Zavrieť

Porady

Stravné pre rok 2012

Dobrý deň. Hľadala som na nete nejaké info ohľadom stravného pre rok 2012, ale nič som nenašla...
Mení sa výška stravného na našom území, alebo ostáva stravné vo výške 3,80 €, 5,70 € a 8,80 € ?
A mení sa výška minimálnej nominálnej hodnoty stravného lístka ?

ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Mila123 nie nikdy, len si mi odporučila školenie
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KatarinaNR Pozri príspevok
ešte sa opýtam mimo témy, ale keď ste už tu v takej silnej zostave, nevyužijem to
keď je szčo na pn v nemocnici, ktoré papiere sa nesú na sociálku? ruzový a čierny? a treba niečo aj do zdravotky?
a nebolo niekedy, že keď si bola na pn, že zdravotku vracali, neviem v akej súvislosti, ale niekde som to dávnejšie počula a vtedy som sa tomuto ešte nevenovala a teda ani tomu pozornosť
Môžeš zadať otázku, ale táto je tu už
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

KatarinaNR Pozri príspevok
ešte sa opýtam mimo témy, ale keď ste už tu v takej silnej zostave, nevyužijem to
keď je szčo na pn v nemocnici, ktoré papiere sa nesú na sociálku? ruzový a čierny? a treba niečo aj do zdravotky?
a nebolo niekedy, že keď si bola na pn, že zdravotku vracali, neviem v akej súvislosti, ale niekde som to dávnejšie počula a vtedy som sa tomuto ešte nevenovala a teda ani tomu pozornosť
Ružový. Urob si kopiu a daj ju potvrdiť. Keď mu vyplatia nem.dávky, SP ti vystaví potvrdenie, ktoré odovzdáš v ZP. Preddavky potom počas PN-ky platiť nemusí.
Ak mu nevznikne nárok na nemocenské (nie je povinne poistený, alebo má nedoplatok), preddavky do ZP aj počas PN-ky musí platiť.
1 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

ďakujem Veronika veľmi pekne, včera som bola na sociálne a viem, že jej nárok na nemocenské dávky vznikol.
Preddavky, ktoré sa nemusia platiť myslíš na ZP?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

KatarinaNR Pozri príspevok
ďakujem Veronika veľmi pekne, včera som bola na sociálne a viem, že jej nárok na nemocenské dávky vznikol.
Preddavky, ktoré sa nemusia platiť myslíš na ZP?
ano, zdr.poistenie. Potvrdenie - ak ide o PN za január - ti v SP vystavia až okolo 15.2. Ak neide o celý mesiac, radšej za január zaplať v plnej výške a potom urob zápočet vo februári, alebo požiadaj o vrátenie preplatku.
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

KatarinaNR Pozri príspevok
ešte sa opýtam mimo témy, ale keď ste už tu v takej silnej zostave, nevyužijem to
keď je szčo na pn v nemocnici, ktoré papiere sa nesú na sociálku? ruzový a čierny? a treba niečo aj do zdravotky?
a nebolo niekedy, že keď si bola na pn, že zdravotku vracali, neviem v akej súvislosti, ale niekde som to dávnejšie počula a vtedy som sa tomuto ešte nevenovala a teda ani tomu pozornosť
ak oznamuješ, resp. žiadaš od SP dávku z NP dávaš červený lístok (ružový), kde na spodnej časti dopíše, kedy naposledy pracoval, na zadnej časti sa SZČO podpíše a uvedie akým spôsobom chce mať vyplatené dávky NP......

v hornej časti (na prednej časti Potvrdenia o dočasnej pracovnej neschopnosti II. žiadosť o nemocenské (o úrazový príplatok) ...
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

ďakujem veľmi pekne, pre zatiaľ nemám žiadne otázky
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
prosím Vás má niekto skúsenosti so stravovaním vedúcich pracovníkom. sme stavebná firma a naši vedúci stredísk behajú stále po stavbách ktoré sú aj mimo mesta, na rôzne stretnutia, chodia nakupovať tovar a niekedy ich neje na firme celý deň...môžem im vyplácať stravné v hodnote 3,80 EUR? a stačí na cesták napísať len mesto a okolie, pretože denne urobia aj 10 pracovných ciest... a môžem konaťelovi ktorý je zamestnanec vyplácať stravné vo vyššej hodnote napr 6 EUR denne?</SPAN>
a musí vždy vypisovať cestáky alebo to môžem s paušalizovať?
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
kacena26 Pozri príspevok
prosím Vás má niekto skúsenosti so stravovaním vedúcich pracovníkom. sme stavebná firma a naši vedúci stredísk behajú stále po stavbách ktoré sú aj mimo mesta, na rôzne stretnutia, chodia nakupovať tovar a niekedy ich neje na firme celý deň...môžem im vyplácať stravné v hodnote 3,80 EUR? a stačí na cesták napísať len mesto a okolie, pretože denne urobia aj 10 pracovných ciest... a môžem konaťelovi ktorý je zamestnanec vyplácať stravné vo vyššej hodnote napr 6 EUR denne?</SPAN>
a musí vždy vypisovať cestáky alebo to môžem s paušalizovať?
Posúvam...
0 0
Viera R. Viera R.

Viera R. je offline (nepripojený) Viera R.

