Zavrieť

Porady

dan z prijmu studenti s vyssim prijmom

Dobry den,

chcem sa spytat, som studentka, ktora pracuje na dohodu o brigadnickej praci studenta, zamestnavatel za mna odvadza dan 19%, moj prijem je okolo 500eur mesacne, chcem sa spytat, ci mam narok na vratenie dani? a ci ako student s vyssim prijmom musim za seba platit zdravotne poistenie, kedze zamestnavatelovi vyplyva povinnost platit iba socialne.

Dakujeeeem Vam za vsetky informacie

Nada
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

nadinka207 Pozri príspevok
Dobry den,

chcem sa spytat, som studentka, ktora pracuje na dohodu o brigadnickej praci studenta, zamestnavatel za mna odvadza dan 19%, moj prijem je okolo 500eur mesacne, chcem sa spytat, ci mam narok na vratenie dani? a ci ako student s vyssim prijmom musim za seba platit zdravotne poistenie, kedze zamestnavatelovi vyplyva povinnost platit iba socialne.

Dakujeeeem Vam za vsetky informacie

Nada
Ahoj,

ak pracujes celý rok, a z tvojho prijmu si uplatnujes odpočítateľnú položku 296,60, tak s najvacsou pravdepodobnostou budes mat na konci roka vyrovnane dane, a preto nebudes mat ani nedoplatok, ani preplatok.

Mesačne:
(500 - 296,60)*19% = 38,64 daň.
Ročne: 38,64 * 12 = 463,68 €

Daňové priznanie:
Ročná daň: 500*12 = 6,000 €; (6000 -3559,30) *19 % = 463,73 €.

Nedoplatok 0,05 €.


Ak nepracuješ celý rok a teda si si neuplatnovala 296,60 ako odp.položku každý mesiac, tak ti moze vzniknúť preplatok na dani.


ZP platit nemusís, lebo si poistencom štátu.
2 0
nadinka207 nadinka207

nadinka207 je offline (nepripojený) nadinka207

a kedy si ako student mozem uplatnit pravo na vratenie dani? viem ze stat za nejakych podmienok vracia studentom dane, len neviem za akych
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

nadinka207 Pozri príspevok
a kedy si ako student mozem uplatnit pravo na vratenie dani? viem ze stat za nejakych podmienok vracia studentom dane, len neviem za akych
To neni že študentom, vráti každému komu vznikne preplatok. Aj bežným zamestnancom.
K tomu čo vychádza tebe by sme potrebovai presne informácie o tvojich príjmoch a o tom koľko si zaplatila mesačne na preddavkoch na dan.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Nadinka aj čítaj čo ti napísala ZK24.
Alebo napíš aký si mala ročný príjem hrubý, za koľko mesiacov a či máš podpísané vyhlásenie na zdanenie príjmov... ak chceš vedieť presne či práve tebe vrátia nejakú daň späť.
0 0
nadinka207 nadinka207

nadinka207 je offline (nepripojený) nadinka207

ide o to ze student dan nemusi platit lebo je studentom, cize ak o to poziada dan sa mu vracia, ale je to len do nejakej sumy a ja neviem do akej.....
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

nadinka207 Pozri príspevok
ide o to ze student dan nemusi platit lebo je studentom, cize ak o to poziada dan sa mu vracia, ale je to len do nejakej sumy a ja neviem do akej.....
Toto nie je pravda. Každý platí dane, a každý má nárok na odpočítateľnú položku, v ročnej výške 3559,30 € (mesačne 296,60), ktorá sa nezdaňuje.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nadinka207 Pozri príspevok
ide o to ze student dan nemusi platit lebo je studentom, cize ak o to poziada dan sa mu vracia, ale je to len do nejakej sumy a ja neviem do akej.....
Pozri na výplatnú pásku, kolko tam máš strhnutú daň. Odkedy máš príjem ako dohodárka ?
0 0
nadinka207 nadinka207

