Zavrieť

Porady

OBERON od 1.1.2012

človek čo opustil Poradu.
Ahojte všetci, ktorí pracujete v tomto programe. Nakoľko sa mi zdá, že existujúca téma "OBERON" je už veľmi rozsiahla a neprehľadná, dovolila som si otvoriť novú tému, kde si budeme navzájom radiť a odovzdávať skúsenosti, ktoré nám uľahčia našu prácu.
Verím, že si tu nájdeme vždy kvalitnú odpoveď na to, čo potrebujeme vyriešiť.
Naposledy upravil Melnick : 31.01.12 at 21:34
Usporiadat
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Melnick Pozri príspevok
Hmmmm.... vytláčam a nekontrolujem. Hanbím sa za ten laxný prístup, ale už mi to kontrolovanie a nehovorím o Oberone ide ..........no proste chcem to mať z krku a rozhodla som sa, že budem chodiť opravovať.
Majka verím ti a úplne ti dávam za pravdu. Chystám sa večer pripraviť si email do oberonu...pretože ani mňa nebaví stále všetko kontrolovať manuálne ...je to časovo veľmi náročne a potom čo ostatná práca??? od januára manuálne nahadzujem výkaz do sociálnej poisťovne....dohodárov absolútne dobre neťahá a to aj do ZP!!! (ale ZP viem upraviť) ....
Ročné hlásenie zle ťahá daňový bonus a keď si to chcem opraviť manuálne nepustí ma..takže idem to dnes všetko pospisovať a poslať...všetkým prajem veľa trpezlivosti ale mne už dochádza ....
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dani, ale mne dohodárov ťahá dobre. Napíš , pri akom prac. vzťahu Ti to robí chyby .
Ináč dá sa pred exportom doplniť , resp. odobrať riadok. Skúšala si ?
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Melnick Pozri príspevok
Dani, ale mne dohodárov ťahá dobre. Napíš , pri akom prac. vzťahu Ti to robí chyby .
Ináč dá sa pred exportom doplniť , resp. odobrať riadok. Skúšala si ?
Majka dohodár pravidel.príjem odpracované napr. 8 dní (alebo aj plný mesiac), do výkazu ZP mu potiahne 0 dní (toto si viem opraviť aj sama)-toto by nebol až taký veľký problém...
Dohodári pravidelný príjem výkaz do SP-napríklad je na PN-ke a potiahne mu plný počet dní a bohužial tento opraviť neviem a musím ho už druhý mesiac manuálne cez web nahadzovať pri 50 zamestnancoch každý mesiac (už som tam volala a nič zatiaľ sa neporiešilo...) verziu mám najnovšiu databázu som dala opraviť skúšala som to aj na druhom PC ani tam to nejde dobre (robí to len u dohodárov)
Hlásenie DU - nedá sa mi dopísať suma daňový bonus vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa-ale ten mám zatiaľ v štádiu kontroly podľa mesačných prehľadov (len som to musela dnes odložiť lebo mám dôležitejšiu termínovanú prácu)
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

Prosím o radu, už ste mi veľmi pomohli čo sa týka súhrnného výkazu pri vystavenej faktúre do Čiech, teraz mám prvý krát prípad, že podnikateľ platiteľ DPH nakupoval pohonné hmoty v ČR - tiež od platiteľa DPH. Neviem ako to zaúčtovať v Oberone v účtovnom denníku, výdavok v hotovosti v celkovej výške 76,07 € som v sekcii Type DPH zaklikla ako daň platená príjemcom podľa par. 69 a par. 49 odst.2b, v sekcii Suma dokladu mám čiastku 76,07 € zadať ako Bez DPH? Natiahne mi to potom do daňového priznania? Ďakujem!
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Tebe daň na doklade český platiteľ neúčtoval ? Máš sumu bez dane ?
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

Melnick Pozri príspevok
Tebe daň na doklade český platiteľ neúčtoval ? Máš sumu bez dane ?
Nie, ja tam mám cenu s DPH, neviem akoa to zaúčtovať.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
No , práve som sa dopustila chyby, od ktorej Teba uchránim . Daj to ako VOZD bez DPH - tú DPH daj ako nedaňový náklad. Ak presiahneš sumu 400,00 EUR, mala by si žiadať o vrátenie DPH . Ak nepožiadaš, potom si DPH nemôžeš uplatňovať ako VOZD.