Ja myslím, že pracovníkom, ktorí počas dňa sú na viacerých miestiach, iných ako pracovisko môžeš vyplatiť stravné podľa paragrafu 5 Zákon o CN:
(4) Ak zamestnanec, ktorému častá zmena pracoviska vyplýva z osobitnej povahy povolania, vykoná počas

a) kalendárneho dňa viac pracovných ciest, z ktorých každá trvá menej ako 5 hodín, pričom celkový súčet trvania týchto pracovných ciest je 5 hodín a viac, patrí zamestnancovi stravné za celkový čas trvania týchto pracovných ciest,
b) dvoch kalendárnych dní pracovnú cestu, ktorá trvá v každom kalendárnom dni menej ako 5 hodín a ktorá celkovo trvá najmenej 5 hodín, patrí zamestnancovi stravné v sume ustanovenej pre časové pásmo 5 až 12 hodín,
c) jednej pracovnej zmeny v rámci dvoch kalendárnych dní viac pracovných ciest, z ktorých každá trvá menej ako 5 hodín, pričom celkový súčet trvania týchto pracovných ciest je 5 hodín a viac, patrí zamestnancovi stravné za celkový čas trvania týchto pracovných ciest.
0 0
Viera R. Viera R.

Viera R. je offline (nepripojený) Viera R.

Tweety Pozri príspevok
berieš kurz v tomto prípade z 31.12, ten platí aj pre 1.1.. V texte.
Robím ďalšie vyúčtovanie a zneistela som pri preplácaní v € pri ZPC do Čiech. Pracovník dostane zálohu 600,-- CZK. Keď príde z Čiech, napíše časy prechodu hraníc, zistíme, že má nárok len na 300,-- CZK. Vráti celých 600,-- CZK do pokladne a žiada vyplatiť 300,-- CZK v €. Zistím kurz napr. 25,787. 300:25,787=11,633768 teda 11,63 podľa matematického zaokrúhľovania, ale pozerala som zákon o CP a neviem či to nemá byť pri vyúčtovaní zaokrúhľovanie nahor 11,64?
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
Komentár ku príspevku 15:

Konateľ ked ma uzatvorenu mandatnu zmluvu s sro o vykone funkcie a berie za svoju pracu pravidelnu odmenu / aj keby bola len symbolicka/ , je povazovany za zamestnanca podla osobitneho predpisu, odvadza vsetky odvody do SP aj ZP a "odpracuje" denne viac ako 4 hodiny, ma narok na stravne listky ako zamestnanec.
Naposledy upravil LUBY : 06.02.12 at 18:09
0 0
Kina Kina

Kina je offline (nepripojený) Kina

Prosím, aj mňa to zaujíma.
0 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

Pekný večer ! Potrebovala by som pomoc v tejto veci : ak stavebná firma vyšle svojich robotníkov na nejakú dobu do iného mesta, kde aj prespávajú, patrí im stravné podľa vyhlášky a plus k tomu stravné lístky, čo dostávajú "normálne" ? Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ladyrs Pozri príspevok
Pekný večer ! Potrebovala by som pomoc v tejto veci : ak stavebná firma vyšle svojich robotníkov na nejakú dobu do iného mesta, kde aj prespávajú, patrí im stravné podľa vyhlášky a plus k tomu stravné lístky, čo dostávajú "normálne" ? Ďakujem.
Ak sú na PC, dostanú stravné podľa Zákona o CN. Tu povinnosť zabezpečiť stravovanie podľa §152 ZP nie je.
§152
§ 152
Stravovanie zamestnancov

(1) Zamestnávateľ je povinný zabezpečovať zamestnancom vo všetkých zmenách stravovanie zodpovedajúce zásadám správnej výživy priamo na pracoviskách alebo v ich blízkosti. Túto povinnosť nemá voči zamestnancom vyslaným na pracovnú cestu, s výnimkou zamestnancov vyslaných na pracovnú cestu, ktorí na svojom pravidelnom pracovisku odpracovali viac ako štyri hodiny. Povinnosť zamestnávateľa ustanovená v prvej vete sa nevzťahuje na zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v zahraničí.
1 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

Tweety ďakujem. Chcem sa ešte spýtať, pri vyplácaní stravného podľa Zákona o CN sa počíta skutočný výkon práce v hodinách /8/ , alebo ak sú tam napr týždeň, tak majú maximum , t.j. ako nad 18 hodín ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ladyrs Pozri príspevok
Pekný večer ! Potrebovala by som pomoc v tejto veci : ak stavebná firma vyšle svojich robotníkov na nejakú dobu do iného mesta, kde aj prespávajú, patrí im stravné podľa vyhlášky a plus k tomu stravné lístky, čo dostávajú "normálne" ? Ďakujem.
Aké miesto výkonu práce majú zamestnanci v pracovnej zmluve ?
1 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

veronikasad Pozri príspevok
Aké miesto výkonu práce majú zamestnanci v pracovnej zmluve ?
"všetky stavby spoločnosti" .... takto majú....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ladyrs Pozri príspevok
"všetky stavby spoločnosti" .... takto majú....
Takáto definícia sa Inšpekcii práce "nepáči", pretože vaši zamestnanci nie sú na pracovnej ceste a teda nemajú nárok na stravné v zmysle Zákona o cest.náhradach, ale len príspevok na stravovanie v zmysle ZP (gastráč).
1 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

hmmmmm čiže ak im zabezpečia ubytovanie, v podstate pri takejto formulácii majú nárok len na str. lístky......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať