Zavrieť

Porady

podvod cez internet, ako sa to da riešiť?

pekný den, potrebovala by som pomoct poradiť pri mojom probleme. v skratke, cez bazar som chcela kupit mini notebook za cenu 110eur. pani somnou komunikovala v celku rýchlo, a že je to ochotna poslať už na druhý den. ale že je z čiech a že dobierka je v tom pripade velmi draha tak že aby to bolo fer tak že jej poslem polovičku sumy na ucet hned a potom po prebratí tovaru zaposlem druhu. zdalo s ami to fer, tak som poslala tu prvu polovicu. po 10 dnoch balik nechodil. ozvala som sa predavajucej no ta už nekomunikovala. ako to mam teraz riešiť? mam podať trestne oznamenie? budu daco konať aj ked to je len 55eur? je možne že ich dostanem späť? pomožte mi prosim
Usporiadat
JOSKO99 JOSKO99

JOSKO99 je offline (nepripojený) JOSKO99

cavte. tak stale sa najde nejaky clovek co naleti aj ja som naletel. NA bazosi som chcel kupit mobil samsung galaxy s3. chlapik so mnou komunikoval: Preferujem osobny odber na dobierku nerad posielam jedine v pripade 50% zalohy na ucet ..prepacte mam zle skusenosti s neprebratim zasielky a uz nedvorujem ..ak suhlasite dajte vasu adresu ako nahle sa bude dat vam ho ihned poslem pri rochlom jednani vam spustim 50eur. no ja som mu poslal 100 eur v nadeji ze je seriozny. ale odvtedy so mnou nekomunikuje. jeho mail bol Robert.sedlak@centrum.sk , dnes pozeram bazos napisal som na jeden podobny inzerat od uplne ineho cloveka a hadajte co mi odpisal? presne to iste ako predosly .nejaky jaroslav.vrba@centrum.sk. nastastie mi ten prvy dal cislo uctu takze mam nieco v rukach a a jz bazosa mi poslali inzerat a zistil som ze ip adresy poskytuje kosicka firma Alternet ktora ma na starosti kosice a okolie a pritom jeden inzerat bol z galanty a druhy bol z lipt. mikulasa. telefonicky to neriesim lebo to je urcite marne ale pojdem do banky a skusim podat zioadost o vratenie penazi. Nenaletel mu este niekto? alebo nema s nim niekto nejake skusenosti ?
0 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

v banke ti nevratia peniaze, pekne zajdi na policiu a podaj oznamenie o priestupku a s kopou stastia budes mat do pol roka peniaze spat
0 0
petula239 petula239

petula239 je offline (nepripojený) petula239

Pekný den prajem, v poslednom čase a vlastne stale od založenia tejto témy mi chodí veľa mailov od ľudí čo boli tiež oklamaní, priznam sa, nestíham všetkým odpisovať a ja tiež nevyriešim s tým v podstate nič...takže prosím riadte sa týmito krokmi, to iste by som vam napísala aj do mailu .....v prvom rade chodte do svojej banky a požiadajte o vratenie peniažkov na svoj učet, ak to nebude uspešné banka vam cca do 2 týždnov zašle identifikačné udaje majitela učtu, tieto udje odporučam zverejniť naozaj hocikde, pre ostatných, na vystrahu, nech si tie špiny uvedomia...to chcem naozaj zdvorazniť..jednoznačne to všetci zverejnite aj tu na porade.sk ....a ako posledne s papierom z banky chodte na políciu, v rukách mate v podstate majitela učtu ktorý vas obral o peniaze a este to mate aj opečiatkovane takže polícia vam uverí. a potom už len čakať....všetky tieto kroky opisuju ludia aj v ostatných príspevkoch. tak sa prosím riadte podla toho. viac vam nik neporadí. veľa štastia a nezabudnite zistene informácie zverejniť. dakujem
0 0
kom0dus kom0dus

kom0dus je offline (nepripojený) kom0dus

Dobrý deň,
sledujem túto diskusiu už dlhšie a pozerám , že prípady podvodov sa množia.
V prípade, ak by ste zistili, že podvodník je z východného slovenska, tak by som Vám odporučil obrátiť sa aj na iné inštitúcie ako polícia, súdy tj na odborníkov, ktorí sa tomu rozumenjú, ako si s podvodníkmi poradiť
http://www.vymahaniepohladavok.eu/

kľudne napíšte email, ktorý je na stránke, ak Vás bude viac, s menom toho podvodníka, ostatné vyriešime neskôr.
nechcem robiť žiadne reklamy, ale v tomto prípade mi bude dúfam odpustené.
1 0
marshi marshi

marshi je offline (nepripojený) marshi

zdravim vospolok.....rovnaka situacia, rovnaky problem, rovnaky email ako pisal uzivatel cuco84

Monika Potočná 1976monika@centrum.sk
1. nov (Pred 11 dňami)


komu: mne






Dobrý den.Možem vám ho poslať poštou alebo sa môžme stretnuť v Prahe.Musela som sem odcestovať kvoli práci a v KE som až o mesiac,ked nemôžte osobne môžem vám ho poslať dnes ako záruku vám pošlem scan podacieho listku a obrazok s mojimi bankovymi,osobnymi udajmi a obratom by ste mi dnes poslali polovicu sumy 100eur na učet a druhu polovicu ked si ho doma odskušate aby ste sa presvedčili že je všetko v poriadku.S dobierkou mám zlu skusenosť a tento spôsob mi vyhovuje a vždy som bola ja aj kupujuci spokojny ked som niečo predavala.Predaj ma nahli čiže ho chcem predať čim skôr.Čo sa týka telefonu všetko plati tak ako je napisane v inzerate,kupila som ho v Datarte čiže je odblokovany od vyroby na všetky siete,funkčn&ya cute; na 100% nemá žiadne škrábance.V záruke je ešte 17mesiacov.K telefonu je krabica,zaruka,usb kábel,nabíjačka,návod,slúchatka,púzdro,drži ak do auta,auto-nabíjačku.Napíšte mi či by ste nemali nahodou cestu do ČR do Prahy alebo ak ho chcete poslať tak mi môžte napísať adresu,mobil by bol u vás za 3pracovne dni.Ďakujem


Monika Potočná


na slovenskej poste neeviduju ziadnu zasielku s danym podacim cislom, pisal som na cesku postu, zajtra ocakavam od nich odpoved ktora uz viem asi aka bude....
po znamostiach taktiez zistujem komu patri dany ucet na ktory som zaslal peniaze, avsak zajtra-pozajtra zajdem skor do svojej banky, vysvetlim co sa mi stalo a vyriesim to najskor takto....ak by som aj tak nepochodil tak podavam trestne oznamenie....dufam ze vsetko dobre dopadne
0 0
KikoMajer KikoMajer

KikoMajer je offline (nepripojený) KikoMajer

Dobry den,
zazil som podobny scenar:

Dobrý den.Možem vám ho poslať poštou alebo sa môžme stretnuť v Prahe.Musel som sem odcestovať kvoli práci a v BA som až o mesiac,ked nemôžte osobne môžem vám ho poslať dnes ako záruku vám pošlem scan podacieho listku a obrazok s mojimi bankovymi,osobnymi udajmi a obratom by ste mi dnes poslali polovicu sumy 100eur na učet a druhu polovicu ked si ho doma odskušate aby ste sa presvedčili že je všetko v poriadku.S dobierkou mám zlu skusenosť a tento spôsob mi vyhovuje a vždy som bol ja aj kupujuci spokojny ked som niečo predaval.Predaj ma nahli čiže ho chcem predať čim skôr.Čo sa týka telefonu všetko plati tak ako je napisane v inzerate,kupil som ho v Datarte čiže je odblokovany od vyroby na všetky siete,funkčn&yacute ; na 100% nemá žiadne škrábance.V záruke je ešte 19mesiacov.K telefonu je krabica,zaruka,usb kábel,nabíjačka,návody,slúchatka,púzdro,drž iak do auta.Napíšte mi či by ste nemali nahodou cestu do ČR do Prahy alebo ak ho chcete poslať tak mi môžte napísať adresu,mobil by bol u vás za 3pracovne dni.Ďakujem

Martin Baliga
Vstupuju pod viacerymi menami:
erika-hanska@centrum.sk
1martin.b@centrum.sk
Cislo uctu 0780346001 / 5600 Prima Banka

Treba sa dat dokopy a podat trestne oznamenie...
0 0
marshi marshi

marshi je offline (nepripojený) marshi

KikoMajer Pozri príspevok
Cislo uctu 0780346001 / 5600 Prima Banka

Treba sa dat dokopy a podat trestne oznamenie...

,číslo učtu je 0780346001 a kod banky je 5600

cislo uctu sa zhoduje aj s touto "monikou potocnou"

zajtra idem do banky to riesit, ak ani tak neuvidim svoje peniaze naspet, hned vam mozem poslat udaje o ucte co ziskam a moze sa to dat dokopy
0 0
KikoMajer KikoMajer