Pre ČR platí :

Sadzba DPH: 19 %

Minimálna čiastka na vrátenie:


  • ročne: 100 EUR v DPH
  • štvrťročne: 400 EUR v DPH


Doklady potrebné na podanie žiadosti: (klikni tu)


Výdaje, z ktorých nemožno nárokovať vrátenie DPH:

  • zábava a suveníry
  • prenájom osobných vozidiel
  • PHM pre osobné vozidlá
  • ubytovanie (hotely)
  • vnútroštátna preprava (vlaky, taxi,...)
2 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Táto debata je už dlhá, otázky zadávajte samostatne do rubriky Účtovníctvo a dane a doplňte aj rubriku Oberon
Naposledy upravil avalik : 28.05.13 at 10:38
0 0
bazil bazil

bazil je offline (nepripojený) bazil

Vesely chlapak
Dobrý večer, zúfalo potrebujem radu, neviem kde si v oberobne v PÚ môžem vytlačiť daňové priznanie, keď si dám záložku Firma, Výkazy - mám tam DPH a výkazy o príjmoch a výdavkoch a majetku a záväzkoch ale dańové priznanie pre daň z PO nevidím - ide totiž o neziskovku, ktorá účtuje v JÚ ale podáva daňové priznanie k PO. prosím poraďte mi!
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Firma
Priznania a výkazy
Dole je Pridať a posledná položka je daň z príjmov.
Pozri si či máš najnovšiu verziu.
2 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Dobrý deň, prosím Vás máme jednu sro-čku, ktorej by som mala urobiť účtovníctvo za minulý rok. Je neplatcom DPH a mali len zopár účtovných prípadov. Zatiaľ som v PÚ neúčtovala v Oberone. Účtujem v JU. Prosím Vás, vedel by mi niekto pomôcť, ako nahodiť počiatočné stavy ? Dali mi len rukou vypísanú súvahu, z ktorej veľa nevyplýva. Nedali mi konečný účet súvahový ani nič iné. Teda zo súvahy, ktorú odovzdali na DÚ, by som mala zaúčtovať:
Počiatočné stavy - 701/411 100, 701/411 200 - majú dvoch spoločníkov
Avšak zo súvahy vyplýva, že ide zatiaľ len o nesplatené základné imanie, preto asi by som mala účtovať: 701/353 100 a 353 200 ?
Nič iné zo súvahy nevyplýva. Keď to takto zadám, tak mi počiatočná súvaha vykazuje HV - stratu. Neviem, čo robím zle. Prosím poraďte mi. Naozaj som úplný začiatočník.
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Budem naozaj rada, ak mi v tom niekto pomôže. Všetky začiatky sú ťažké, to viem. Hlavne, keď Vám nedajú ani úplné doklady. Ide však o nefunkčnú sro-čku. Takže naozaj len pár vecí, len neviem, ako začať.
0 0
*Fénix *Fénix

*Fénix je offline (nepripojený) *Fénix

Znovuzrodený z popola.
Pracuje niekto so mzdovým programom OBERON ???? Hmmmm mám pár otázok, lebo nové mzdy nie sú podľa mňa dobré. Prípadne - nie sú ešte ukončené, aby program pracoval správne. Ak som zbytočne otvoril siahodlhú tému - ospravedlňujem sa.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Sú tam chyby, volaj na hotline.
1 0
*Fénix *Fénix

*Fénix je offline (nepripojený) *Fénix

Znovuzrodený z popola.
Hotline ?
Si ma rozosmiala. Prepáč.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

*Fénix
Hotline ?
Si ma rozosmiala. Prepáč.
Teoreticky má pravdu: http://exalogic.sk/kontakty/ - ale ako to je naozaj? http://exalogic.sk/kontakty/
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať