Zavrieť

Porady

Prehľad o použití príspevku z UPSVAR

Dobry den,

Vyplnoval uz niekto pol rocnu spravu o priebehu podnikania a cerpani dotacie? Neviem vobec kolko tam toho treba pisat, su tam otazky na ktore neviem ci mam odpovedat dvomi tromi vetami, alebo sa rozpisat na celu stranu.

Dakujem za rady
Usporiadat
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Nič nedokladuješ, iba vypíš prehľad..
1 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
videla som tú správu (doniesla mi ju klientka, aby som jej to pomohla vyplniť). podľa mňa napísať zrozumiteľne a výstižne. dostali ste VZOR, takže podľa neho. je jedno koľko tam toho rozpíšeš. je to individuálne. niekto ani poriadne nezačal podnikať a už vypisuje tú správu (ten napíše 2 vety). ak máš čo, kľudne rozpíš viac....

ide len o to, že UPSVaR chce mať priebežné info, čo sa deje s poskytnutými dotáciami...
0 0
00flash00 00flash00

00flash00 je offline (nepripojený) 00flash00

No ano, len tu nejako zabudli na nas a dali nam to az po roku a pol od podpisania zmluvy ... Ako prostriedky som minul na veci ktore som mal v podnikatelskom, len prvy rok podnikania som nevystavil ani jednu fakturu, tento rok par faktur, viac menej mi islo o tie peniaze nie o podnikanie tak toho sa teraz trosku bojim co tam napisat lebo podnikatelskeho planu sa teda vobec nedrzim ... Alebo tam mozem napisat ze sa mi vobec nepodarilo rozbehnut planovany biznis?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
00flash00 Pozri príspevok
No ano, len tu nejako zabudli na nas a dali nam to az po roku a pol od podpisania zmluvy ... Ako prostriedky som minul na veci ktore som mal v podnikatelskom, len prvy rok podnikania som nevystavil ani jednu fakturu, tento rok par faktur, viac menej mi islo o tie peniaze nie o podnikanie tak toho sa teraz trosku bojim co tam napisat lebo podnikatelskeho planu sa teda vobec nedrzim ... Alebo tam mozem napisat ze sa mi vobec nepodarilo rozbehnut planovany biznis?
máš pravdu, je to také divné, že len tak zrazu porobili dodatky a chcú tieto správy.
tá správa je polročná, takže by si tam mal napísať len to čo sa udialo k 31.12.2011

nepodarilo sa ti rozbehnut plan.biznis? to znamená že podnikáš v úplne niečom inom alebo ako?
0 0
00flash00 00flash00

00flash00 je offline (nepripojený) 00flash00

Aha cize ja teraz napisem spravu co sa udialo medzi 30.6.2011 a 31.12.2011? Nikde tu nemam stanovene ze to musi byt sprava za cele obdobie podnikania aj ked teoreticky si ho mozu vyziadat?
No ja som prispevok nebral stým umyslom vobec nieco rozbiehat ak ma rozumies, pracujem ako pracujem, platim si ZP a inak nic, ziadne fakturi nerobim na svoju firmu proste nic
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
00flash00 Pozri príspevok
Aha cize ja teraz napisem spravu co sa udialo medzi 30.6.2011 a 31.12.2011? Nikde tu nemam stanovene ze to musi byt sprava za cele obdobie podnikania aj ked teoreticky si ho mozu vyziadat?
No ja som prispevok nebral stým umyslom vobec nieco rozbiehat ak ma rozumies, pracujem ako pracujem, platim si ZP a inak nic, ziadne fakturi nerobim na svoju firmu proste nic
ja som to tak pochopila, že je to polročná správa a bude sa podávať vždy k 30.6. alebo k 31.12.
takže opíšeš čo sa stalo od 1.7. do 31.12.
tu tabulku (prehlad o pouziti prispevku) vypln kompletne, že na čo konkretne si minul dotáciu
a je mi to uplne jasne,že len "umelo" udržuješ živnosť pri živote (ale tak "surovo"im to tam nenapíš). proste napíš, že je kríza, nedarí sa, príjmy sú žiadne prípadne malé (niečo v tom zmysle)
0 0
00flash00 00flash00

00flash00 je offline (nepripojený) 00flash00

Ok díky za radu, chcem sa ta opytat ked stým uz mas skusenost ci by si nebola ochotna mi to vypracovat, tu tabulku si urobim sam. Samozrejme nie zadarmo, zaplatím ti ... Nemam moc casu a nerad by som nieco dmrvil lebo na tom urade cim menej casu stravim tym viac rokov zivota si usetrím, nedrzim ju umelo, planujem si zivnost nechat aj po dvoch rokoch, takto ako to teraz mam mi to vyhovuje ... aj ked je asi jedno ci som dobrovolne nezamestnany alebo mam zivnost?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
00flash00 Pozri príspevok
Ok díky za radu, chcem sa ta opytat ked stým uz mas skusenost ci by si nebola ochotna mi to vypracovat, tu tabulku si urobim sam. Samozrejme nie zadarmo, zaplatím ti ... Nemam moc casu a nerad by som nieco dmrvil lebo na tom urade cim menej casu stravim tym viac rokov zivota si usetrím, nedrzim ju umelo, planujem si zivnost nechat aj po dvoch rokoch, takto ako to teraz mam mi to vyhovuje ... aj ked je asi jedno ci som dobrovolne nezamestnany alebo mam zivnost?
dakujem za ponuku, ale bohužial nemám vôbec na to čas (blbé obdobie..... )
takže budeš musieť hľadať inde alebo sa s tým nejako potrápiť.... a nezabudni,že to treba do 31.1.2012

keďže nemáš zatiaľ takmer žiadne príjmy, nemusíš aspoň platiť sociálne odvody. zdravotné musíš z nejakého titulu platiť, takže či už z titulu živnostníka alebo samoplatiteľa (dobrov.nezam.) je to fakt jedno
0 0
mailer23 mailer23

mailer23 je offline (nepripojený) mailer23

S týchto dotácií vzniklo 80% umelých živností, len kvôli peniazom.....za toto môžu vyšší štátni úradníci, ktorí obmedzovali všetkými možnými spôsobmi vydávanie týchto dotácii, obmedzovali slobodný výber podnikania, keď to vadilo zahraničnému obchodu EÚ tak tam bola výluka....aby to celé vobec zvládli úradníci vyhlasovali, že najlepšie je výpočtová technika a najlepšie je keď si kúpite notebook za tie peniaze....ale keď ste im povedali, že chcete začať vyrábať syry a mlieko a vyvážať ich do nemecka tak oheň na streche....je to hanba slovenských úradov, hanba ktorá tu zostane navždy. Tá dotácia ak by bola myslená dobromyselne a nediskriminovala občanov,tak by ju dostal každý, kto založí živnosť a nezruší ju najbližších x rokov a bez ohľadu či si kupi vypočtovu techniku alebo nie. Kludne by to minul na čo chce. Preto je tu dnes s.r.o. ktorá vyrába syry zo slovenského mlieka s kráv, ktoré sa pasu na slovenských lukach na Orave a majitelia kompletne všetci sú SZČO a tvária sa, že sú obchodníci s computermi, lebo kto nebol sprostý spravil to takto. Je večná hanba ako mentalita úradníkov SR dokáže ubližovať vlastnému národu! Napíšte im do tých správ ako píšu dobre platene media, že pre prehlbujúcu sa na ekonomickú a hospodársku a morálnu krízu EÚ, ste sa dostali do recesie, s poklesom ratingu EU klesal dopyt po vačich službách a z tohto dôvodu ste nevystavili žiadnu faktúru za dva roky a bojite sa konca sveta....ale že po dvoch rokoch ste naspäť na UPSVaR a pokusíte sa žiadať o dotáciu na socialne podniky podľa jednej pani T. alebo o niečo iné podľa spisu Gorila....
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Zdravím Vás poraďáci. Dnes prišiel za mnou klient, či mu neurobím nejakú polročnú správu o tom, ako a kde využil prostriedky. Ale mi nedal k tomu žiadne podklady. Čítam, že to má byť nejaká tabuľka. Prosím Vás pekne, robili ste už niečo také? Ak by to bolo možné, "nehodili"by ste tu nejaký vzor? Vopred srdečná vďaka.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Zdravím Vás poraďáci. Dnes prišiel za mnou klient, či mu neurobím nejakú polročnú správu o tom, ako a kde využil prostriedky. Ale mi nedal k tomu žiadne podklady. Čítam, že to má byť nejaká tabuľka. Prosím Vás pekne, robili ste už niečo také? Ak by to bolo možné, "nehodili"by ste tu nejaký vzor? Vopred srdečná vďaka.
Videla si tú tabulku ? Veď tam dopíš skutočné údaje z účtovníctva svojho klienta. Aký vzor na to potrebuješ (sama som tabulku nevidela).
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Práveže som nevidela, preto prosím niekoho, kto má, aby to tu prilepil, aj keď nevyplnenú. Vďaka.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Práveže som nevidela, preto prosím niekoho, kto má, aby to tu prilepil, aj keď nevyplnenú. Vďaka.
Nemal by ti ho náhodou dať tvoj klient, ak od teba chce, aby si ho vypracovala ?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

No to hej, ale vraj ju nemá, či nemôžem pozháňať.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
http://www.porada.sk/t188293-p5-dota...ml#post1995446 ...toto je to tlačivo ? A čo tam neviete vyplniť ....však to nie je zasa tak náročné, všetko máte čo potrebujú oznámiť .
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Vďaka, tak to by snáď malo byť ono. Len to si asi nemôžem vytlačiť, lebo je to vzor. Či?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mondes Pozri príspevok
Vďaka, tak to by snáď malo byť ono. Len to si asi nemôžem vytlačiť, lebo je to vzor. Či?
Tieto tabuľky sú všetky rovnaké , len každý UPSVAR tam má svoju adresu .Uložte si dokument a vo worde prepíšte na svoje potreby (myslím adresu,vymazať VZOR a podobne ).Inak , ak by ste išli na stránku UPSVAR toho úradu , pod ktorý patrí podľa miesta bydliska, tak určite tieto tlačivá sú aj na ich stránke. Netreba čakať , že to pošlú, to je povinnosť predkladať a o tom prijímateľ dotácie musí vedieť .
1 1
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ďakujem pekne.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zdroj :Ústredie práce SVaR
http://www.upsvar.sk/buxus/docs/down...0SZ%C4%8C.docx

http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...?page_id=13191
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ďakujem, presne to som si aj našla. Ale predsa trošku . Ako postupujete pri zadávaní linku na poradu? Aj keď som tu už dlho, nemám to tu vôbec vychytané.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať