Zavrieť

Porady

Na aku cenu havarijne poistit auto

Ahojte,

kupil som Skodu Octaviu, r.v.2007 a okrem PZP by som chcel aj havarijne poistit, ale tu vznika dilema, ci ho poistit na plnu cennikovu cenu, ktora bola v roku 2007 cca 21000 eur alebo na sucasnu hodnotu, ktora je teraz v rozpati 8000-10000 eur. Samozrejme, ze poistenie z nizsej sumy moze byt asi lacnejsie, ale nie je v tom nejaky zadrhel, ze poistovna v pripade poistnej udalosti moze kratit preplacanie nakladov na opravu, resp. vyplati to len do urcitej vysky a tak?

Ak ma niekto prax a skusenosti, mohol by mi poradit, lebo sa v tom nevyznam.

Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    MM Special, s.r.o.
    nehovoríš aký produkt si si vybral... nakoľko Allianz má produkt LIMIT - tam dostávaš plnenie na amortizovanú hodnotu, Generali má produkt Sekáč, kde máš síce nízku sadzbu, plnenie máš rovnaké ako pri novom aute, ale koeficient výpočtu poistného je dvojnásobný t.j. zaplatíš približne rovnako ako keby si sa poistil na tých 21 000... no a nakoniec AXA, ktorá poisťuje na aktuálnu hodnotu auta, kde každým rokom hodnota auta klesá stúpa ich koeficient výpočtu toto platí pri vstupe do poistenia potom sa už nemení nič... t.j. auto má síce nižšiu hodnotu ale poistné vyberú ako za nové...

    t.j. ak chceš mať havarijnú poistku a plnenie také aké má byť, t.j. dáš auto do autorizovaného servisu a viac sa nestaráš a poisťovňa preplatí plnú výšku faktúry tak to máš jedno či sa poistíš v novej cene 21 000 za sadzbu 3 alebo v inej poisťovni za 10 000 € za sadzbu 6 t.j. v konečnom dôsledku zaplatíš to isté... takže daj si spraviť ponuku v tej alebo onej poisťovni, zisti spoluúčasť a normohodinu v servise a územnú platnosť poistenia...

    nová alebo stará cena je len finta F pre ľudí, aby dumali, že poistím sa tam, aby som platil menej... ale v konečnom dôsledku zaplatia to isté...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Stefan2005 Pozri príspevok
    ... to, že nemá každý rovnaký názor ako ty, ešte nemusí znamenať srandovanie...
    prečítaj si aj tu na porade: http://www.porada.sk/t66248-kooperat...tml#post886865 (#32)
    t.j. čo sa oplatí tebe, nemusí byť výhodné inému...
    tak ja neviem co sa dnes deje ale je to tu sama demagogia ... hm, po par rokoch povedat (prispevok misamisa z linku) ze poistenie bolo nevyhodne preto lebo som viac zaplatil ako dostal je nezmysel ako brno ...
    havarijne poistenie v cene 200-400€ rocne sa oplati pokial casova cena auta je vyssia ako 1500-2000€ ... clovek nikdy nevie co sa moze stat a 2000€ nie je suma o ktoru si ktokolvek moze dovolit prist pre usetrenych 200€

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    poganyi Pozri príspevok
    Pri tom hav.v KOOPe za 219 eur z aktualnej ceny auta 9652 eur vyzeraju podmienky nasledovne http://www.koop.sk/ActiveWeb/Page/sk.../eurokasko.htm a asistencne sluzby takto http://www.koop.sk/downloads/asisten...sko_do_3-5.pdf .

    Takze v pripade akejkolvek nestastnej udalosti tam bude plnenie v novej cene a budem platit len spoluucast a ziadnu amortizaciu?
    práveže tam nedostaneš skoro nič- to je odpadová zmluva...

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    ono je to šuma fuk, na akú cenu sa poistíte či na novú alebo aktuálnu, podstatná je výška výsledného poistného aké v konečnom dôsledku zaplatíte...
    pri výbere poistky treba sledovať spoluúčasť, limit normohodiny na opravu, rýchlosť a skúsenosti s likvidáciou PU a rozsah asistenčných služieb, garancia vykonania obhliadky auta po nehode... a akceptovanie aj inych ako autorizovanych servisov...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    samozrejme plnenie pri oprave bude rozne ... v prvom pripade 100%, v druhom pripade znizene o amortizaciu

    poganyi je offline (nepripojený) poganyi

    poganyi
    No takze v Kooperative z ceny noveho auta v hodnote 21tisic eur mi vypocitali poistku 377 eur rocne, v Komunalnej 360 eur, Wustenrote 433 eur, v Axe vychadzali z ceny 6900 eur a poistka vysla vo vyske cca 222,70 eur, na www.poistenielacno.sk vychadzali z ich vypoctu aktualnej ceny auta 9652,5 eur, a tam vysla poiska vo vyske 219,09 eur v Kooperative. Vsetko som to daval kalkulovat na Europu, 5% 165 eur spoluucast.

