Zavrieť

Porady

Pn v nezamestnanosti

Dobry den chcem sa spytat 9.12.2011 som isla na pn-ku,ale 31.12.2011 som skoncila pracovny pomer dohodou a v juni cakam babätko.ked budem pokracovat v pn-ke bude mi SP platit pn-ku alebo ju mam radsej ukoncit a ist sa hlasit na urad prace?neviem co mam spravit.dakujem
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

littleprinceleon Pozri príspevok
PS: ja sa chcem nahlásiť na ÚP počas DPN do zákonom uvedenej lehoty...s tým, že by som poberal nemocenské.
Na UP ťa počas PN nezaevidujú....
nakoľko tam vezmú len zdravých ludí teda tých čo nie sú dočasne práceneschopný. Môžeš si zavolať na hocijaký úrad práce na slovensku a toto ti povedia.
Proste môžeš ísť 1.3. na UP a 2.3. na PN ale opačne nie.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ak máš nepriaznivý zdravotný stav, neukončuj PN-ku - máš nárok na nemocenské aj po skončení prac.pomeru.
Kolko trval predchádzajúci prac.pomer. Máš splnenú podmienku 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch ?
0 0
nika1234 nika1234

nika1234 je offline (nepripojený) nika1234

Predchadzajuci pracovny pomer trval vyse 3 rokov.A bolo by nemocenske vyssie ako podpora,pri minimalnej mzde?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nika1234 Pozri príspevok
Predchadzajuci pracovny pomer trval vyse 3 rokov.A bolo by nemocenske vyssie ako podpora,pri minimalnej mzde?
asi nemocenské vyššie. Dávka v nezamestnanosti je 50 % vymer.základu z posledných 2 rokov, nemocenské 55 % z predch.kal.roka. Prechodku ku koncu mesiaca už neodovzdávaš zamestnávatelovi, ale odnesieš priamo do SP.

Podmienku 270 dní máš splnenú, 6-8 kal.týždňov pred predpokl.termínom pôrodu ti vznikne nárok na materské.
Žiadosť o materské, ktorú ti vystaví gynekolog, odovzdáš priamo v SP.
Naposledy upravil veronikasad : 26.01.12 at 15:40
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

PvN máš nárok na 6 mesiacov(nevyčerpeš) vo výške 50 % z VZ

a nemocenské (v ochr, dobe) máš nárok na 1-3 deň vo výške 25 % z VZ a po 4 dni už vo výške 55% ......

rozdiel je mizivý......

DNP si nemala?
0 0
littleprinceleon littleprinceleon
Dobrý/Ahojte, Príjemný deň všetkým,
Ak mám PP(pracovný pomer na dobu určitú) a vypíšu ma na DPN v ochrannej dobe (7 dní od zániku poistenia, čiže v tomto prípade od dňa ukončenia pracovnej zmluvy): treba kontaktovať aj ÚP (Úrad práce)? resp. stačí nahlásiť SP tú DPN... treba nejaký doklad aj pre UPSVaR???
Je pravda, že ak pracovný pomer bol na dobu určitú, v takých prípadoch obdobie DPN sa zaráta do 6 mesačnej doby podpory v nezamestaní (t.j. o toľko sa zníži doba platenia DvN po skončení DPN)? Jasne som formuloval otázky? Dík za konkrétne a presné odpovede,
Peter(Zen)
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

littleprinceleon Pozri príspevok
Dobrý/Ahojte, Príjemný deň všetkým,
Ak mám PP(pracovný pomer na dobu určitú) a vypíšu ma na DPN v ochrannej dobe (7 dní od zániku poistenia, čiže v tomto prípade od dňa ukončenia pracovnej zmluvy): treba kontaktovať aj ÚP (Úrad práce)? resp. stačí nahlásiť SP tú DPN... treba nejaký doklad aj pre UPSVaR???
Je pravda, že ak pracovný pomer bol na dobu určitú, v takých prípadoch obdobie DPN sa zaráta do 6 mesačnej doby podpory v nezamestaní (t.j. o toľko sa zníži doba platenia DvN po skončení DPN)? Jasne som formuloval otázky? Dík za konkrétne a presné odpovede,
Peter(Zen)
v prvom rade - nič sa ti nezníži .. len dávka v nezamestnanosti bude pokračovať po ukončení DPN.
K dokladom: na SP odovzdáš červené tlačivo DPN (sú označené, čo kam patrí) a na UPSVaR môžeš dať to čierne - je určené pre zamestnávateľa, ale ty ho aj tak nemáš. A treba ísť aj na oddelenie dávok v nezamestnanosti - a aj tam nahlásiť začiatok DPN (prípadne kópiu).
A po skončení takisto.
0 0
littleprinceleon littleprinceleon
Veeeeeeeeeliká vďaka za odpovede... žial sa mi vynárajú ďalšie a ďalšie otázky: Stačí všetky tie tlačivá poslať poštou, či treba (najmä na úrade práce) osobne podpísať nejaký ten ich formulár o prijatí do evidencie (aj keď budem DPN a budem mať len určité hodiny na vychádzku tu v BA, kým trvalým bydliskom patrím do Štúrova )???
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Počas PN ťa na UP nezaevidujú. Ak tak prv sa chod nahlásiť na UP, a potom chod na PN.
0 0
littleprinceleon littleprinceleon
Pre XANTI: Ale však práve o to mi ide, najprv PN a ak sa ani počas toho mi nepodarí nájsť vhodný job (podávaním žiadostí cez i-net, osobné známosti som vyčerpal tak sa nechať evidovať na úrade... Znie to jednoducho, práve preto mám obavy
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Až po ukončení PN ťa zaevidujú na UP. Podľa mna lepšie by bolo zaevidovať sa na UP a až tak ísť na PN.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

