bazénom, ale keď začnú "plávať výkaly", tak nastúpia rukavice, vedro, lopata, kefa, Savo a večer Konská masť. Hlavne s humorom.
.....he .....keby len tie .....aj masku som mal , keď som na vojenčine vo výcvikovom priestore latríny za trest čistil ,hovienka vynášal ....
2.
3. Nie som si istý ako pre druhých, ale pre mňa podobné situácie poskytujú príležitosť sa niečomu priučiť, popremýšlať nad predmetným problémom, v prípade nejasností sa poradiť (ako napríklad sa radím tu a teraz, aj s Vami) a nakoniec, v prípade úspechu, ktorý sa väčšinou napokon predsa len dostaví, si vychutnať pocit z dobre vykonanej práce. Podľa Vás treba odborníka volať tak, či onak; keď už má prísť, nech je to aj pre ňho výzva, no nie? Z osobnej skúsenosti vravím, že väčšinu vecí si človek spraví k vlastnej spokojnosti sám, i keď plynárov a elektrikárov volať vrelo odporúčam Dúfam, že toto vysvetlenie Vám pomohlo pochopiť "slovenskú klasiku".
....nepochopili sme sa asi .........celkom rád sa priučím , potom som za múdreho pre zmenu zasa ja , aspoň čo to zúžitkujem na chalupe ...Ale čo sa týka bloku , keďže predsa len podo mnou aj niekto býva , tak je predsa jasné , že nebudem riskovať a prípadnú škodu niekomu spôsobiť ...
...k tej slovenskej klasike hádam len to ....
Najmarkantnejší príklad ....veď Silvester sa blíži ...
Debilkovia sa budú realizovať a na traumačkách budú končatiny dávať dokopy , oči zachraňovať ....
Málokto si pyrotechnika zavolá ...k vlastnej spokojnosti radšej riskuje ......

.....aj to je potom slovenská klasika ......" neskoro plakať nad rozliatym mliekom "....
0 0
Termo88 Termo88

Termo88 je offline (nepripojený) Termo88

slant Pozri príspevok
hajzlik som robil asi pred 2 mesiacmi. gumova manzeta ide nasadit na vyvod wc, v ziadnom pripade sa nelepi. takto vznikne tesny, avsak rozoberatelny spoj, co je vyhodne pri pripadnej udrzbe a cisteni upchateho potrubia alebo wc.. druhy koniec nasadit na odpadove potrubie. treba pozriet ci je na vstupe odpadoveho potrubia v prirube tesnenie. v tom pripade nelepit. ja som mal vyvod do potrubia takmer kolmo dole, bez gumoveho tesnenia, nelepil som a netecie.
Ako myslíte "nasadiť na odpadové potrubie"? Nasadiť v zmysle, že bude koniec harmoniky viditeľný na prírube (navrchu nej), alebo mám harmoniku nasúkať dovnútra príruby?

Ďakujem.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

zasada je aby rura vtekala do rury, cize na misu nasadis manzetu a tu vlozis do odpadovej rury.
0 0
Termo88 Termo88

Termo88 je offline (nepripojený) Termo88

alltracboy Pozri príspevok
zasada je aby rura vtekala do rury, cize na misu nasadis manzetu a tu vlozis do odpadovej rury.
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď; pomohli ste mi.

Ešte raz sa teda spýtam, či treba harmoniku pri prírube (alebo pri klozete, keď sme pri tom) utesniť buď páskou alebo iným spôsobom napriek tomu, že má na tom konci vrúbkovaný lem.

Srdečná vďaka.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Nie, žiadna tesniaca páska. Inak ja som (mimo iného) si vešal WC misy, nahadzoval ventily, batérie - nevidím dôvod prečo za toto platiť "majstrovi". Samozrejme si nebudem vyrábať doma pyrotechniku alebo vyberať apendix Je len fajn, ak je chlap zručný - nesmie sa ale zase preceňovať. Na zopár veciach som sa "popálil", ale nič hrozné sa nestalo, som múdrejší a viem potom iným poradiť.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
TomasHC Pozri príspevok
Nie, žiadna tesniaca páska. Inak ja som (mimo iného) si vešal WC misy, nahadzoval ventily, batérie - nevidím dôvod prečo za toto platiť "majstrovi".
...pokiaľ sa dobre pamätám , nespomínal som platbu ......................či ...????
Samozrejme si nebudem vyrábať doma pyrotechniku
..." ten dělá to a ten zas tohle "...Wericha asi poznáme ...
alebo vyberať apendix Je len fajn, ak je chlap zručný - nesmie sa ale zase preceňovať. Na zopár veciach som sa "popálil"
...aj ja ...ruky mám ale celé ...tú dierku - jazvu od deviny nerátam ..., ale nič hrozné sa nestalo
, som múdrejší a viem potom iným poradiť.
....presne tak ......aj ja vravím ...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Termo88: pozri "okomentovaný" obrazový návod, kde sa čo strká:
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  01937-K.jpg
Zobrazení: 79
Veľkosť:  19.8 KB
5 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Dáva sa ta harmonika aj keď ma wc spodný vývod?nakoľko kamarát ju tam nemá a vo wc ma smrad ako v kanáli.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

No chlapci ak chcete dopadnuť takto,...len si dávajte harmoniky do WC , budete mať návštevu až do bytu cez harmoniku...
ABCD0003.JPG  
diera WC.JPG  
1/1
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
pivko Pozri príspevok
Dáva sa ta harmonika aj keď ma wc spodný vývod?nakoľko kamarát ju tam nemá a vo wc ma smrad ako v kanáli.
posúvam ...............
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Harmonika (flexibilná hadica-napojenie ) sa na spodný vývod nedáva.Čo to má rodinný dom alebo činžiak ,novostavba so žumpou alebo napojenie do verejnej kanalizácie.Na takéto spoje ak sú krátke sa dáva prepojovacia guma alebo ako to nazvať.Niečo ako redukcia.
takéto čosi M907 http://www.alcaplast.sk/produkty/pre...ipojenia/m907/
Naposledy upravil 220870 : 26.10.11 at 19:11
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
[QUOTE=220870;1880278]Harmonika (flexibilná hadica-napojenie ) sa na spodný vývod nedáva.Čo to má rodinný dom alebo činžiak ,novostavba so žumpou alebo napojenie do verejnej kanalizácie.Na takéto spoje ak sú krátke sa dáva prepojovacia guma alebo ako to nazvať.Niečo ako redukcia.
takéto čosi M907 http://www.alcaplast.sk/produkty/pre...ipojenia/m907/[/QUOTE
tehlovy dom r.vyroby 1926 ,/posledné poschodie/ akurat som došiel from Hornbach tak maju tam takú prepojovaciu hadicu podobnú tej flexi len kratšiu za 1,50 Evri , treba to tam určite dať lebo podľa mňa mu tam ťahá z kanálu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
scucáva mu vodu z misi?
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
scucáva mu vodu z misi?
nie , smrad ide zo spodu okolo misi
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Tak čo? dať tam tu harmoniku?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať