Zavrieť

Porady

Excel - nájde sa expert na nefunkčný vzorec ?

Dobrý deň !
Potreboval by som poradiť fachmanmi na excel 2007. V prílohe je excel a môj problém. Spočíva v tom, že nejdú násobiť či spočítavať bunky. Potrebujem vynásobiť riadky a nasledne súčet riadkov. Jednoduché = klasika, ale excel súbor teda obsah /data/ sú stiahnuté reg. pokladne a uložené do excel. Bunky klasickým vzorcom napr.=C2*C3 nefungujú, vyhodí hodnota. Dokonca ani, keď ich skopírujem na nový hárok. Niekde je zrada a neviem kde. Jediný spôsob ako to ide je manuálne prepísať všetky bunky, ktoré chcem, aby prepočítalo. Manuálne sa mi to robiť nechce nakoľko je 18.000 položiek krát dva. Uff.
Ďakujem vopred za radu.
Dovi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... nie som síce expert, ale na prvý pohľad vidieť, že nemáš korektný formát dát - a jablká nemožno násobiť hruškami.
    Treba dáta exportovať z registračnej pokladne a importovať v Exceli v požadovanom formáte a bunky sa budú dať násobiť...

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Fištep Pozri príspevok
    Ok lenže problém je v tom, že výstup ten program neumožnuje v inom formáte ako ten, ktorý mám. Takže musím urobiť nejakú úpravu v exceli na tom čo mám k dispozícii t.j. jediná forma výstupu....
    nepoznám ten výstup z RP, ale v Exceli nastaviť sa dajú podmienky už pri otváraní (preberaní) dát...
    pozri si : http://office.microsoft.com/sk-sk/ex...010099725.aspx

    lolo100 je offline (nepripojený) lolo100

    lolo100
    Stačí nahradiť "." ","

    čiže ctrl + f; záložka nahradiť a dať vyhľadať bodku a nahradiť ju čiarkou... potom to pôjde..

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    CTRL+H
    A daj nahradiť "." desatinnou čiarkou ","

    A úplne najlepšie bude nastaviť pri exportovaní desatinných čísel ako oddeľovač "."

    Urobilo ti tam z niektorých čísel dátum.
    Naposledy upravil marjankaj : 09.01.12 at 15:06

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Neviem, ako to exportuješ.
    Ak iba CTRL+c a CTRL+v, tak si nastav ako systémový oddeľovač desatinných miest "." bodku.
    Viď príloha

    Fištep je offline (nepripojený) Fištep

    Fištep
    Ok lenže problém je v tom, že výstup ten program neumožnuje v inom formáte ako ten, ktorý mám. Takže musím urobiť nejakú úpravu v exceli na tom čo mám k dispozícii t.j. jediná forma výstupu. Je rok 2012 a napredovanie firmy Elcom je inteligentné a rýchle tak ako vidíš. Inak ďakujem aj tak za ochotu. Ahoj.

    Fištep je offline (nepripojený) Fištep

    Fištep
    Zatiaľ to nefunguje. Keď zmením bodku za čiarku tak niektoré čísla sa zmenia na dátumy a teda nejdú násobiť čo je logické. Dokonca to robí aj pri novom importovaní do excel a nastavenia čiarky. Ten súbor, ktorý exportuje kasa je csv súbor. Ako ďalej ???

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Fištep Pozri príspevok
    Zatiaľ to nefunguje. Keď zmením bodku za čiarku tak niektoré čísla sa zmenia na dátumy a teda nejdú násobiť čo je logické. Dokonca to robí aj pri novom importovaní do excel a nastavenia čiarky. Ten súbor, ktorý exportuje kasa je csv súbor. Ako ďalej ???
    Nastaviť musíš pri importe bodku. A nie čiarku ako oddeľovač.
    Naposledy upravil marjankaj : 12.01.12 at 16:33

    Excel - nájde sa expert na nefunkčný vzorec ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.