littleprinceleon Pozri príspevok
Veeeeeeeeeliká vďaka za odpovede... žial sa mi vynárajú ďalšie a ďalšie otázky: Stačí všetky tie tlačivá poslať poštou, či treba (najmä na úrade práce) osobne podpísať nejaký ten ich formulár o prijatí do evidencie (aj keď budem DPN a budem mať len určité hodiny na vychádzku tu v BA, kým trvalým bydliskom patrím do Štúrova )???
Kedy ti končí pracovný pomer ? Poštou na UP nič nevybavíš, treba isť osobne, nielen prvý krát, ale aj na pravidelné kontakty. Počas PN-ky sa na kontatky nechodí.
0 0
littleprinceleon littleprinceleon
S UP jasne, že len osobne... koncom februára mi končí PP (stredu)...a štvrtok ma vypíšu na DPN...
0 0
littleprinceleon littleprinceleon
Xanti Pozri príspevok
Až po ukončení PN ťa zaevidujú na UP. Podľa mna lepšie by bolo zaevidovať sa na UP a až tak ísť na PN.
Z akého dôvodu???
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

littleprinceleon Pozri príspevok
Z akého dôvodu???
Z dovodu naroku na podporu v nezamestnanosti.
Ak sa zaevidujes, tak neskorsia PN vyplacanie podpory prerusuje (predpokladam, za po MD by si si ju mohla "vybrat", ak by RP bol nahlaseny napr. na otca dietata.
Ak sa nezaevidujes, po PN, MD a RD uz narok na podporu nebudes mat (nesplnis podmienku poistenia)
0 0
littleprinceleon littleprinceleon
ivka70 Pozri príspevok
Z dovodu naroku na podporu v nezamestnanosti.
Ak sa nezaevidujes, po PN, MD a RD uz narok na podporu nebudes mat (nesplnis podmienku poistenia)
OK... ja som chlap (aspoň biologicky a nie NIKA1234 !!! Neviem, ktorú podmienku by som nesplnil po mesačnej DPN ??? Nárok majú všetci, ktorí platili poistné v nezamest. aspoň dva roky za posledné tri roky !!!
0 0
littleprinceleon littleprinceleon
PS: ja sa chcem nahlásiť na ÚP počas DPN do zákonom uvedenej lehoty...s tým, že by som poberal nemocenské.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Little ...
áno máš pravdu, potom daj pozor aby si to dlžkou PN neprešvihol .A aby sa v posledných troch rokoch u teba našlo 730 dní.

Budem mrcha, ale ja osobne by som šla sa prv zaevidovať na UP a tak až na PN. Nakoľko nárok napríklad na príspevok na dochádzku do zamestnania máš po 3 mesiacoch v eviddencii, možno ak by si chcel podnikať tak požiadať o dotáciu môžeš po troch mesiacoch ... a vlastne o toto všetko sa pripravíš teda minimálne si možnosť využiť také príspevky posunieš o rok.
0 0
littleprinceleon littleprinceleon
Nuž, ak tak, tak tak. Ďakujem Vám všetkým za poradenie a skúsim to podľa rád. Majte sa krásne,
PeterZen
0 0
bingo13 bingo13

bingo13 je offline (nepripojený) bingo13

Dobrý deň.
Chem sa Vás opýtať, ako je to s PN a vyplácaním podpory v nezamestnanosti, lebo
som nikde nenašiel presnú odpoved.
Od 8. decembra 2011 som nezamestnaný, od 25. januára 2012 som PN až dodnes.
Originál PN som odovzdal osobne pracovníčke kt. som pridelený na UPSVAR.Dnes
mi tá istá pracovníčka povedala , či som si podal žiadosť o dávku v hmotnej núdzi,
ja že som PN, ona na to , že nevadíaj tak dostávate podporu. N a moje otázky
mi už nič nevysvetlila a všetky moje papiere aj PN_originál mala u seba.
Na čo mám vlastne nároka prečo mi neprišla PN osobitne, Môžete mi poradiť?
Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať