Zavrieť

Porady

PAYPAL ako prijať peniaze od súkro. osoby zo zahraničia - nie eBAY

kyxy kyxy

kyxy je offline (nepripojený) kyxy

Zdravím dúfam že je to v správnej kolónke tému na čisto PAYPAL som nenašiel.O čo mi ide.Párkrát som kupoval veci z eBAY tam to šlo ako po masle, vsjo jasno:-).Teraz by som prvýkrát chcel platbu PRIJAŤ.Mám inzeráty v niekoľkých štátoch EU a začali mi chodiť podozrivé maily z yahoo., hotmail a gmail pýtajúce odo mna kadejaké údaje VRÁTANE PAYPAL účtu.Samozrejme nie som blbec a zatiaľ nikomu som žiadne nedal čo mi bolo vyčítané.OK aby som to zjednodušil.AKO postupovať ked sa mi trebárs osoba xy z UK ozve a ja chcem prijať od nej peniaze na paypal?AKÉ ÚDAJE JEJ/MU MUSIA STAČIŤ?Na stránkach Paypalu som čítal že im má stačiť iba moja email adresa...Vie mi niekto napísať presný postup?Na eBay to dávať nechcem kvôli 10% poplatkom.
2.Čo ma to bude stáť?Dočítal som sa že 3.4%+ nejaké haliere ale je to ak mám byznis účet alebo sa to platí z akejkoľvek transakcie?Opakujem ide mi o jednoduchý jednorazový predaj súkromnej osobe.Dodávam že mám ten základný PP účet stačí mi to aby som prijal platbu?
Díky každému za jeho čas a ochotu Jano
Usporiadat
kabko kabko

kabko je offline (nepripojený) kabko

Ak dotyčný chce od teba niečo kúpiť, stačí mu úplne tvoja EMAILOVA ADRESA PAYPALU, ktorá sa dá považovať za ekvivalent čísla účtu v banke. V prípade, že mu to nestačí a chce od teba INVOICE, ten vieš vytvoriť priamo v Paypale, a na to budeš potrebovať emailovú adresu paypalu toho dotyčného, aby dostal INVOICE, ktorý potom následne zaplatí z toho svojho paypal účtu.

Áno poplatok je 3,4% + dáke haliere, nechce sa mi to teraz hľadať.
Tento základný PP účet ti stačí na prijatie platby, no mal by si svoj paypal updatovať na PREMIER alebo BUSINESS ACCOUNT, v prípade že to robíš "oficiálne" ! - a samopochopiteľne si musíš potom nalinkovať svoj podnikateľský bankový účet na ten svoj paypal...
0 0
kyxy kyxy

kyxy je offline (nepripojený) kyxy

Ďakujem barzo šumne:-) už sa v tom orientujem viac.Ale ako si to myslel/a s tým oficiálne?A čo znamená NALINKOVAŤ PODN. BANK. ÚČET na paypal?Ja nemám živnosť predávam to ako súkr osoba, stačí mi potom ten základný?Dík ešte raz Jano
0 0
kabko kabko

kabko je offline (nepripojený) kabko

Aha, no ak to nemáš na živnosť, tak potom ti stačí aj ten základný, len si pozri limity pre prijaté platby. NALINKOVAŤ som myslel to, že v paypale si zadáš svoj bankový účet, ktorý bude akoby "spojený"(nalinkovaný) s tvojim paypalom, aby si si mohol presúvať peniaze s paypalu na bank.účet a naopak... Teraz tam asi máš údaje svojho bežného účtu, takže to nemusíš riešiť...
0 0
kyxy kyxy

kyxy je offline (nepripojený) kyxy

ĎAKUJEM pomohlo veľmi
0 0
Miresko Miresko

Miresko je offline (nepripojený) Miresko

Ahoj dlho som prezeral net aby som si daco zistil o prijatí peňazí na Paypal...a vidím že sa vyznáš...Chcem sa ťa opýtať jednoduchú otázku..kupoval som niečo na e-bay.com keď mi to prišlo bol som nespokojný a žiadal som predajcu o vrátenie peňazí..predajca mi vyhovel a poslal mi peniaze na môj Paypal ..a tak sa chcem spýtať táto čiastka sa mi v historii môjho paypal-u ukázala zaujímama ci mám ešte niečo robiť alebo sa čiastka automaticky pridá na moje bankové konto...peniaze mi posielal cca 4 dni dozadu a neviem možno to dlhšie trvá ale peniaze mi zatial na účet v tatra banke neprišli..mohol by si mi prosim ta pomoct??ďakujem....nedala sa mi ti odoslat s.správa tak som to musel riešiť takto..soráč
0 0
kabko kabko

kabko je offline (nepripojený) kabko

V Paypal si nájdi - - - WITHDRAW = = =TRANSFER TO BANK ACCOUNT, a tam si musíš ty sám preposlať peniaze na svoj bank.účet.
0 0
Miresko Miresko

Miresko je offline (nepripojený) Miresko

No len asi bola chyba,že som to predtým ten môj bankový učet nemal v tom WITHDRAW vytvorený...inak by mi to asi dalo tie peniaze na PayPal balance..dobre to chápem...lebo peniaze mi poslal mal som ich v historii ako že mi prišli ale výpis z banky nenasvedčuje tomu že by boli aj pripísane v mojej tatra banke..či len treba dlhšie počkať??
0 0
kabko kabko

kabko je offline (nepripojený) kabko

Jaaaaaj, takže v paypal balance nemáš pripísanú tú čiastku, hej? Resp. ti to ukazuje že peniaze išli na tvoj bank.účet, nie na paypal účet. Chápem správne? Ak je to tak, tak ešte počkaj, bude ti to pripísané na bank.účet. Niekedy to trvá aj 5-7 dní...
0 0
Miresko Miresko

Miresko je offline (nepripojený) Miresko

Ano ano ako vravíš v Balance mám teraz 0,00 eur...v historíí mám oznam že mi prišli peniaze označené ako refund...a je v detaile ked rozkliknem spomenutá aj moja kreditná karta...pošli mi prosím ťa tvoj e-mail pošlem ti printscreen foto..vážne chcem mať v tom jasno a ty sa vyznáš ako vidím...ďakujem ti pekne
0 0
zuzanased zuzanased

zuzanased je offline (nepripojený) zuzanased

Ahojte, prosím o radu predala som nieco na ebay este v ten den mi prisiel mail ktory potvrdzoval ze som obdrzala platbu. Pozerala som si moj paypal ucet a na nom nic neni ani v historii a to je uz 4 dni od vtedy. Neviete niekto ako to chodi, uz neviem na koho sa mam obratit a nechcem byt pre kupujuceho nespolahliva. Dakujem za kazdu radu!
0 0
kabko kabko

kabko je offline (nepripojený) kabko

Môže to byť podvodný email priamo od kupujúceho, no nemusí byť.
V prípade že máš viac ako 1 paypal účet, skontroluj, či si pozerala v tom správnom paypal účte (mne sa to už stalo tiež, že som prijal platbu a na paypali som nič nemal, až neskôr som zistil že platba bola na druhom paypal účte )
Ak máš len jeden paypal účet, pozri to ešte raz, no NEPRIHLASUJ sa do svojho paypalu z toho emailu ak je tam link.
Na ebayi môže kupujúci označiť "MARK AS PAYMENT SENT" - teda označiť že platba bola odoslaná, čo ale (a toto je asi aj tvoj prípad) vôbec nemusí byť pravda. Napíš kupujúcemu cez ebay, aby ti napísal kam presne poslal platbu, na aký paypal účet. (ak nevieš po angl, tam mi pošli SS)
Potom uvidíš čo ti odpíše a podľa toho podnikneš ďalšie kroky...
0 0
Cimbo24 Cimbo24

Cimbo24 je offline (nepripojený) Cimbo24

ja mam rovnaky problem. uz asi dva tyzdne sa s tym trapim ale zatial som na nic neprisiel.... doteraz som cez paypal iba platil a teraz mi prvy krat poslal jeden kupujuci peniaze. takisto mi prisiel mail v ktorom bolo potvrdenie ze som odbrzal peniaze na paypale a ked som sa prihlasil na paypal tak tam nic nemam....mohly by ste mi niekto prosim vas poradit? dakujem za kazdu radu
0 0
zuzanased zuzanased

zuzanased je offline (nepripojený) zuzanased

Dakujem velmi pekne za odpoved. Pisala som aj mail do paypalu kukli sa mi na ucet a ze tiez nevidia ziadny prijem a takisto mi poradili to iste aby som kontaktovala kupujuceho. Este ze existuje google translate :-D Tak teda idem napisat tej babe a ako to dopadne dam vediet...
Diky este raz!
Som sa bala ze som tam daco zabudla aktivovat alebo co :-)))
0 0
kabko kabko

kabko je offline (nepripojený) kabko

Cimbo24 Pozri príspevok
ja mam rovnaky problem. uz asi dva tyzdne sa s tym trapim ale zatial som na nic neprisiel.... doteraz som cez paypal iba platil a teraz mi prvy krat poslal jeden kupujuci peniaze. takisto mi prisiel mail v ktorom bolo potvrdenie ze som odbrzal peniaze na paypale a ked som sa prihlasil na paypal tak tam nic nemam....mohly by ste mi niekto prosim vas poradit? dakujem za kazdu radu
napíš mi ebay-meno kupujúceho cez SS
0 0
zuzanased zuzanased

zuzanased je offline (nepripojený) zuzanased

Ahoj Kabko, tak napisala mi baba ze jej píše ze platba je nevyuzitá "unclaimed" a pyta sa ze ako mi ma zaplatit hlavne ze ja som na paypali prvy krat . Od paypal servisu mi prisli instrukcie ze mi ich ma poslat znovu alebo si mam zalozit novy mail a potvrdit ho na paypal. Co mi odporučate?
A nemohla by mi ich poslat rovno na moj bankový účet v LUBA?
Dakujem velmi pekne za odpoved!
0 0
kabko kabko

