Zavrieť

Porady

CÚP 2012 - Cenník účtovných prác na rok 2012

som
Cenník účtovných prác na rok 2012 tento rok nepredkladám, pretože na základe minuloročných cenníkov a z praxe si už vie skoro každý ohodnotiť svoju prácu.

Ale chcem upozorniť však na služby napr. servisu na PC, internet a pod., kde som sa stretla s účtovaním 33,00 eur/hod. + dopravné. Sú to služby odborné, ktoré si musíme objednať, pretože ich nevieme vykonať, tak ako naše odborné služby, ktoré si musia objednať tí, ktorí to tiež nevedia. Skúste si to prerátať a zistite ... svoju cenu
Usporiadat
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ešteže mám šikovného mangela a nemusím volať opravára na PC. A dokonca mangelovi ani nemusím robiť účtovníctvo a ani mu peniaze platiť za opravu toho PC. Urobí to pre mňa z čistej lásky Asi to nebude "až také ťažké", ked to aj on z úplne iného fachu dokáže (to je pochvala).

Marte: Nielen Oprava PC je drahá....stačilo mi vidieť účet za nastavenie pomaly najjednoduchšej ERP a bolo po srande. ťuk, ťuk ťuk a vysoľ prašulky Ani nie 10 minútová záležitosť za obdobný obnos ako v prípade PC. A nevyhneš sa tomu, lebo to potrebuješ. Majú Ťa v hrsti. Takisto ako opravu PC, ak sa niečo pokašle. Ale potrebuješ účtovníka? To je základná otázka. Radšej si ludia zaplatia kaderníka (občas aj pre svojho súkromného chlpáča ), než poriadneho účtovníka. A ked sa nakoniec pre nejakého účtovníka rozhodnú, v termíne, tak mu do krabice prihodia aj účtenky za strihanie toho psa (aby nemal málo triedenia), ved oni by si to do účta kludne dali a nevideli v tom žiaden problém.
...áno,áno, za určitých okolností môže aj toho psa, ale všeobecne to neplati, to my vieme, no ale či oni?....

Neznášam také názory ako tu tá osoba napísala! Bez ohladu na profesiu, ale realita je taká, že názory ludí (aj) na našu prácu sú také aké sú. ON totiž nie je v mojom okolí žiaden ojedinelý prípad. Najhoršie je, ked spracúvate účto takejto osobe a pri preberaní dokladov (samozrejme už v inej forme a spracovaní) vám pri požiadavke zaplatiť vyšplechnú jednou vetou do očí podobný názor .
4 0
svetluška svetluška

svetluška je offline (nepripojený) svetluška

Milí účtovníci,prečo sa tak rozčuľujete nad hlúposťou iného.Treba si povedať"aj takí sú medzi nami".
Za 45 rokov svojej praxe som nezaplatila za svojich klientov ani raz pokutu,to ovšem neznamená,že sa to nemôže stať teraz v tomto chaose.
Počas tých rokov som stretla všelijakých "najmúdrejších".Aj posledný bezdomovec má nejaké klady o ktorých nevieme.A preto s úsmevom do r.2012,
veď tých našich problémov je dosť aj tak./vďaka naši múdrym politikom/.Želám Vám dobré nervy a ako sa hovorí,keď nejde o život nejde o nič a pri uzávierke r.2011 si spomeňme na tých poraďákov,ktorí ju už robiť nemôžu.
8 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ved mile dami, kazdy idiot si dnes vie vyhladat danu problematiku cisiel a zakonov na internete a uprimne, keby nebolo lenivosti, tak ste vsetky na urade prace!!!

Veru, idiot hľadá na internete a urobí si celoročné účto ľavou zadnou. Ale ja našťastie nemám klientov idiotov a chodia ku mne.

PS: včera mi klientka priniesla tržbu z novej ERP, kde má tovar zaradený do 4 sadzieb DPH. Ide o reštauráciu, alkohol jej odborník zaradil do 20% sadzby, nealko do 10 %-nej, pivo do 7% nej sadzby a víno pre zmenu bez dane. Zrejme bol dlhšie na úrade práce a teraz si to vygúglil...
12 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

abel Pozri príspevok
Ved mile dami, kazdy idiot si dnes vie vyhladat danu problematiku cisiel a zakonov na internete a uprimne, keby nebolo lenivosti, tak ste vsetky na urade prace!!!

Veru, idiot hľadá na internete a urobí si celoročné účto ľavou zadnou. Ale ja našťastie nemám klientov idiotov a chodia ku mne.

PS: včera mi klientka priniesla tržbu z novej ERP, kde má tovar zaradený do 4 sadzieb DPH. Ide o reštauráciu, alkohol jej odborník zaradil do 20% sadzby, nealko do 10 %-nej, pivo do 7% nej sadzby a víno pre zmenu bez dane. Zrejme bol dlhšie na úrade práce a teraz si to vygúglil...
ups - nezávidím....
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
abel Pozri príspevok
Ved mile dami, kazdy idiot si dnes vie vyhladat danu problematiku cisiel a zakonov na internete a uprimne, keby nebolo lenivosti, tak ste vsetky na urade prace!!!

Veru, idiot hľadá na internete a urobí si celoročné účto ľavou zadnou. Ale ja našťastie nemám klientov idiotov a chodia ku mne.

PS: včera mi klientka priniesla tržbu z novej ERP, kde má tovar zaradený do 4 sadzieb DPH. Ide o reštauráciu, alkohol jej odborník zaradil do 20% sadzby, nealko do 10 %-nej, pivo do 7% nej sadzby a víno pre zmenu bez dane. Zrejme bol dlhšie na úrade práce a teraz si to vygúglil...
Možno mu mátalo po rozume, že je aj pivo 7%-né, ale kľudne mohol dať nealko do 0 %, víno do 5-7%, pivko mal dať aspoň 11% a alkohol 40-45%, potom by to malo aj logiku
1 1
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

No to ma nenapadlo, že on mal iné percentá na mysli, keď to robil. Hlavne, že sú certifikovaní a v tejto dobe najdôležitejší pod slnkom. Verím, že tiež majú toho veľa a ľudia pod tlakom narobia omyly, ale toto sa za omyl nedá považovať. Akoby mi voľačo našepkávalo, že to musel robiť tomyk, aj keď nejde o servis PC:
Rovnako si treba uvedomit, ze informacie tykajuce sa "servisu PC" su natolko zlozite, ze ani sam opravar nemusi vediet chybu ani po hodine prace!!!

0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Navrhujem, aby sme prestali reagovať. Až teraz som si pozrela profil nicku tomyk a niečo vo mne heglo. Veľmi nápadne mi to pripomína nicky, ktoré sa nám pokúsili uzatvoriť onkologickú tému. Žiadne príspevky, len tento jediné. To bude zase práca nejakého psychopata tu z Porady. Už sa na nás dosť odbavil úbožiak jeden.
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Jarka 1 Pozri príspevok
Navrhujem, aby sme prestali reagovať. Až teraz som si pozrela profil nicku tomyk a niečo vo mne heglo. Veľmi nápadne mi to pripomína nicky, ktoré sa nám pokúsili uzatvoriť onkologickú tému. Žiadne príspevky, len tento jediné. To bude zase práca nejakého psychopata tu z Porady. Už sa na nás dosť odbavil úbožiak jeden.
Súhlasím, prestaňme reagovať na hlupáka. S rozumným človekom sa dá diskutovať a hľadať pravda, s hlupákom nikdy.
Radšej sa vrátime k pôvodnej téme. Neviem ako vy, ale ja som rozdelila cenu za prehľad na daňový úrad teraz podávaný mesačne na základ + príplatok za každého zamestnanca. Ten, kto má jedného zamestnanca, tomu tak zostala cena spolu po starom, ale čo majú viac zamestnancov, tam sa zvyšuje cena. Nedá sa nič robiť, ale pribudla práca aj náklady na tlač výkazov. A pribudla cena za výkaz k RZZP pre zamestnávateľov, ktorý teda budem robiť s veľkou nechuťou, lebo budeme znova oznamovať všetko, čo sme robili celý rok každý mesiac. Takže prajem všetkým pevné nervy a zdravíčko až do 31. marca 2012.
3 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

ba povedala by som, že až do 2. apríla
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

mozeme tu polemizovat o cenach kolko chceme, pokial v tejto "volnej zivnosti" budu fungovat tzv. "tiezuctovnici", ktori ponukaju sluzby pochybnej kvality "za dvacku", bude vysledna cena vzdy najma o dohode s klientom...
0 0
katulka336 katulka336

katulka336 je offline (nepripojený) katulka336

Dobrý deň,
vaša príloha mi nejde otvoriť? Viete mi s tým pomôcť?
Ďakujem.K.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

