Zavrieť

Porady

Prehľad o použití príspevku z UPSVAR

Dobry den,

Vyplnoval uz niekto pol rocnu spravu o priebehu podnikania a cerpani dotacie? Neviem vobec kolko tam toho treba pisat, su tam otazky na ktore neviem ci mam odpovedat dvomi tromi vetami, alebo sa rozpisat na celu stranu.

Dakujem za rady
Usporiadat
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Dobrý večer, predsa sa ešte vrátim k tejto téme. Totižto klient, ktorému mám vypracovať správu o využití dotácie z UP na podnikanie dostal dotáciu v oktobri 2011. Z dotácie si kúpil nejakú vŕtačku, zváračku a pasovú pílu a taktiež si zaplatil povinné odvody do SP a ZP. To všetko som mu zaúčtovala do peňažného denníka. V r. 2012 z dotácie okrem odvodov neminul ešte ani cent. Akurát má vystavené v r. 2012 4 faktúry. A keďže v tabuľke chcú aj poradové číslo z PD, pod ktorým je zaúčtovaný výdavok z dotácie, tak by som mu mala správne zaúčtovať tie vystavené faktúry a bankové výpisy (na nich má výdavok z dotácie t.j. zaplatené odvody). Iné výdavky ani príjmy doteraz nemá. Aby nemusel platiť za mesačné výpisy z banky, tak si dal, aby mu posielali výpisy z banky raz za pol roka. (nemá tam veľa pohybov). Lenže ten výpis príde až niekedy okolo 10. júla a správu má odovzdať do 30. júna. Teda ja nemám na základe čoho zaúčtovať banku a teda ani nebudem mať možnosť uviesť do kolonky v tabuľke poradové číslo v PD, pod ktorým sú zaúčtované odvody. Čo mám robiť? Ako by ste to riešili vy? Je to jeden z ďalších umelo vytvorených živnostníkov, ktorý si otvoril živnosť kvôli dotácii. Časť vyčerpal ešte v r. 2011 a v r. 2012 okrem odvodov neminul nič. Dúfam, že som to zrozumiteľne napísala. Vopred ďakujem za Vaše cenné rady.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

No jednoducho klient si musí zájsť do banky a vypýtať výpisy..
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Vďaka. A neviete mi povedať, čo by bolo v prípade, ak by som do tabuľky uviedla len výdavky, ktoré mal z dotácie v r. 2011 a pod tabuľku by som uviedla poznámku, že v r. 2012 nemal žiadne výdavky okrem povinných odvodov do SP a ZP a napísala by som tam celkovú výšku odvodov. Alebo je lepšie radšej zaúčtovať banku? Ďakujem.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

a ako budeš vedieť číslo riadku v PD, ked nezaúčtuješ banku?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ja len hľadám riešenie v prípade, že mi tie výpisy z banky neprinesie. (Neviem, či mu ich vydajú na počkanie a do konca júna neostáva veľa času.)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Ja len hľadám riešenie v prípade, že mi tie výpisy z banky neprinesie. (Neviem, či mu ich vydajú na počkanie a do konca júna neostáva veľa času.)
Klídek, na vypracovanie prehladu za I. polrok 2012 máš čas do konca júla.
0 0
jersseyke jersseyke

jersseyke je offline (nepripojený) jersseyke

ahojte...trošku ste ma tu naľakali, lebo ja robím sestre JÚ , tiež si vzala tú dotáciu a povedala mi že polročnú správu za I.polrok 2012 (začala 1.2.2012 ) má odovzdať do 30.09.2012...to môže byť že každý úrad práce má stanovený iný termín?....
0 0
Zuzu39 Zuzu39

Zuzu39 je offline (nepripojený) Zuzu39

Ak sa nemylim, v zmluve co podpisovala s uradom ma presne urceny termin odovzdania spravy. Ja tam mam 30.9. takze sa tiez riadim tymto datumom.
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

SZČO nevyčepal celý príspevok od ÚP /dotáciu/ - mal veľmi vysokú čiastku na DNP a neplatil z maxima, tak mu skoro celá časť na odvody / inak čiastka na odvody tvorí až 2/3 celkového príspevku čo dostal/ zostáva navyčerpaná. Požiadal ÚP o zmenu účelu použitia - ale keďže v podnikateľskom pláne mal iba pár položiek a na tie presne dostal príspevok, žiadosť na iné veci /mimo pôvodného podnikateľského zámeru/ mu zamietli. Poistné si začal platiť z minima iba za rok 2011 a v januári 2012 nechcel prejsť na balík, tak prestal platiť DNP. Povinné odvody začal platiť až od 7/2012 a to z min.VZ- preto nemá šancu vyčerpať už sumu na poistné. Zámer má na vedenie účtovníctva /v pláne mal kanc. nábytok, PC, softvér a odvody/ a nechceli mu nijako poradiť na čo teda by mohol zmeniť čerpanie príspevku, že musí nevyčerpané vrátiť. Mal zle vypracovaný ten plán - ale tvrdí, že na nič okrem odvodov mu nechceli príspevok dať. Prosím Vás, mohli by ste mi poradiť tí, ktorí máte príspevok z ÚP práve na účtovníctvo, na čo ho máte vyčerpať vy? Ďakujem.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

No ja som tiež robila podnikateľský zámer na vedenie účtovníctva a v ňom mám následovné výdavky: notebook, laserovú tlačiareň, program na JU, na PU, na mzdy, povinné odvody školenie a nejakú literatúru. Ale to všetko mám limitované.
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

No áno, zhruba to isté aj on. Ale on si dal na odvody 2/3 príspevku a všetko ostatné musí pokryť tou 1/3 - toto má už vyčerpané , ale čo s tými odvody, ktoré tvoria podstatnú časť a tie si neplatil /najprv nemal povinnosť prvý rok a pol a dobrovoľné si dal ale z minima ...../ Viem jeho chyba, ale teraz narieka, že musí 2/3 dotácie vrátiť, lebo mu nevedia poradiť na úrade, na čo si má napísať zmenu účelu. Nevedia alebo nechcú - tak pýtajú peniaze naspäť.....och..... preto prosím o radu, ak si niekto už žiadal o zmenu účelu čerpania príspevku - konkrétne v oblasti účtovníctva, že či mu to úrad umožnil a na čo konkrétne.... no ve´d vráti peniaze, o to nejde že by ich nemal - ale radšej by zmenil účel použitia, len na čo iné? Kdesi som tu čítala, že si mal dať do zámeru vééééľa vecí - na časť by dostal príspevok a časť akože z vlastných zdrojov - a na toto by sa dalo potom žiadať zmenu použitia prostriedkov - nuž ale on má v pláne iba to na čo dostal príspevok. Dovolili mu ich o niečo málo navýšiť, ale to je nič. Vďaka
Naposledy upravil AdaMtiM : 21.09.12 at 10:15
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Dobrý deň, moja známa, ktorej robím účtovníctvo ma požiadala o vyplnenie Prehľadu o použití príspevku. Majú sa doložiť aj kópie faktúr a bank.výpisov, alebo len vyplniť tabuľku.("omáčku" si napíše sama).
Ďakujem.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Nič nedokladuješ, iba vypíš prehľad..
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať