Zavrieť

Porady

Excel- tvorba makier

Prosím Vás viete mi niekto poradiť alebo pomôcť pri tvorbe makier v exceli..?? dakujem velmi pekne..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    To záleží, čo účtovník potrebuje. Ak má vyhovujúci účtovný software, tak nemusí mať požiadavky na excel s makrami. Pozri si v téme účtovný software, alebo počítače. Tam je dosť príkladov, kde sa makrami riešia rôzne problémy.
    Napríklad si môžeš naprogramovať funkciu, ktorá sa v zozname nenachádza.

    napríklad: http://www.porada.sk/t177807-5-cifer...ml#post1863877
    Naposledy upravil marjankaj : 08.12.11 at 14:21

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Otvor EXCEL, Stlač F1(pomocník) a do vyhľadávania napíš "makro" A môžeš pozerať, čo ťa zaujíma.

    Makro v exceli je postupnosť príkazov a tie sa dajú spustiť jedným povelom. Najjednoduchším prípadom je, ak si dáš nahrávanie makra. Tieto sa dajú aj upravovať, ale to chce trochu aj znalosti VBA(visual basic application).

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    Dobrý deň, mňa by zaujímalo čo sú makrá , kedy sa používajú, konkrétne v praxi. Excel používam málo, ovládam len základy, často však počujem o makrách a kontigenčných tabuľkách , pri pracovných pohovoroch často vyžadujú ovládanie týchto funkcií , chcela by som vedieť viac ak môžem poprosiť.

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    ďakujem pekne za radu, ale chcela by som vedieť - konkrétne v praxi k čomu sú makrá dobré ? Napr. účtovník - živnostník ich využíva ?
    Vytvorenie makra v exceli vyžaduje aspoň základné znalosti v programovacom jazyku Visual Basic. Excel ponúka aj automatické vytvorenie makra pomocou nahrávania aktuálne vykonávanej činnosti, toto však býva len málokedy postačujúce. Na internete je veľa návodov a tutoriálov na prácu s makrami.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.