Zavrieť

Porady

Žiadosť o vydanie identifikátora/dohody - DRSR

jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Funguje Vám to ???
Minimálne požiadavky mám a stále mi vypisuje "Ľutujeme, ale nie je možné pokračovať..."
Usporiadat
Ľubka Abrahamovská Ľubka Abrahamovská
Dobrý deň, chcem sa spýtať, od 1.12.2012 je zrušené vydávanie identifikátorov...teraz nám stačí iba zaniesť dohodu na príslušný daňový úrad? či ako to vlastne teraz je? ďakujem za odpoveď
0 0
Jana103 Jana103

Jana103 je offline (nepripojený) Jana103

účtovníčka a mzdárka a niekedy mám pocit, že aj dievča pre všetko :) ...viac
Dobrý deň, chcem si zaregistrovať dalšie sročky na DÚ...na drsr píše, že potrebujem splnomocnenie pre využívanie autorizovaných elektronických služieb...nemáte nejaký vzor, lebo vôbec neviem ako to má vyzerať...ďakujeeem
a musí byť to splnomocnenie overene?
0 0
basha_V basha_V

basha_V je offline (nepripojený) basha_V

zacinajuca a po informaciach bažiaca ...viac
na fin. riaditeľstve mi odporúčili aby som si nepridávala na 1 identifikátor všetky firmy, vraj sú s tým v E-daniach nejaké problémy že sa menia čísla DIČ a nemusíte si to všimnúť. najlepšie je spraviť na každú firmu novú Registráciu a dať si tam svoj mail, potom poslať s papierom o registrácii a dohodou konateľa na DÚ podpísať a ďalej všetko riešite vy za neho. ak by ste chceli splnomocnenie, treba overiť aj to aj dohodu.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
basha_V Pozri príspevok
na fin. riaditeľstve mi odporúčili aby som si nepridávala na 1 identifikátor všetky firmy, vraj sú s tým v E-daniach nejaké problémy že sa menia čísla DIČ a nemusíte si to všimnúť. najlepšie je spraviť na každú firmu novú Registráciu a dať si tam svoj mail, potom poslať s papierom o registrácii a dohodou konateľa na DÚ podpísať a ďalej všetko riešite vy za neho......................
. To je pravda, ale už vo viacerých témach na to upozorňujeme, je to pohodlnejšie riešiť všetko s jedným identifikátorom, heslom. Treba trochu pozornosti - nerolovať myšou a pred odoslaním pozrieť, či sa DIČ nezmenilo, to je celé.
Inak by som apelovala na tvorcov eDane, aby tento nedostatok nejako opravili, zablokovali odoslanie.
0 0
Romanka09 Romanka09

Romanka09 je offline (nepripojený) Romanka09

Dobrý deň ,

ja už som taká nahnevaná na tieto zmeny, viem že mi to nepomôže, ale najprv mi ani po druhom raze neprišiel identifikátor a teraz zas na základe toho čo mi poslalo finančné riaditeľstvo ID a heslo sa nemôžem do systému prihlásiť, neustále mi vypisuje že bohužiaľ zlyhalo pripojenie.
Čo sa týka starých dohôd o doručovaní , tam sa nič nezmenilo ? Stále sa doručuje aj s krycím listom ?
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Nadväzujem na tému....
Mám identifikátor ( svoj ) ešte cez EZU a dohody s klientmi po 1.1.2012, takže všetko zasielam cez jedny prihlasovacie údaje. Naskytol sa mi nový klient. Ako mám vyriešiť jeho dohodu o zasielaní údajov, aby to šlo cezo mňa? Na drsr som ju už nenašla.
Ďakujem...
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Keďže mi nebolo doručené mailom ID a heslo, poslala som ako písali na ich stránke potrebné údaje. V pondelok som dostala odpoveď, že Zadané OUD sa v zoznamoch nenašlo, pričom som zaslala správne číslo účtu daňovníka, ktoré pridelil DÚ. Neviete, čo mám robiť, na technickej podpore mi to nikto nedvíha?
0 0
kubkokubko kubkokubko

kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

Prosim ked som este pred stvrtrokom podavala DPH s pomocou identifikátora a teraz mi to uz nejde, kedy DU posielal tie ID a heslá? Neviem to v mailoch nájst.
0 0
kubkokubko kubkokubko

kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

Jej ja trubka uz som to nasla hladala som na zlom maile, lebo sme ho menili, uz mam vsetko prihlasene, len ked sa prihlásim a dam zoznam odoslanych dokumentov, tak mi vypíše záznam nebol nájdený a to tam uz musia byt nejake priznania k DPH, neviem prečo mi to nenatiahlo tie udaje
0 0
kubkokubko kubkokubko

kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

Doplňujem dátum som si dala rok dozadu, tak to by nemal byt problem, prihlásená som bola, tak neviem kde je chyba, profil som upravila som uz z toho mimo, asi to chce vyspat sa na to, skusim teda dobru noc...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zoznam odoslaných aj prijatých dokumentov nájdeš v eDane, ale len tie, ktoré si poslal/a po 10.1.2013. Staré dokumenty by mali byť v eTaxe po starom.
Ja som sa s tým včera tiež trápila, po časovej prestávke som si v hesle zadala nesprávne písmenko, mám klientov, u ktorých používam ich prihlasovacie údaje, takže sem-tam musím meniť aj meno aj heslo...........ach jaj. Ale dopadlo to dobre. Verím, že aj u Teba ráno múdrejšie večera.
0 0
kubkokubko kubkokubko

kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

KEJKA Pozri príspevok
zoznam odoslaných aj prijatých dokumentov nájdeš v eDane, ale len tie, ktoré si poslal/a po 10.1.2013. Staré dokumenty by mali byť v eTaxe po starom.
Ja som sa s tým včera tiež trápila, po časovej prestávke som si v hesle zadala nesprávne písmenko, mám klientov, u ktorých používam ich prihlasovacie údaje, takže sem-tam musím meniť aj meno aj heslo...........ach jaj. Ale dopadlo to dobre. Verím, že aj u Teba ráno múdrejšie večera.
Kejka mate vsetky moj obdiv keby som robila uctovnictvo viacerym, tak sa asi zblaznimAha tak to sa v uzivatelskej prirucke nepise, ze stare tam nenajdem, tak od daneho datumu som nic nepodavala, ale do etaxu mi vobec nejde dostat. To by az tak strasne nevadilo, skor ma trapi, ze mi stale nejde natiahnut nejako firemne udaje aby mi to nahadzovalo ked si dam nejake danove priznanie a nemusela som vsetko pracne vypisovat. V nastaveni pri starte mi nejde vpisovat nic ani dic ani ic dph a ani do zoznamu subjektov mi nejde nic napisat moja idealisticka predstava bola ze sa prihlasim a vsade mi bude hadzat firemne udaje, alebo raz to niekam zadam a uz to bude vsade vyplnat. Ono to asi tak aj funguje, len neviem preco nie u mna.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mne vytvorí program .xml verziu, takže ked otvorím v eDane dokument, tak iba načítam svoj a mám všetko. Potom iba dám kontrolu /tá prebehne aj tak automaticky/, podpíšem, odošlem.
Ty ak nemáš takú možnosť, vyplníš v eDane iba raz, potom daj dokument uložiť do vhodného priečinka /aby si ho našla /, a nabudúce načítaš ten uložený a iba prepíšeš číselné údaje. Pomôže napr. pri mesačnej DPHčke. Ja som si takto načítala aj minulý DP DMV, kedže sa DPtlačivo nemenilo, tak mi to ohlásilo korektné údaje, našťastie.
Pokiaľ máš väzbu a zadáš DIČ, tak by ti údaje za firmu malo natiahnuť, minulý rok mi to tak fungovalo, nič som nemusela vypisovať ručne.
Nastavenia pri štarte, pozri aj záložku zoznam firiem................?
0 0
kubkokubko kubkokubko

kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

KEJKA Pozri príspevok
mne vytvorí program .xml verziu, takže ked otvorím v eDane dokument, tak iba načítam svoj a mám všetko. Potom iba dám kontrolu /tá prebehne aj tak automaticky/, podpíšem, odošlem.
Ty ak nemáš takú možnosť, vyplníš v eDane iba raz, potom daj dokument uložiť do vhodného priečinka /aby si ho našla /, a nabudúce načítaš ten uložený a iba prepíšeš číselné údaje. Pomôže napr. pri mesačnej DPHčke. Ja som si takto načítala aj minulý DP DMV, kedže sa DPtlačivo nemenilo, tak mi to ohlásilo korektné údaje, našťastie.
Pokiaľ máš väzbu a zadáš DIČ, tak by ti údaje za firmu malo natiahnuť, minulý rok mi to tak fungovalo, nič som nemusela vypisovať ručne.
Nastavenia pri štarte, pozri aj záložku zoznam firiem................?
Aj mne to minuly rok krasne islo ked som potvrdila identifikátor heslom krasne mi vsetko natiahlo aj ked som dala ciste DP, tak to skusim prvy raz vytvorit a potom kopirovat. Do zaloziek zoznam firiem mi vobec nejde nic pisat tak idem skusat nieco ine alebo zavolam na tech. podporu. A netreba nic dokladat v papierovej forme osobne na DU, ze?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
no aj minulý rok som si musela natiahnut-dať prečítať vytvorený .xml.
alebo ty máš nejako prepojený SW a EZU? nechápem ako ti to mohlo samé natiahnuť.
no do zozanmu subjektov nemôžeš nič písať, to je prepojené na drsr, ak máš väzbu, tak to ti tam natiahnu oni.
A po preklopení EZU do eDane tam mám aj klientov z EZU a nič som nerobila.
Takže reklamuj na tech-podpore. Mne dnes odpovedali promptne - obratom 2x.
0 0
kubkokubko kubkokubko

kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

No kejka a ta tech podpora sa kontaktuje telefonicky alebo mailom, ked maju promptne odpovedat? Lebo dovolat sa tam nemozem a na mail mi prisla automaticky vygenerovana odpoved ze tam mam volat.
Inak uz som to skoro zvladla. vsetko podane, len vytlacit sa mi neda 2 strana III oddielu, neviem preco, vsetky ostatne sa mi daju vytlacit, to uz skusim nejako doriesit s technickou podporou, nech ti nezaberiem cely pracovny den. Inak ked som prvy raz vypisala rucne DPkDMV (nase prve priznanie cez edane) tak mi to hodilo aj do subjektov mohli to polopatisticky napisat do navodu usetrila by som sebe aj tebe kopec casu. No co uz, kazdopadne velmi pekne dakujem za spolupracu a prajem prekrasny den
0 0
kubkokubko kubkokubko

kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

Tramtadada, kejka uz mi odpovedali mailom su fakt rychly, ale z prveho mailu som nepochopila, ze mi este napisu, len ze mam telefonovat a tam stale obsadene. Dolu su na to tlacidla, ktore som si vobec nevsimla (predchadzajuca, nasledujuca, tlacit vsetko) ja som vsetko hladala hore. Aj tak si nemozem pomoct EZU mi pripadalo ovela jednoduchsie a rychlejsie, ale asi je to aj o zvyku. Dakujem este raz za pomoc
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať