Zavrieť

Porady

Ako si zmenim nastavenie Z a Y na klavesnici?

Prosím Vas ako si zmenim nastavenie Y a Z
Ci mam slovensku alebo anglicku klavesnicu stale mam tieto pismena ako na anglickej, nechapem to

y - mam hore
Z - mam dole

potrebujem to dať opačne, no prepinanim klavesnice SK/EN sa to vobec nemeni

Poradte mi niiekto .....
Naposledy upravil Richard : 04.05.13 at 22:01
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ailise je offline (nepripojený) Ailise

    Ailise
    Zdravím,
    neviete mi prosím poradiť, čo mám spraviť, ak mi SK klávesnica sama zrazu automaticky prepla na qwertz napriek tomu, že mám normálne nastavené sk qwerty?

    Ailise je offline (nepripojený) Ailise

    Ailise
    Aha nič, už som na to prišla, bolo to treba nastaviť aj na takej malej klávesničke vpravo dole, teda nestačí to prepnúť len v panely jazykov a ovládacom panely.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    misoft
    kopretinka
    mne sa niekedy prepína Y a Z samé od seba,nič nerobím,jednoducho sa to stane a potom sa to samé vráti naspäť.......asi nejaký duch.....
    Pokiaľ máš "nainštalované" obe klávesnice (QWERTZ i QWERTY) v Miestne a jazykové nastavenie > Zmeniť klávesnice (uvidíš zoznam) - môžeš po vysvietení názvu klávesnice si ich presúvať hore a dole - tá najvyššia je preferovaná.
    Ono totiž niektoré dokumenty (potvory) majú v kóde z znakovú sadu zaznačenú a pokiaľ je automatické prepínanie - tak prepne podľa dokumentu.
    Ak ich teda máš obe - tú "nepohodlnú" odober - potom už nebude mať na výber a ostane len jedna.
    nerozumiem reči tvojho kmeňa :-D už som si zvykla

    rosario je offline (nepripojený) rosario

    Lívia rosario
    Tiež som sa zvykla čudovať nečakanej zámene Y a Z a po čase som zistila, že Ctrl+Shift mi prepína medzi QWERTZ a QWERTY.

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    Vlado40 Pozri príspevok
    Slovenská má byť QWERTY.
    Hádam QWERTZ, nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.