Zavrieť

Porady

POstup pri odobrati vodicskeho preukazu po 01.11.11

Dobry den poradaci,

Chcem sa spytat niekoho kto sa vyzna v zakonoch a dopravnych priestupkoch na postup spravneho organu pri odobrati VP za alkohol. Dna 19.11.11 som nafukal za volantom 0,16mg/l co predstavuje 0,33 promile. O tri tyzdne mi prislo oznamenie o zadrzani vodicskeho opravnenia. Stary postup, t.j. este pred 01.11.11 bol taky ze Vam po obdrzani oznamenia o zadrzani prislo predvolanie na priestupkove kde Vam urcili trest. No aky je postup po novele zakona? Lebo mne prislo po obdrzani oznamenia o zadrzani VP rozhodnutie o tom ze sa musim do 60 dni podrobit vysetreniu u psychiatra - ci nie som zavisly na alkohole. Dalej podla toho co som sa docital na internete po podrobeni sa vysetreniu mi pride asi rozhodnutie o sedeni pri psychologovi? neviem presne ako to je a co mam ocakvat a naco s apripravit. Viete mi niekto poradit co vsetko budem musiet absolvovat, pripadne mi povedat vysku trestu alebo ci vobec nejaky bude, lebo som sa stretol aj s nazorom ze po absolvovani psychiatrickeho a psychologickeho vysetrenia bude VP navrateny. Dakujem za rady
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

pavol54 Pozri príspevok
Pre Indeed niekoľko štatistických čísiel
Vieš o tom že štatiticky najviac ľudí zomiera do 70 -tky, čím neskôr tým menej a okolo 100-vky už ľudia skoro vôbec nezomierajú a po stovke podľa štatistiky už len výnimočne. Aj to sú presné čísla zo štatistiky. Alebo im neveríš?
Zovšeobecňuješ chceš porovnavať neporovnateľné ,

pointou mojho prispevku nebolo to či štatistika hovorí že pokutovaných za 0,5 či 0,6 promile alkoholu bolo 38 či 48 alebo 58 % všetkých pripadov

ale pointa mojho prispevku je v tom, že štát má mastný prijem z pokut vyrubenych za porušovanie zákona o premavke na pozemnych komunikaciach,konkretne o požívaní alkoholu vodičmi pred a pri riadení motorového vozidla

a nebude voĺa tento stav legislatívne zmeniť zavedením nejakej tolerovanej hranice objemu alkoholu v dychu resp.krvi vodiča.

Lebo by sa príjem do štatneho rozpočtu z pokút za tento priestupok vyrazne znížil.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

draik Pozri príspevok
Problem je, ze na Slovensku je narodnym sportom obchadzat akekolvek prikazy a zakazy. Kde je 50, jazdi sa aspon 60, kde je 90, auta bezne idu 110, keby sme mali povolenu hranicu pol promile, tak sa alkacom otvoria brany a este sa budu vyhovarat, ked ich nacapaju s promile a viac, ze to neodhadli a povolena hranica by sa preto mala este zvysit. Preto su na Slovensku potrebne prisne pokuty a tresty.
no v každom štáte sa snažia ľudia zákony obísť, resp. vyhúpať so systémom, len jediný rozdiel je v tom, keďže žijeme na Slovensku situáciu vnímame u nás ako zlú ale v zahraničí, kde nemáme informácie ako to tam "chodí" aké sú tresty za porušenia a pod, tak sa snažíme správať za volantom zodpovedne... (ak by každý vodič, ovládal aj zahraničný sadzobník pokút, a domovskú reč danej krajiny a výška sankcie akceptovateľná jazdil by ako prasa aj v zahraničí...) i keď paradoxné je, že v porovnaní s príjmami obyvateľstva sú naše pokuty jednými s najvyššími v EU...

problém s pitím nie je len na Slovensku aj v Rakúsku má 40 % populácie v produktívnom veku problém s alkoholom... len rozdiel je v tom, že Rakúske média nenafukujú a nepíšu o tom kto kedy a ako jazdil opitý a prísne dotyčného trestať... ale skôr naopak, snažia sa takýmto ľuďom pomôcť zabezpečením liečenia a pod... istá tolerancia by mala byť, nakoľko nie raz bolo prezentované, že dotyčný nafúkal, z čokoládovej tyčinky, a hneď pokuta a trest, lebo policajt nie je povinný dať fúkať opakovane a je to na jeho dobrej vôli...
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