nadinka207 je offline (nepripojený) nadinka207

http://hnonline.sk/c1-51051310-stude...vratia-vam-ich ...toto som myslela....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nadinka207 Pozri príspevok
odpovedz na predch.otázky
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

nadinka207 Pozri príspevok
"Podať daňové priznanie sa vyplatí najmä študentom, ktorí si počas roka privyrábali formou dohôd, z ktorých im zamestnávateľ odvádzal daň bez zohľadnenia nezdaniteľnej časti základu dane. Pri podaní priznania si môžu uplatniť základnú nezdaniteľnú sumu 4 025,70 eura"

Tá suma je na rok 2011 3559,30 €. Je to to isté čo hovoríme my. Síce to adresovali študentom, ale to sa týka všetkých ľudí. Len podľa článku, študenti na to zabúdajú.

Naozaj zaleži iba od toho či si uplatnujes tu nezdanietľnú časť mesačne alebo nie, a aké si mala celoročné príjmy a koľko si zaplatila preddavky. Ak chces, spocítaj to a daj nam vedeit. vypocítame ti to.
0 0
nadinka207 nadinka207

nadinka207 je offline (nepripojený) nadinka207

od januara minuleho roka.....strhnuta dan za cely rok je 1150 euro.....zo zarobku 6200eur...cely rok
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

648 € ti danový úrad vráti.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nadinka207 Pozri príspevok
od januara minuleho roka.....strhnuta dan za cely rok je 1150 euro.....zo zarobku 6200eur...cely rok
U zamestnávatela nemáš podpísané vyhlásenie, ak do 15.2. požiadaš zamestnávatela o vykonanie ročného zúčtovania dane, alebo si sama podáš do 31.3.2012 DP typu A, časť zrazenej dane sa ti vráti.

Ak brigáda trvá, podpíš u zamestnávatela vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov, nebudeš musieť čakať na vrátenie dane za rok 2012 do konca apríla 2013.
1 0
nadinka207 nadinka207

nadinka207 je offline (nepripojený) nadinka207

dakujeeeeeeeeeeeem a sorry za nepochopenie sa ))
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Veronika... len otázočka.... prečo DP typu B? Nestačí A-čko?
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

ja by som sa rada opýtala, trochu iný vec ale súvisiacu, vedeli by ste mi prosím dať link s oznámením alebo paragraf, kde sa už nemôže zohľadňovať životná poistka pre DP. a či si szčo môže dať životnú poistku do nákladov, ak prevádzkuje napr. obchod. ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zuzka, to bol preklep, hneď som to opravila
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

KatarinaNR Pozri príspevok
ja by som sa rada opýtala, trochu iný vec ale súvisiacu, vedeli by ste mi prosím dať link s oznámením alebo paragraf, kde sa už nemôže zohľadňovať životná poistka pre DP. a či si szčo môže dať životnú poistku do nákladov, ak prevádzkuje napr. obchod. ďakujem
Katka, možnosť uplatnenia životnej poistky na zníženia základu dane bola zrušená od 1.1.2011 novelou Zákona o dani z príjmu. SZČO si môže dať do VOZD len poistenie majetku, nie životnú poistku.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

KatarinaNR Pozri príspevok
ja by som sa rada opýtala, trochu iný vec ale súvisiacu, vedeli by ste mi prosím dať link s oznámením alebo paragraf, kde sa už nemôže zohľadňovať životná poistka pre DP. a či si szčo môže dať životnú poistku do nákladov, ak prevádzkuje napr. obchod. ďakujem
§11 Zákona o dani z príjmov

Vypadol ods.4, ktorý vyzeral do 31.12.2010 takto:

(4) Nezdaniteľnými časťami základu dane sú aj

a) príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie podľa osobitného predpisu, 35)
b) finančné prostriedky na účelové sporenie,
c) poistné na životné poistenie.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

ďakujem krásne dievčatá :-)
0 0
Načítať ďalšie