Zavrieť

Porady

zdielanie suborov v Exceli (2003)

Ahojte!

Prosim Vas, vedel by mi niekto poradit s problemom v Exceli (verzia 2003)?

V praci pouzivame niekolko Excelovskych suborov, do ktorych moze zapisovat ktokolvek. Standardne funguju tak, ze ak ja otvorim takyto subor ako prva, mozem ho editovat, a ak ho chce pocas toho otvorit niekto dalsi, moze ho otvorit len na citanie, a editovat moze az potom, co ho ja zatvorim. Takto by to malo byt, takto to chceme.

Ale pri jednom subore to akosi nefunguje a stava sa, ze ked ho mam ja otvoreny ako prva, a chcem po chvili ulozit zmeny, excel ma upozorni, ze ich ulozit nemozem, lebo subor prave pouziva niekto iny, a to aj napriek tomu, ze som ho otvorila ako prva a odvtedy som ho nezavrela. ITckari nam povedali, ze to moze byt preto, ze v tom subore po urcitu dobu (par minut) nic nerobim, tak on sa potom spristupni inym pouzivatelom a niekto iny si ho otvori na editaciu napriek tomu, ze v nom uz som ja. A mne sa to potom zmeni na Read-Only. Ale to sa mi nechce verit, kedze pri tych ostatnych suboroch sa take nieco nikdy nestava.

Zaujimalo by ma, ci je to v nejakych nastaveniach, alebo ci to moze byt v serveri, na ktorom je file umiestneny. Ale vsetky spominane subory su ulozene na tom istom serveri.

Este dodam, ze subor nie je nastaveny na sharovanie viacerymi uzivatelmi v tom istom case.

Dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    coffey33 je offline (nepripojený) coffey33

    man coffey33
    Máte súbor zaheslovaný? My taktiež robíme s podobnými súbormi ale s tým že ich máme zaheslované a viem že ak si ho otvorím pomocou hesla na zapisovanie ja tak doň dokážem vložiť to čo potrebujem bez toho aby mi to niekto prekazil. Inému užívateľovi sa zobrazí hláška že súbor na zapisovanie používam ja a tak sa k nemu na zapisovanie nedostane len ak na čítanie.

    sunny123 je offline (nepripojený) sunny123

    sunny123
    Dakujem za Vasu reakciu.
    Nie, nie je zaheslovany. Potrebuju ho pouzivat viaceri ludia a keby mali vsetci to iste heslo, neviem, ci by sa to nestavalo tak ci tak... Alebo myslite, ze ked si ho niekto otvori na heslo, tak tam moze byt kolko chce, aj ked je necinny a ostatni ho mozu otvorit len na citanie? Takto by to ale malo fungovat aj bez hesla nie?

    zdielanie suborov v Exceli (2003)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.