kabko je offline (nepripojený) kabko

zuzanased Pozri príspevok
Ahoj Kabko, tak napisala mi baba ze jej píše ze platba je nevyuzitá "unclaimed" a pyta sa ze ako mi ma zaplatit hlavne ze ja som na paypali prvy krat . Od paypal servisu mi prisli instrukcie ze mi ich ma poslat znovu alebo si mam zalozit novy mail a potvrdit ho na paypal. Co mi odporučate?
A nemohla by mi ich poslat rovno na moj bankový účet v LUBA?
Dakujem velmi pekne za odpoved!
Tak ak tam má že UNCLAIMED a ty to vo svojom Paypal účte nevidíš v transakciách, tak evidentne to ona poslala na zlý Paypal účet, a to asi tým, že keď si vytvárala tú aukciu, tak si do políčka PAYPAL EMAIL zadala zlú emailovú adresu
Takže tvojej kupujúcej povedz, aby zrušila predošlú platbu u seba v jej Paypal účte, a potom nech pošle novú platbu na tvoj "správny" paypal účet.
PLEASE CANCEL YOUR UNCLAIMED TRANSACTION IN YOUR PAYPAL ACCOUNT AND SEND A NEW PAYMENT TO x x x @y y y.z z +ospravedlnenie

Poslať na bank. účet? No ak je zo SK, tak môže, no ak je z iného štátu, myslím že by s tým nesúhlasila, nakoľko by mohla mať vo svojej banke poplatky za to. Každopádne, odporúčam vôbec jej to ani nespomínaj, lebo toto je presne taktika ľudí, ktorý takto odrbávajú kupujúcich, že ich prosia aby im peniaze poslali cez Western union, alebo bankovým prevodom, a potom kupujúci vlastne nemá na Ebay/Paypal žiadny dôkaz o zaplatení. Osobne, mne keby niekto napísal na Ebay, aby som mu poslal peniaze inak ako cez Paypal, tak sa s ním už ani nebavím...
Neviem ako dlho pôsobíš na Ebay, no ak nemáš hodnotenie 100% a viac ako tisícku hodnotení, tak sa to radšej nepýtaj...
Naposledy upravil kabko : 06.04.12 at 10:30
0 0
zuzanased zuzanased

zuzanased je offline (nepripojený) zuzanased

Dakujem za odpoved, Kabko ale ako som mohla dať zly mail ked mi naň prišla aj správa od paypal, že ta baba "canceled" platbu a pod nim bolo napisane ze ak chcem prijmat platby automaticky mam sa prihlasit na biznis ucet ci co. Mam jej teda poslat mailom moju mailovu adresu na ktorú mam vytvorený paypal učet ano? A kde si mama na ebay pozriet ci tam mam spravnu mailovu aadresu napisanu lebo mi to ukazuje bodky a iba koniec mailu, teda azet...Inač to tiez asi neni bohvie co mat mail na azete hm? Prepač je to so mnou ako z debilom... ale ja som rada ze viem pouzivat net banking a chcela som sa pokusit nieco predat lebo na Slovensku by som to nepredala...
A este ked mi ich pošle tak to uvidim hned na paypal ucte? a ako ich supnem na moj bankovy?

Za odpoved Dakujeeeeeeeem!!!
0 0
kabko kabko

kabko je offline (nepripojený) kabko

Pošlem ti SS...
0 0
maroskooo maroskooo

maroskooo je offline (nepripojený) maroskooo

Dobry den, rad by som Vas poziadal o pomoc ako prijat peniaze na PayPal ucet. ozval sa mi na inzerat zo zahranicia zaujemca o inzerovany nabytok, na zaklade toho som si zalozil PayPal ucet a napisal mu, ze moze poslat peniaze, niekolko krat mi pisal, aby som po doruceni penazi uhradil dopravu, ktora nabytok odvezie, vzhladom k tomu ze ziadne peniaze nechodili, povazoval som celu vec za podvod. Teraz mi vsak prisiel email z uctu paypalu, ktory sa vyhraza sudom pre porusenie podmienok paypalu. mozete mi prosim poradit co s tym? moje znalosti anglictiny a ovladania paypalu su minimalne. dakujem velmi pekne
PS: ak mi poslete email, rad Vam preposlem spominane emaily
0 0
zuzanased zuzanased

zuzanased je offline (nepripojený) zuzanased

Ahoj ja som tiez mala problem s prijatim penazi na paypal a kontaktovala som zakaznicke centrum na paypal.com sa prihlas a najdi si "contact us" moja ang. je tiez biedna ale existuje google translate tak si to vsetko pekne preloz co sa ich chces opytat a posli im mail odpovedali mi skoro na otocku :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať