Zavrieť

Porady

Excel - pomoc s formatovanim Denny / Mesacny vykaz

Dobry den,

Potreboval by som pomoct s formatovanim tabulky v exceli... Urcite su tu "maniaci" co to zvladnu za 10min a keby som sa tomu mal venovat ja, tak zabijem min 2hod...
Ide o tabulku v prilohe. Potreboval by som vediet ci je taketo riesenie vobec realizovatelne, ci aspon z casti realizovatelne...

V prvom liste mam zapisane 3 zakazky, jedna je od "klienta1" na fakturu, druha od "klienta2" na fakturu a tretia od sukromnej osoby na hotovost...

Zakazku, ktora je zapisana na 9:00 je od "klienta 1", co ja potrebujem je, aby sa mi okopiroval cely riadok, hned ako zadam do stlpca "H" "klient1" do 2.listu s nazvom "klient1" a aby to obdobne fungovalo aj s "klientom 2" atd... tiez aby to fungovalo aj pri hotovosti, ktora by sa kopirovala do listu "hotovost" ... Na spodku listu "denny vykaz"cby sa mali triedit sumare stlpca "F" podla Hotovosti/Faktury/Spolu...

Zatial asi tolko...

Vopred dakujem za pomoc

T
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Trochu nejasné zadanie. Ako má vyzerať výsledok? A čo máš na mysli pod triedením?
    A ak to zvládneš za dve hodiny sám, ako píšeš, tak by si to už mal mať dávno hotové.

    tee86 je offline (nepripojený) tee86

    tee86
    Triedenim myslim, ze by sa ratala trzba "spolu", "faktury" a "hotovost" samostatne... e25, e26,e27 v prvom liste... Staci stiahnut prilohu a malo by to byt jasne... Tiez treba citat dokladne, pisem "min 2 hodiny"...
    Nemam na to cas momentalne a potrebujem to mat do noveho roka spravene... Myslim, ze to je zmyslom porady.sk ... poradit.
    Netreba mi to spravit cele, staci mi poradit vzorce a pod...

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No nejaké sem teda prihodím.

    '=SUMIF($G$3:$G$23;"H";$F$3:$F$23)
    '=SUMIF($G$3:$G$23;"F";$F$3:$F$23)
    '=SUM($F$3:$F$23)
    '=IF('Denný výkaz'!$H4="KLIENT1";'Denný výkaz'!A4;"")
    '=IF('Denný výkaz'!$H4="KLIENT2";'Denný výkaz'!A4;"")
    '=IF('Denný výkaz'!$G4="H";'Denný výkaz'!A4;"")

    tee86 je offline (nepripojený) tee86

    tee86
    za tan sum a sumif velmi dakujem, pomohlo mi to, ale z tych "if" sa neviem vysomarit...kam mam ten vzorec zadat?
    Ahoj <br>jednoduchšie riešenie vidím v použitím filtrov:<br>Udaje/ postavit sa kurzom na hlavicku prveho zositu a stlacit Filter ... <br>a nasledne si vies vyfiltrovat udaje, ktore potrebujes.. tj aj napr. podla klienta resp podla H/F<br>

    Excel - pomoc s formatovanim Denny / Mesacny vykaz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.