BXLmiami Pozri príspevok
Fúúú,tak toto je silná káva,v živote by som si nedovolila vyjadriť sa takto o práci druhých.Dúfam dámy,že tomuto nicku nikto neporadí z oblasti učtovníctva ani mäkké f.
ani nemusime, ved on patri medzi tych "id.....", ktori si to hravo vyhladaju na internete v zakonoch a nevyuzivaju predsa stranky, kde radia take nuly ako my uctovnici, kt. robime taku trivialnu pracu.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

nika.sum Pozri príspevok
ani nemusime, ved on patri medzi tych "id.....", ktori si to hravo vyhladaju na internete v zakonoch a nevyuzivaju predsa stranky, kde radia take nuly ako my uctovnici, kt. robime taku trivialnu pracu.
nika, šak sa treba sem tam aj preniesť nad takými príspevkami. čo s ním?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

ved hej. Je to vsade okolo nas. A nejde len o pracu uctovnikov....Ludia su sebecki, vidia len sami seba....len ten prispevok som nasla, pri studovani temy ohladne ucta, aby som zase sa mohla pohnut o krok dopredu.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

nika.sum Pozri príspevok
ved hej. Je to vsade okolo nas. A nejde len o pracu uctovnikov....Ludia su sebecki, vidia len sami seba....len ten prispevok som nasla, pri studovani temy ohladne ucta, aby som zase sa mohla pohnut o krok dopredu.
nika, je ťažká doba a dobre už bolo (už ani pomaly nepamätám kedy)
1 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Dobrý deň. Vedeli by ste mi poradiť koľko zobrať za české daň. priznanie FO? Bolo to jedno potvrdenie zo zamestnania. Klient ho doniesol 29.3., najskôr som nechcela,bolo neskoro, žiadne skúsenosti s českým príjmom. Ale dala som sa ukecať. Vychádzala mu vratka cca 20 000 CZK. Tak som skúsila cez český portál fin. úradu s tým, že uvidíme ako to dopadne. Ak to bude zle nebudem mu účtovať nič (možno len nejakú symboliku), ak vrátia tak sa dohodneme. A vrátia. Teraz koľko si vypýtať. Brať cenu ako za slovenské+priražka za neskoré dodanie? Ďakujem.
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

katka s. Pozri príspevok
Dobrý deň. Vedeli by ste mi poradiť koľko zobrať za české daň. priznanie FO? Bolo to jedno potvrdenie zo zamestnania. Klient ho doniesol 29.3., najskôr som nechcela,bolo neskoro, žiadne skúsenosti s českým príjmom. Ale dala som sa ukecať. Vychádzala mu vratka cca 20 000 CZK. Tak som skúsila cez český portál fin. úradu s tým, že uvidíme ako to dopadne. Ak to bude zle nebudem mu účtovať nič (možno len nejakú symboliku), ak vrátia tak sa dohodneme. A vrátia. Teraz koľko si vypýtať. Brať cenu ako za slovenské+priražka za neskoré dodanie? Ďakujem.
Neskúsite niekto? Až sa nepodcením, ani neprestrelím. Ďakujem.
0 0
Daniela81 Daniela81

Daniela81 je offline (nepripojený) Daniela81

Dobry den,

asi kazdy z vas robi ucto "znamym". O kolko % znizujete svoju cenu? Vdaka za odpoved.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

"známym" sa cena neznižuje.... priateľom a rodine je zadarmo. Čím skôr sa s tým všetci stotožnia, tým lepšie pre teba.
0 0
Daniela81 Daniela81

Daniela81 je offline (nepripojený) Daniela81

Monika Kováčová Pozri príspevok
"známym" sa cena neznižuje.... priateľom a rodine je zadarmo. Čím skôr sa s tým všetci stotožnia, tým lepšie pre teba.
:-) myslela som si, vdaka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať