Zavrieť

Porady

daň z motorových vozidiel

Dobrý deň, chcela by som vedieť, ako mám postupovať pri dani z mot.vozidla. Podávam daňové priznanie za auto, ktoré tohto roku vyradím z podnikania, v auguste som kúpila druhé mot. vozidlo, ktoré bolo prihlásené na dopr.inšp. 5.8.2011. Uplatnila som si z nového auta DPH. Musím prihlásiť toto auto aj na daň z mot. vozidla, ak ho zaradím až od 1.1.2012 ? / auto som objednávala začiatkom roka 2011 -je na poradovník a nevedela som kedy ho dostanem/, alebo keď som uplatnila DPH musím zaplatiť aj daň? Ďakujem
Usporiadat
dvoorka dvoorka

dvoorka je offline (nepripojený) dvoorka

Tvorca ručných výrobkov na odbúranie stresu ...viac
1. DP z MV sa podáva za rok 2011, takže za auto ktoré ste používali v minulom roku (to ktoré tohto roku vyradíte z podnikania) musíte zaplatiť daň. Samozrejme, musí byť aj prihlásené na DÚ. V roku 2012 za neho zaplatíte pomernú časť, ak ho budete ešte používať. Ak nie, ste povinná ho na Ú odhlásiť.
2. Čo sa týka druhého vozidla, ak bolo kúpené v minulom roku, nebolo zaradené do majetku firmy a teda nebolo ani prihlásené na DÚ, nemali ste nárok na uplatnenie DPH. A v DP za MV ho neuvediete. Toto vozidlo ak budete používať od 01.01.2012, treba ho prihlásiť na DÚ a daň z MV za neho zaplatíte v budúcom roku. Čo sa týka uplatnenia DPH, treba podať dodatočné priznanie, kde uplatnenú daň zaplatíte a uplatníte si ju až za január 2012.
0 0
Gabriela 19 Gabriela 19

Gabriela 19 je offline (nepripojený) Gabriela 19

Dobrý den, chcem sa spýtať. ja mám takýto prípad
Auto bolo zakúpené 22.12.2011, zdan. plnenie 22.12.2011, DPH bolo uplatnené za 12/2012, príhlásené bolo na dopr. inšpektoráte a na DU 12.1.2012, lebo vtedy
bolo zaradené do používania. Je to správny postup z pohľadu DPH, zdan. plnenie
je 12/2011.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Gabriela 19 Pozri príspevok
Dobrý den, chcem sa spýtať. ja mám takýto prípad
Auto bolo zakúpené 22.12.2011, zdan. plnenie 22.12.2011, DPH bolo uplatnené za 12/2012, príhlásené bolo na dopr. inšpektoráte a na DU 12.1.2012, lebo vtedy
bolo zaradené do používania. Je to správny postup z pohľadu DPH, zdan. plnenie
je 12/2011.
Áno.
1 0
Gabriela 19 Gabriela 19

Gabriela 19 je offline (nepripojený) Gabriela 19

ale to sa rozchádza s predchádzajúcim príspevkov od / dvoorka/ podľa toho si nemožem
uplatniť DPH za 12/2011 lebo dan z mot. vozidiel platím až za rok 2012
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Daň z MV platíš v r. 2012 za rok 2011 na základe daňového priznania, ktoré podáš do konca januára 2012.
2 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Gabriela 19 Pozri príspevok
ale to sa rozchádza s predchádzajúcim príspevkov od / dvoorka/ podľa toho si nemožem
uplatniť DPH za 12/2011 lebo dan z mot. vozidiel platím až za rok 2012
Podľa mňa, zdaniteľné plnenie nastalo v 12/2011 a vtedy sa DPH aj uplatní. Ku koncu roka bude auto v majetku, aj keď sa ešte nezačalo používať...
Naposledy upravil Anja111 : 22.01.12 at 13:33
2 0
Gabriela 19 Gabriela 19

Gabriela 19 je offline (nepripojený) Gabriela 19

Ano DPH je to jasne. ale ako je to DMV bude sa platiť až v roku 2013 za rok 2012
ked bolo prihlásené až 12.1.2012
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Keď bolo prihlaásené až v I/2012, tak sa DMV platí až v r. 2012.

Poznámka: vozidlo by sa dalo používať, aj keď nie je prihlásené na DI.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Gabriela 19 Pozri príspevok
Ano DPH je to jasne. ale ako je to DMV bude sa platiť až v roku 2013 za rok 2012
ked bolo prihlásené až 12.1.2012
Áno. Za rok 2012 urobí DP k DzMV do 31.1.2013 a v tomto termíne aj daň zaplatí.
2 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Rozalka Pozri príspevok
Keď bolo prihlaásené až v I/2012, tak sa DMV platí až v r. 2012.

Poznámka: vozidlo by sa dalo používať, aj keď nie je prihlásené na DI.
Oprava: Keď bolo prihlásené až v 1/2012, tak DzMV sa platí až v r. 2013.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
mondes Pozri príspevok
Oprava: Keď bolo prihlásené až v 1/2012, tak DzMV sa platí až v r. 2013.
ÁNO, platí sa v r. 2013, ale za rok 2012.
1 0
zubik zubik

zubik je offline (nepripojený) zubik

Mám dotaz.S.r.o má dve auta obe to sú Škodovky ale v technickom je rozdiel v označení jedna je N a druhá M.Aké mám dať sadzby na tieto vozidla? já jedno zaradila ako osobné a druhé ako užitkové je to správne? Ďakujem za odpoveď.
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

DzMV podavam prvykrat elektronicky. Vsetko som vyplnila ako ma byt, len pri kontrole formulara mi vypisuje, ze udaje nie su vyplnene korektne a pritom mi oznacuje ze mam zle vyplneny zdvihovy objem motora v m3, ktore mam presne podla technickeho preukazu. Neviete niekto prosim Vas, co tam mozem mat zle? Dakujem.
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

prosim Vas počítaju sa do predpokladanej dane a teda preddavkov na dan z motorovych vozidiel aj auta za ktoré platíme daň v prípade, že pošleme zamestnanca s jeho autom na pracovnu cestu prosim
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Prosiiim, nikto mi nevie odpovedat na otazku z prisp. 14?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

rennka Pozri príspevok
DzMV podavam prvykrat elektronicky. Vsetko som vyplnila ako ma byt, len pri kontrole formulara mi vypisuje, ze udaje nie su vyplnene korektne a pritom mi oznacuje ze mam zle vyplneny zdvihovy objem motora v m3, ktore mam presne podla technickeho preukazu. Neviete niekto prosim Vas, co tam mozem mat zle? Dakujem.
O aké vozidlo ide M alebo N?
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Aj , aj.
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

zubik Pozri príspevok
Mám dotaz.S.r.o má dve auta obe to sú Škodovky ale v technickom je rozdiel v označení jedna je N a druhá M.Aké mám dať sadzby na tieto vozidla? já jedno zaradila ako osobné a druhé ako užitkové je to správne? Ďakujem za odpoveď.
prosím je to tak dobre???
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

rennka Pozri príspevok
Aj , aj.
U N aút nevypisuj zdvihový objem motora, počet náprav
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

zuzanna Pozri príspevok
prosím je to tak dobre???
Autá sa zaraďujú podľa TP. Ak je N, tak je N, ak M tak M a samozrejme majú odlišné sadzby.
0 0
Načítať ďalšie