Zavrieť

Porady

daň z motorových vozidiel

Dobrý deň, chcela by som vedieť, ako mám postupovať pri dani z mot.vozidla. Podávam daňové priznanie za auto, ktoré tohto roku vyradím z podnikania, v auguste som kúpila druhé mot. vozidlo, ktoré bolo prihlásené na dopr.inšp. 5.8.2011. Uplatnila som si z nového auta DPH. Musím prihlásiť toto auto aj na daň z mot. vozidla, ak ho zaradím až od 1.1.2012 ? / auto som objednávala začiatkom roka 2011 -je na poradovník a nevedela som kedy ho dostanem/, alebo keď som uplatnila DPH musím zaplatiť aj daň? Ďakujem
Usporiadat
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

zuzanna Pozri príspevok
prosim Vas počítaju sa do predpokladanej dane a teda preddavkov na dan z motorovych vozidiel aj auta za ktoré platíme daň v prípade, že pošleme zamestnanca s jeho autom na pracovnu cestu prosim
a v tomto neviete poradit
0 0
free_cool_in free_cool_in

free_cool_in je offline (nepripojený) free_cool_in

Dobry den,
vedeli by ste mi, prosim, poradit - pri vozidlach kategorie M mi je jasne, ze beriem do uvahy zdvihovy objem motora. Ale pri vozidlach kategorie N ma ma zaujimat pocet naprav a celkova hmotnost. V technickom preukaze je ale tych hmotnosti viac a neviem sa tam vyznat. Ktory konkretne riadok je pre mna z technickeho podstatny pri vozidlach kategorie N?
Dakujem krasne za rady :-)
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

v TP riadok 32 najväčšia prípustná celková hmotnosť.
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

evina Pozri príspevok
U N aút nevypisuj zdvihový objem motora, počet náprav
preco nie? Ja som to uz vypisala podla TP a poslala. Vysvietilo mi to u oboch aj u M aj u N, je to chyba?
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

rennka Pozri príspevok
DzMV podavam prvykrat elektronicky. Vsetko som vyplnila ako ma byt, len pri kontrole formulara mi vypisuje, ze udaje nie su vyplnene korektne a pritom mi oznacuje ze mam zle vyplneny zdvihovy objem motora v m3, ktore mam presne podla technickeho preukazu. Neviete niekto prosim Vas, co tam mozem mat zle?Dakujem.
evina Pozri príspevok
U N aút nevypisuj zdvihový objem motora, počet náprav
rennka Pozri príspevok
preco nie? Ja som to uz vypisala podla TP a poslala. Vysvietilo mi to u oboch aj u M aj u N, je to chyba?
viem ze uz je po termine, ale chcela by som este dodatocne zistit, kde robim chybu. Vie mi prosim niekto poradit?
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

zdvihový objem motora pre M sa udáva v cm3
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

jasne, nevsimla som si ze mi vypadlo c. dakujem
0 0
fabianko11 fabianko11

fabianko11 je offline (nepripojený) fabianko11

Ak neni zaplatena dań z motorových vozidiel,tak si nemožem dať do nakladu nič spojené s autom/ kúpa auta,oprava auta,poistky/,alebo iba benzin ...
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

fabianko11 Pozri príspevok
Ak neni zaplatena dań z motorových vozidiel,tak si nemožem dať do nakladu nič spojené s autom/ kúpa auta,oprava auta,poistky/,alebo iba benzin ...
Môžeš si dať do nákladov všetko v zmysle Zákona o dani z príjmov. Kedy si auto kúpil, prečo si nepodal oznámenie o vzniku daňovej povinnosti a nezaplatil daň - daňový úrad dorubí daň aj so sankciami.
0 0
fabianko11 fabianko11

fabianko11 je offline (nepripojený) fabianko11

Katarina Pozri príspevok
Môžeš si dať do nákladov všetko v zmysle Zákona o dani z príjmov. Kedy si auto kúpil, prečo si nepodal oznámenie o vzniku daňovej povinnosti a nezaplatil daň - daňový úrad dorubí daň aj so sankciami.
Tak to neurobil brat,
je podmienené jedno druhým? ak sa nezaplatí dań,tak žiaden výdaj?alebo to na seba nenadvazuje
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Sú to dva rôzne zákony- Zákon o dani z príjmu a Zákon o dani z motorových vozidiel- a nie je medzi nimi súvislosť.
0 0
fabianko11 fabianko11

fabianko11 je offline (nepripojený) fabianko11

fabianko11 Pozri príspevok
Ak neni zaplatena dań z motorových vozidiel,tak si nemožem dať do nakladu nič spojené s autom/ kúpa auta,oprava auta,poistky/,alebo iba benzin ...
Brat si myslel,že ak si neda do nakladov bločky z benzínu,tak nemusí platiť dan z motor.vozidiel
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

poprosím o pomoc:
zdvihový objem motora = zdvihový objem valcov?
a celková hmotnosť v tonách najväčšia prípustná celková hmotnosť?
ďakujem
0 0