Zavrieť

Porady

Kedy je povinnosť auditu?

11marcoPolo

11marcoPolo je offline (nepripojený) 11marcoPolo

11marcoPolo
Dobrý deň prajem,

chcel by som poprosiť o radu ohľadom povinnosti auditovania ročnej účtovnej uzávierky.

Spoločnosť splnila za rok 2011 2 z 3 podmienok a je povinná vykonať štatutárny audit, teraz je na rade otázka: Ktorý rok bude účtovná jednotka auditovať? 2011, alebo až 2012 (teda ak budú podmienky opätovne splnené)?

Ďakujem Vám za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Adiks

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    Adiks
    Najlepšia odpoveď len pre registrovaných
    Porada je tu vďaka aktívnej spolupráci členov
    Registrovať
    Tweety

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janaGT Pozri príspevok
    mňa by to tiež zaujímalo, nakoľko mi asistentky audítora tvrdili, že ak budeme mať za rok 2012 splnené podmienky, tak už 2013 bude musieť byť auditovaný, teda aj vedenie skladového hospod.
    § 19
    Overovanie účtovnej závierky audítorom
    (1) Riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku musí mať overenú audítorom účtovná jednotka,
    a) ktorá je obchodnou spoločnosťou, ak povinne vytvára základné imanie a družstvom, ak ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka a za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie sú splnené aspoň dve z týchto podmienok:
    1. celková suma majetku presiahla 1 000 000 eur, pričom sumou majetku sa rozumie suma majetku zistená zo súvahy v ocenení neupravenom o položky podľa § 26 ods. 3,
    2. čistý obrat presiahol 2 000 000 eur, pričom čistým obratom na tento účel sú výnosy dosiahnuté z predaja výrobkov, tovarov, poskytnutých služieb a iné výnosy súvisiace s bežnou činnosťou účtovnej jednotky po odpočítaní zliav,
    3. priemerný prepočítaný počet zamestnancov v jednom účtovnom období presiahol 30,
    b) obchodná spoločnosť a družstvo, ktorých cenné papiere sú prijaté na obchodovanie na regulovanom trhu,
    c) ktorej túto povinnosť ustanovuje osobitný predpis, 24)
    d) ktorá zostavuje účtovnú závierku podľa § 17a.
    jacekova

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    § 19
    Overovanie účtovnej závierky audítorom

    (1) Riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku musí mať overenú audítorom účtovná jednotka,

    a) ktorá je obchodnou spoločnosťou, ak povinne vytvára základné imanie a družstvom, ak ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka a za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie sú splnené aspoň dve z týchto podmienok...

    čiže až za rok 2012 ak opäť splní aspoň 2 z 3 podmienok
    Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
    Porada je založená na aktívnej spolupráci členov. Aktívnym zapájaním sa naučíte viac ako keď informácie prijímate len pasívne. Spolu vieme viac!
    11marcoPolo

    11marcoPolo je offline (nepripojený) 11marcoPolo

    11marcoPolo
    Mimochodom, pri auditovaní je nutné prejsť na skladové hospodárstvo - je nutné v tomto prípade evidovať cez sklad všetky nákupy tovaru? (napr. kancelársky materiál a pod...) upravuje túto problematiku nejaký konkrétny §?
    Ďakujem
    Tina855

    Tina855 je offline (nepripojený) Tina855

    Tina855
    to znamená, že ak k 31.12.2012 splní opäť 2 z troch podmienok, tak v 2013 spraví účtovnú uzávierku roku 2012 a tú si musí dať overiť auditorom? ale ako to potom je s účtovaním zásobom, ked účtuje spôsobom B, ako viem že za rok 2012 splním podmienky na audit? ved ked sa vykonáva audit musí sa učtovať spôsobom A a ja celý rok 2012 budem učtovať B, lebo neviem či ich k 31.12. splním
    janaGT

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    mňa by to tiež zaujímalo, nakoľko mi asistentky audítora tvrdili, že ak budeme mať za rok 2012 splnené podmienky, tak už 2013 bude musieť byť auditovaný, teda aj vedenie skladového hospod.
    Tunco

    Tunco je offline (nepripojený) Tunco

    Tunco
    V poriadku,ale ked sme za rok 2011 splnili podmienky auditu,ale teraz za rok 2012 nesplname podmienky auditu, sme povinný ešte za rok 2012 mať závierku overenú auditorom ???
    Tweety

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tunco Pozri príspevok
    V poriadku,ale ked sme za rok 2011 splnili podmienky auditu,ale teraz za rok 2012 nesplname podmienky auditu, sme povinný ešte za rok 2012 mať závierku overenú auditorom ???
    Rok 2012 ste mali mať audítovaný.
    Danielam

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    Do priemerného prepočítaneho počtu zamestnancov idú len zamestnanci na pracovnú zmluvu alebo aj na dohody?
    Danielam

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    Danielam Pozri príspevok
    Do priemerného prepočítaneho počtu zamestnancov idú len zamestnanci na pracovnú zmluvu alebo aj na dohody?
    Už som naštudovala nepatria
    mimiss

    mimiss je offline (nepripojený) mimiss

    mimiss
    Chcem sa spýtať sme firma s.r.o. počet zamestnancov 6,a náš 6 mesačný obrat bol okolo 52000E máme povinnosť auditu či nie?čitala som podmienky a podla mna nesplname viaceré znich ale iná učtovníčka mi tvrdí že každá sro-čka ma povinnosť byt auditovaná..
    tictac7

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    mimiss Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať sme firma s.r.o. počet zamestnancov 6,a náš 6 mesačný obrat bol okolo 52000E máme povinnosť auditu či nie?čitala som podmienky a podla mna nesplname viaceré znich ale iná učtovníčka mi tvrdí že každá sro-čka ma povinnosť byt auditovaná..

    čítať vieš? Tie podmienky sú tri a máš spĺňať dve na to, aby si mala povinnosť auditu.
    mimiss

    mimiss je offline (nepripojený) mimiss

    mimiss
    no som tvrdila nášmu šefovi že nemáme povinnosť len on stále že každá sr.o.-čka má túto povinnosť a neviem či to náhodou nebolo kedysi ale dnes to už určite neplatí..ale dakujem za odpoved

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.