pavol54 Pozri príspevok
Pre Indeed niekoľko štatistických čísiel
Vieš o tom že štatiticky najviac ľudí zomiera do 70 -tky, čím neskôr tým menej a okolo 100-vky už ľudia skoro vôbec nezomierajú a po stovke podľa štatistiky už len výnimočne. Aj to sú presné čísla zo štatistiky. Alebo im neveríš?
takže stačí sa dožiť 100vky a budeme tu väčšne
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ice dive Pozri príspevok
takže stačí sa dožiť 100vky a budeme tu väčšne
Ak nebudeš tou štatistickou výnimkou tak áno.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ice dive Pozri príspevok
no v každom štáte sa snažia ľudia zákony obísť, resp. vyhúpať so systémom, len jediný rozdiel je v tom, keďže žijeme na Slovensku situáciu vnímame u nás ako zlú ale v zahraničí, kde nemáme informácie ako to tam "chodí" aké sú tresty za porušenia a pod, tak sa snažíme správať za volantom zodpovedne... (ak by každý vodič, ovládal aj zahraničný sadzobník pokút, a domovskú reč danej krajiny a výška sankcie akceptovateľná jazdil by ako prasa aj v zahraničí...) i keď paradoxné je, že v porovnaní s príjmami obyvateľstva sú naše pokuty jednými s najvyššími v EU...

problém s pitím nie je len na Slovensku aj v Rakúsku má 40 % populácie v produktívnom veku problém s alkoholom... len rozdiel je v tom, že Rakúske média nenafukujú a nepíšu o tom kto kedy a ako jazdil opitý a prísne dotyčného trestať... ale skôr naopak, snažia sa takýmto ľuďom pomôcť zabezpečením liečenia a pod... istá tolerancia by mala byť, nakoľko nie raz bolo prezentované, že dotyčný nafúkal, z čokoládovej tyčinky, a hneď pokuta a trest, lebo policajt nie je povinný dať fúkať opakovane a je to na jeho dobrej vôli...
treba jazdiť s vedomím že zabijem autom tak mi ľudia pomôžu ale neodsúdia ma. Daj návrh na zmenu zákona aby nehoda pod vplyvom alkoholu bola poľahčujúca okolnosť veď takému opitému chudáčikovi nikto zo spoločnosti nepomohol.
to že niekto nafúkal z čokoládovej tyčinky, slivkového kompótu sú len nepotvrdené fámy, ovšem pokiaľ nekonzumoval "východniarskych mikulášov"
opakovane fúkať nemôžeš, ale ak si si istý že si nepožil alkohol tak môžeš žiadať o okamžitý odber krvi a pokutu odmietnuť zaplatiť, pretože dychová skúška je orientačná, smerodatný je vždy výsledok z odberu krvi.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Indeed Pozri príspevok
Zovšeobecňuješ chceš porovnavať neporovnateľné ,

pointou mojho prispevku nebolo to či štatistika hovorí že pokutovaných za 0,5 či 0,6 promile alkoholu bolo 38 či 48 alebo 58 % všetkých pripadov

ale pointa mojho prispevku je v tom, že štát má mastný prijem z pokut vyrubenych za porušovanie zákona o premavke na pozemnych komunikaciach,konkretne o požívaní alkoholu vodičmi pred a pri riadení motorového vozidla

a nebude voĺa tento stav legislatívne zmeniť zavedením nejakej tolerovanej hranice objemu alkoholu v dychu resp.krvi vodiča.

Lebo by sa príjem do štatneho rozpočtu z pokút za tento priestupok vyrazne znížil.
máš to pomýlené. Tie pokuty za alkohol sú sankcia ak by nikto nepil tak tak bude prázdna kasa.
A koľko bolo za alkohol vybraného? A O KOľKO PRIšLI RODINY za stret s opitým vodičom to ťa netrápi?
0 0
kamcatka66 kamcatka66

kamcatka66 je offline (nepripojený) kamcatka66

i
0 0
kamcatka66 kamcatka66

kamcatka66 je offline (nepripojený) kamcatka66

Dobrý den.Chcem sa spýtať ako je to vlastne s vrátením vodičského po polovici trestu,podla nového zákona?Počul som že vraj nebudú odpúšťať polovicu trestu aj tým čo im zobrali vodičský pred platnostou zákona.Je niečo také možné,že sa to vzťahuje aj spätne?Ak ano dá sa proti tomu niečo robiť?Dakujem.
0 0
kamcatka66 kamcatka66

kamcatka66 je offline (nepripojený) kamcatka66

Dobrý den.Chcem sa spýtať ako je to vlastne s vrátením vodičského po polovici trestu,podla nového zákona?Počul som že vraj nebudú odpúšťať polovicu trestu aj tým čo im zobrali vodičský pred platnostou zákona.Je niečo také možné,že sa to vzťahuje aj spätne?Ak ano dá sa proti tomu niečo robiť?Dakujem.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Zodpovednosť za priestupok sa posudzuje podľa zákona účinného v čase spáchania priestupku; podľa neskoršieho zákona sa posudzuje iba vtedy, ak je to pre páchateľa priaznivejšie.

(3) Od výkonu zvyšku zákazu činnosti možno po uplynutí polovice času výkonu tejto sankcie upustiť na základe žiadosti páchateľa. Na rozhodnutie o upustení alebo neupustení od výkonu zvyšku zákazu činnosti sa nevzťahujú všeobecné predpisy o správnom konaní.

(4) Od výkonu zvyšku zákazu činnosti nemožno upustiť podľa odseku 3, ak ide o zákaz činnosti viesť motorové vozidlo, ktorý bol uložený páchateľovi priestupku, ktorému bol v predchádzajúcich desiatich rokoch uložený
a) trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlo za trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky alebo za iný trestný čin spáchaný pod vplyvom návykovej látky, alebo
b) zákaz činnosti viesť motorové vozidlo za priestupok podľa § 22 ods. 1 písm. a), d), e) alebo písm. f).(alkohol, drogy)
0 0
kamcatka66 kamcatka66

kamcatka66 je offline (nepripojený) kamcatka66

Dobrý den.Chcem sa spýtať či sa dá nejako pripojiť k sťažnosti ktorú podávate na ústavný súd,pre porušenie retroaktivity,lebo mám ten istý problém.O odpustenie trestu by som mohol požiadať už v máji tohto roku ale ak to bude tak,ako čítam ,trest mi uplynie od mája až za rok a pol.Myslíte že sa ešte v tomto smere dá niečo zmeniť?Dakujem za odpoved.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Keď zistíte, aké sú podmienky pre podanie sťažnosti na Ústavný súd, tak Vás to asi prejde. Problém tej sťažnosti pred ÚS je možné vidieť o.i. v tom, že možnosť odpustenia zvyšku trestu je len fakultatívna. Teda aj keby hypoteticky ÚS rozhodol o porušení práva sťažovateľa, v novom konaní stále narážame na formuláciu "možno...upustiť". Ani doteraz nič nebránilo polícii tieto žiadosti zamietať. Navyše na tieto rozhodnutia sa nevzťahuje Správny poriadok.
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Dobrý deň, má niekto skúsenosti s odpustením priestupku, teda pokuty, keď už bol vydaný rozkaz o uložení sankcie za priestupok? Prekročil som v obci rýchlosť o 15 km a uložili mi pokutu vo výške 60,00 EUR /niekde som počul, že prekročenie za takú výšku môže byť len do výšky 30,00 EUR/. Po telef. rozhovore som túto sumu "skresal" na 30,00 EUR/aj keď je to asi hranica, do akej výšky môžu pokutovať za prekročenie o 15 km/.
Je možné odpustiť celú výšku, keď som "vzorný"vodič a momentálne moja fin. situácia je viac ako zlá? Zavážilo by to? Ďakujem.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

dobrava Pozri príspevok
Dobrý deň, má niekto skúsenosti s odpustením priestupku, teda pokuty, keď už bol vydaný rozkaz o uložení sankcie za priestupok? Prekročil som v obci rýchlosť o 15 km a uložili mi pokutu vo výške 60,00 EUR /niekde som počul, že prekročenie za takú výšku môže byť len do výšky 30,00 EUR/. Po telef. rozhovore som túto sumu "skresal" na 30,00 EUR/aj keď je to asi hranica, do akej výšky môžu pokutovať za prekročenie o 15 km/.
Je možné odpustiť celú výšku, keď som "vzorný"vodič a momentálne moja fin. situácia je viac ako zlá? Zavážilo by to? Ďakujem.
Nie, nezavazilo.
Odpustit pokutu by ti mohli jedine na mieste, keby riesili tvoj priestupok dohovorom.
Bud rad, ze mas pokutu len 30 EUR.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Napíšte odpor voči rozkazu, automaticky to pôjde do klasického priestupkového konania. V ňom nemôžte dostať vyššiu sankciu ako je v rozkaze, je ale možné Vám namiesto pokuty uložiť pokarhanie. Odôvodnite odpor tým, že ste vzorný vodič, že ste nespáchali priestupok za x rokov atď. Pri prekročení o 15 km/h v obci (tachometrových cca 70 km/h) by som si však veľkú nádej na vyviaznutie bez pokuty nerobil. Podľa sadzobníka je to za 60 e.
0 0
Theo Theo

Theo je offline (nepripojený) Theo

dôchodca
No ja by som potreboval info aj trošku poradiť-Zadržaný VP na 18 mesiacov.Už uplynulo 10.
Dá sa a ako získať VP skôr?Nebol zobratí za alkohol.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Získať sa dá s5 tak, že napíšete žiadosť o upustenie od výkonu zvyšku zákazu činnosti. Nárok na vrátenie však automaticky nemáte, závisí aj od toho, ako pekne to napíšete a kto bude žiadosť posudzovať (a čo ste vlastne spáchali).
0 0
olemark olemark

olemark je offline (nepripojený) olemark

Zdravim, mne sa stalo teraz to iste co napisal expo44. 24.3.17 som skoro rano cestou do prace nafukal zostatkovy alkohol 0,15 a o niekolko minut neskor uz "len 0,11" Rozhodnutie este nemam. Viem ze tato tema je uz stara, ale ak niekto zazil, ze nafukal tuto hranicu 0,15 alebo podobne, tak by mi velmi pomohlo, keby sa somnou podelil o informacie. Tzn. co ma caka a neminie.

Dakujem za vsetky odpovede
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať