Zavrieť

Porady

Koniec platnosti občianského preukazu

Dobrý deň.
Dnes ráno som zistil, že dňa 21.1.2012 mi skončí platnosť občiansky preukaz. Chcel by som sa opýtať či môžem podať žiadosť o vydanie nového pred týmto dátumom, alebo musím počkať až do toho 21.
Ďakujem
S pozdravom Lukáš
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    NacoNazov85 Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Dnes ráno som zistil, že dňa 21.1.2012 mi skončí platnosť občiansky preukaz. Chcel by som sa opýtať či môžem podať žiadosť o vydanie nového pred týmto dátumom, alebo musím počkať až do toho 21.
    Ďakujem
    S pozdravom Lukáš
    Lehoty pre prijatie žiadosti o vydanie občianskeho preukazu

    o vydanie prvého občianskeho preukazu pre maloletého občana je povinný požiadať rodič občana alebo opatrovník, poručník, iná fyzická osoba ako rodič, ktorí majú dieťa zverené do náhradnej rodinnej starostlivosti, pestún, osoba, ktorá má záujem stať sa pestúnom a má dieťa dočasne zverené do pestúnskej starostlivosti, alebo štatutárny orgán zariadenia, v ktorom sa vykonáva rozhodnutie súdu o nariadení ústavnej starostlivosti alebo rozhodnutie súdu o nariadení ochrannej výchovy, najskôr 90 dní a najneskôr 30 dní pred dovŕšením pätnásteho roku veku občana,

    o vydanie nového občianskeho preukazu je občan povinný požiadať príslušné okresné riaditeľstvo Policajného zboru do 30 dní od neplatnosti občianskeho preukazu (napr. zmena mena , priezviska, trvalého pobytu, rodného čísla),
    občan môže podať žiadosť o vydanie nového občianskeho preukazu pred skončením (časovej) doby jeho platnosti. V tomto prípade možno žiadosť podať najskôr 180 dní a najneskôr 30 dní pred uplynutím (časovej) doby platnosti.


    ...čiže už horíííííí.....



    Správne poplatky za:
    podanie žiadosti o vydanie občianskeho preukazu (z dôvodu zmeny alebo zápisu nových údajov) 4,50 € (150,- Sk),
    podanie žiadosti o vydanie občianskeho preukazu ako náhrady za zničený, stratený, odcudzený alebo poškodený občiansky preukaz 16,50 € (500,- Sk),
    podanie žiadosti o vydanie občianskeho preukazu ako náhrady za zničený, stratený, odcudzený alebo poškodený občiansky preukaz, opakovane v priebehu dvoch po sebe nasledujúcich rokoch 33 € (1000,- Sk).

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..no do 21.1.2012 si musíš vybaviť nový OP..kedy si ho vybavíš, je na tebe, nesmie- alebo nemalo by to byť po dátume...

    lavanda je offline (nepripojený) lavanda

    lavanda
    • o vydanie nového občianskeho preukazu je občan povinný požiadať príslušné okresné riaditeľstvo Policajného zboru do 30 dní od neplatnosti občianskeho preukazu (napr. zmena mena , priezviska, trvalého pobytu, rodného čísla),
    • občan môže podať žiadosť o vydanie nového občianskeho preukazu pred skončením (časovej) doby jeho platnosti. V tomto prípade možno žiadosť podať najskôr 180 dní a najneskôr 30 dní pred uplynutím (časovej) doby platnosti.
    Zdroj:http://www.minv.sk/?prijatie-ziadost...skeho-preukazu

    NacoNazov85 je offline (nepripojený) NacoNazov85

    človek omylný NacoNazov85
    Vďaka za odpovede. Pomohli ste mi s tým, že zbehnem v januári a či už s nejakou pokutou, alebo bez nej ho vybavím v dobrom čase.

    Koniec platnosti občianského preukazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.