    Takze keby sa mi nedajboze stala nejaka nehoda a bolo by treba menit napriklad predny naraznik, tak pri poistke 433 vo Wustenrote alebo 219 v Koop by mi preplatili vsetky naklady na opravu v autorizovanom servise az na spoluucast? Lebo v tomto sa naozaj nevyznam....vdaka

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    poganyi Pozri príspevok
    ...tak pri poistke 433 vo Wustenrote alebo 219 v Koop by mi preplatili vsetky naklady na opravu v autorizovanom servise az na spoluucast? Lebo v tomto sa naozaj nevyznam....vdaka
    ... tak to je to, na čo sa treba opýtať, resp. vyžiadať doplnenie ponuky o príklad plnenia v prípade poistnej udalosti...

    teda od každej posťovne by som ešte vypýtal plnenie pri ponúkanej výške poistného, t.j. koľko mi zaplatia napr.

    a) pri krádeži auta
    b) pri poškodení a výmene prednej kapoty a čelného skla (škoda napr. 800 EUR)

    no a následne možno porovnávať cenu poistného vo vzťahu k plneniu...

    P.S. ovšem to vychádza tak, že pri autách r.v. 2007 sa už skôr vypovedávajú havarijné poistky, ako sa uzatvárajú

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Stefan2005 Pozri príspevok

    P.S. ovšem to vychádza tak, že pri autách r.v. 2007 sa už skôr vypovedávajú havarijné poistky, ako sa uzatvárajú
    si robis srandu ?
    samozrejme ze havarijnu poistku je nutne mat aj pri ovela starsom aute ako 4 roky ...
    alebo pre teba je cca 40% hodnoty auta pri totalke zanedbatelna suma pre ktoru sa HP neoplati ?
    ja som mal havarijnu aj na 10r Daewoo Lanos a oplatilo sa mi to a ani na sekundu som nevahal ci HP mať alebo nemať

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    bubkoch Pozri príspevok
    si robis srandu ?
    samozrejme ze havarijnu poistku je nutne mat aj pri ovela starsom aute ako 4 roky ...
    alebo pre teba je cca 40% hodnoty auta pri totalke zanedbatelna suma pre ktoru sa HP neoplati ?
    ja som mal havarijnu aj na 10r Daewoo Lanos a oplatilo sa mi to a ani na sekundu som nevahal ci HP mať alebo nemať
    ... to, že nemá každý rovnaký názor ako ty, ešte nemusí znamenať srandovanie...
    prečítaj si aj tu na porade: http://www.porada.sk/t66248-kooperat...tml#post886865 (#32)
    t.j. čo sa oplatí tebe, nemusí byť výhodné inému...

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    ja hovorím tak, havarijné poistenie na nové auto preto, lebo ak ho ukradnú poisťovňa to zaplatí... keď mám staré auto havarijné poistenie preto, lebo keď do mňa niekto nabúra dostanem plnenie v novej cene neznížené o amortizáciu...

    poganyi je offline (nepripojený) poganyi

    poganyi
    Pri tom hav.v KOOPe za 219 eur z aktualnej ceny auta 9652 eur vyzeraju podmienky nasledovne http://www.koop.sk/ActiveWeb/Page/sk.../eurokasko.htm a asistencne sluzby takto http://www.koop.sk/downloads/asisten...sko_do_3-5.pdf .

    Takze v pripade akejkolvek nestastnej udalosti tam bude plnenie v novej cene a budem platit len spoluucast a ziadnu amortizaciu?

    vladoa je offline (nepripojený) vladoa

    vladoa
    preboha - nechapem preco ine poistenie nez na novu cenu je nezmysel??? Ja mam HP v AXA, poistene auto je na sucasnu cenu a pri plneni dostanem vsetko preplatene tak, ako pri poisteni na novu cenu okrem spoluucasti...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    vladoa Pozri príspevok
    preboha - nechapem preco ine poistenie nez na novu cenu je nezmysel??? Ja mam HP v AXA, poistene auto je na sucasnu cenu a pri plneni dostanem vsetko preplatene tak, ako pri poisteni na novu cenu okrem spoluucasti...
    samozrejme, to čo píšeš nieje pravda- nedostaneš skoro nič...

    vladoa je offline (nepripojený) vladoa

    vladoa
    Stanislav, podla coho sudis? Kamarat ma to iste HP, mal havarku a preplatili mu to presne ako pisem.

    "AXA, ktorá poisťuje na aktuálnu hodnotu auta, kde každým rokom hodnota auta klesá stúpa ich koeficient výpočtu toto platí pri vstupe do poistenia potom sa už nemení nič... t.j. auto má síce nižšiu hodnotu ale poistné vyberú ako za nové..."
    Naposledy upravil vladoa : 28.08.12 at 10:21

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    podĺa mňa havarijné poistenie sú peniaze spláchnuté do WC,

    niekoľko desiatok euro mesacne sa dá využiť aj učelnejšie ,

    ja by som tie peniaze využil na relax a rekreaciu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.