Zavrieť

Porady

Mám nárok na PN ak som sa zranila pri nehode, ktorú som spôsobila ja?

Ahojte,
som na PN regres. Zavinila som nehodu pri ktorej som sa zranila iba ja. Mám nárok na PN? Môže mi SP dať k úhrade vyplatené peniaze a dať k úhrade náklady spojené s liečením?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Neviem, ako to chodí s regresom, ale aj keby ti niečo prišlo platiť, tak si myslím, že by to malo ísť z tvojej zákonnej poistky, skús sa poinformovať v poisťovni, kde máš poistku.

    vankusik29 je offline (nepripojený) vankusik29

    vankusik29
    Jasne ze mas narok na PN. Mas narok lezat v nemocnici, mas narok na vysetrenia, mas narok na peniaze aj zo zivotnej poistky a vsetko ako normalne ked si na PN. Drevorubac ked si odsekne ruku tiez ma narok na PN, nemyslis? Neviem kde si prisla k takej pochybnosti aka vyplyva z tvojej otazky. Dokonca keby si zranila ostatnych tvoja zakonna poistka ktyje naklady na ich liecbu.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Neviam o aku nehodu ide, ci o dopravnu, ale poistovna moze ziadat naklady za liecenie v pripade soferovania v podnapitom stave.

    Darča 2 je offline (nepripojený) Darča 2

    Darča 2
    Neviem odkiaľ môj chirurg nabral túto informáciu, ale fakt ma to šokovalo lebo mám 3 deti a hypotéku na dom. V SP mi dnes povedali, že mi nehrozí žiadne krátenie nemocenskej dávky ani úhrada niečoho, dokonca ak by som mala alkohol v krvi tak by som dostala o 1/2 menej peňazí ale predsa dostala. V prípade,že vinníkom by bola osoba ktorá mi spôsobila zranenie -šofér kamiónu, požadovala by SP preplatenie nákladov na moju PN od neho. Tak by to malo byť v poriadku.

    Darča 2 je offline (nepripojený) Darča 2

    Darča 2
    Ide o dopravnú nehodu.Narazil do mňa kamión ja som mu nedala prednosť a zranila som sa len ja.Som na PN už 2. mesiac a dnes mi chirurg povedal, že nemám dlho maródiť lebo ako vinník nehody si musím hradiť všetky náklady na liečbu ja. Bola som z toho samozrejme šokovaná.
    Ďakujem za pomoc

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Darča 2 Pozri príspevok
    Ide o dopravnú nehodu.Narazil do mňa kamión ja som mu nedala prednosť a zranila som sa len ja.Som na PN už 2. mesiac a dnes mi chirurg povedal, že nemám dlho maródiť lebo ako vinník nehody si musím hradiť všetky náklady na liečbu ja. Bola som z toho samozrejme šokovaná.
    Ďakujem za pomoc
    skús sa informovať vo svojej ZP, ale to sa mi akosi nezdá, aby mal chirurg pravdu.......alebo tu platí, že Ševče, drž se svého kopyta......????!!!!

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Chirurg len kecá! Čo sa týka liečenia - je odborník on, čo sa týka preplácania, je tam "odborníkom" poisťovňa.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Ja to vidim skor na taky zovialny zart - akoze sa mas ponahlat s uzdravenim. Ake ked deti strasia, ze ked nebudu dobre, pride po nich cert...

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Darča 2 Pozri príspevok
    Neviem odkiaľ môj chirurg nabral túto informáciu, ale fakt ma to šokovalo lebo mám 3 deti a hypotéku na dom. V SP mi dnes povedali, že mi nehrozí žiadne krátenie nemocenskej dávky ani úhrada niečoho, dokonca ak by som mala alkohol v krvi tak by som dostala o 1/2 menej peňazí ale predsa dostala. V prípade,že vinníkom by bola osoba ktorá mi spôsobila zranenie -šofér kamiónu, požadovala by SP preplatenie nákladov na moju PN od neho. Tak by to malo byť v poriadku.
    veď ti to od včera vysvetľujeme.....pre istotu si zavolaj ZP, na infolinku , tá vypláca dotyčného lekára za ošetrenia .....

    Mám nárok na PN ak som sa zranila pri nehode, ktorú som spôsobila ja?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.