KikoMajer je offline (nepripojený) KikoMajer

Podla znameho sa treba dat dokopy aby to bola co najyssia suma , potom to bude riesit oddelenie ekonomickej trestnej cinnosti.
Takze ak mate rovnaku skusenost,tak sa dohodnime...
0 0
dunlop007 dunlop007

dunlop007 je offline (nepripojený) dunlop007

toto neni diskusne forum, napiste svoj mail a kontaktujte sa mailom.
0 0
marshi marshi

marshi je offline (nepripojený) marshi

v pripade ak sa najde viacero ludi e-mail kontakt na mna je: marshi1234@gmail.com staci mi tu napisat, poskytnem vsetky udaje co som zistil
0 0
moniy moniy

moniy je offline (nepripojený) moniy

presne s tou istou osobou som prisla do styku na bazosi, par dni dozadu, presne ten istý scénar, to iste cislo uctu, ale po menom andrea haklova andrea.h72@centrum.sk ...peniaze som jej vsak nezaslala pretoze isla na mna velmi rychlo, do 10 minut mi odpisala ze balik uz podala s tym ze mi poslala podaci listok ktory bol vyplneny v skicari v PC. Bolo mi vsetko jasne, preto som uz na nu nereagovala, o dva dni na to mi vsak poslala mail, ze ak to neuhradim bude to riesit. Dokonca som si ju nasla podla IP adresy, ze mail bol zaslany z prahy. Posledny mail ktory vsak uz pisala bol v muzskom rode.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

moniy Pozri príspevok
presne s tou istou osobou som prisla do styku na bazosi, par dni dozadu, presne ten istý scénar, to iste cislo uctu, ale po menom andrea haklova andrea.h72@centrum.sk ...peniaze som jej vsak nezaslala pretoze isla na mna velmi rychlo, do 10 minut mi odpisala ze balik uz podala s tym ze mi poslala podaci listok ktory bol vyplneny v skicari v PC. Bolo mi vsetko jasne, preto som uz na nu nereagovala, o dva dni na to mi vsak poslala mail, ze ak to neuhradim bude to riesit. Dokonca som si ju nasla podla IP adresy, ze mail bol zaslany z prahy. Posledny mail ktory vsak uz pisala bol v muzskom rode.
podací lístok sa dá krásne overiť - toto je obalka poslaná v piatok http://tandt.posta.sk/zasielky/RR678720647SK

toto je balík poslaný v piatok http://tandt.posta.sk/zasielky/RR678720647SK

neexistuje, aby niekto poslal vymyslený lístok. Samozrejme, ešte môže poslať niečo sám sebe ... ale všetko je dohľadateľné.

Len treba trochu rozmýšľať a neskočiť na lákavé ponuky...
0 0
moniy moniy

moniy je offline (nepripojený) moniy

tak myslím že pri tomto je každému jasné že to ani podané nebolo, tu je overovanie zbytočné.
0 0
gerrwie gerrwie

gerrwie je offline (nepripojený) gerrwie

Typek sa vola Peter Nagy a je z Bratislavy. Taketo informacie mi dala policia. Zatial neviem nic viac, uz dlhsie ma neinformovali. Ak budem mat nieco nove, supnem to sem.
0 0
KikoMajer KikoMajer

KikoMajer je offline (nepripojený) KikoMajer

Z Bratislavy? Tak teda policajti ho uz riesia, vedia kto to je?
Zaujimave, lebo maily posielal z mobilneho pripojenia cez O2 z roznych lokalit...
0 0
pivkoo7 pivkoo7

pivkoo7 je offline (nepripojený) pivkoo7

stalo sa mi to iste ošklbal ma o 100euro
0 0
ivalienka ivalienka

ivalienka je offline (nepripojený) ivalienka

Pozor na dalsiu podvodnicku LUCIA MAZUROVA z Lučenca " predáva " oblečenie, obuv cez internet, len akosi to zabudne poslat. Funguje cez mail shoes.USA@centrum.sk jej cislo uctu je
0341938486/0900, telefon 0919149589, potom neposle ani tovar ani spat peniaze. Dnes som na nu podala tresne oznamenie. Ak ste sa stali obetou jej podvodu , tak ma kontaktujte aby nás bolo viac.
0 0
ika5521 ika5521

ika5521 je offline (nepripojený) ika5521

Dobrý deň, aj ja som sa nechala oklamať. Chcela som kúpiť mobil Sony Xperia U cez bazos.sk. Vystupovala pod ženským menom, komunikovala so mnou veľmi rýchlo, ale vraj je pracovne v Plzni, tak mi mobil môže poslať len poštou keď jej zaplatím polovicu peňazí. Jej mail je rose05@centrum.sk a číslo účtu 2655843155/0200. Ak má niekto podobný problém ozvite sa mi na mail 1mirka.brazdova@gmail.com. Ďakujem
0 0
Marián Kekely Marián Kekely

Marián Kekely je offline (nepripojený) Marián Kekely

Dovolím si Vás pozvať na našu FB stránku https://www.facebook.com/PodvodniciBazossk a neskôr na nový web www.podvedeni.sk kde bude možné sa priamo nakontaktovať na osoby ktoré poslali peniaze na rovnaké číslo účtu ako Vy. Ďalej tam nájdete aktuálne informácie k prípadom a rady ako sa podvodom vyhnúť.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať