Zavrieť

Porady

čo do kolónky SK NACE

Potrebovala by som poradiť, čo dať do tejto kolónky. Hladám niekde tie kódy a nemôžem to nájsť.Priateľ má živnosť zámočníctvo, potom si pridával živnosť na dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov, terajší príjem má len zámočníctvo. Poraďte mi, aký kód tam dať.

ďakujem za radu.
Usporiadat
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

V ŹL z roku 1992 je nákup a predaj textilného a koženého tovaru,hračiek,elektroniky,potrieb pre domácnosť, obuvi.........SK NACE 47720... vyhľadané podľa IČO maloobchod s obuvou a koženými výrobkami v špecializovaných predajniach........v skutočnosti prevažujúca činnosť je predaj odevov /tričká,pulovre,tepláky..../ tak teraz neviem.... nájsť nové SK NACE.......resp. podniká bez oprávnenia?

Prosím o radu ako to riešiť......čo zapísať do daňového priznania.
0 0
Darina.darina Darina.darina

Darina.darina je offline (nepripojený) Darina.darina

ja by som ak predáva iba tie tričká,tepláky atď... ako píšeš dala SK NACE 47.19.0 ostatný maloobchod v nešpecializovaných predajniach
0 0
Ivdi Ivdi

Ivdi je offline (nepripojený) Ivdi

Prosím poraďte, neviem aký SK NACE na vodoinštalaterske práce a kúrenárske práce. Nič vhodné som tam nenašla. Ďakujem
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Ivdi Pozri príspevok
Prosím poraďte, neviem aký SK NACE na vodoinštalaterske práce a kúrenárske práce. Nič vhodné som tam nenašla. Ďakujem
43220
0 0
Fikusss Fikusss

Fikusss je offline (nepripojený) Fikusss

Podľa mňa to nie je tak dôležité, asi ide len o štatistiky, keďže aj na vysvetlivkách v novom tlačive v DP je odkaz na stránku štatistického úradu. Ja tam zadám IČO, potom pozriem ŽL a keď sa to ako tak zhoduje tak to tam dám, lebo aj tak je tam viacero živností, ktoré to môžu byť. Dôležitejšie údaje sú tie o koľko nás štát oberie
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

http://www.statistics.sk/pls/wregis/ciselniky?kc=5205
našla som:
88990 Ostatná sociálna starostlivosť bez ubytovania i.n.
96090 Ostatné osobné služby i.n.


čo sa podľa vás najviac hodí na opatrovateľku starých ľudí?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Kristina27 Pozri príspevok
http://www.statistics.sk/pls/wregis/ciselniky?kc=5205
našla som:
88990 Ostatná sociálna starostlivosť bez ubytovania i.n.
96090 Ostatné osobné služby i.n.


čo sa podľa vás najviac hodí na opatrovateľku starých ľudí?
88.10Sociálna práca bez ubytovania pre staršie osoby a osoby so zdravotným postihnutím


Táto trieda zahŕňa:
- sociálne, poradenské služby, služby sociálneho zabezpečenia, odporúčania a podobné služby, ktoré sú zamerané na staršie osoby a osoby so zdravotným postihnutím v ich domovoch alebo inde. Sú vykonávané vládnymi alebo súkromnými organizáciami, národnými alebo miestnymi svojpomocnými organizáciami a odborníkmi, ktorí poskytujú konzultačné služby:
návštevu starších osôb a osôb so zdravotným postihnutím
dennú opatrovateľskú službu pre staršie dospelé osoby alebo dospelých so zdravotným postihnutím
odbornú rehabilitáciu a prípravu osôb so zdravotným postihnutím za predpokladu, že prvok vzdelávania je obmedzený


Táto trieda vylučuje:
- financovanie a vedenie programov povinného sociálneho zabezpečenia, pozri 84.30
- činnosti podobné tým, ktoré sú uvedené v tejto triede, avšak s ubytovaním, pozri 87.30
- dennú opatrovateľskú službu pre zdravotne postihnuté deti, pozri 88.91
1 0
lavazza lavazza

lavazza je offline (nepripojený) lavazza

Dobrý deň,

potrebovala by som pomoc: v živnostenskom liste mám napísané že SPROSTREDKOVATELSKA ČINNOST V OBLASTI OBCHODU (som zamestnaná u jednej firmy ako živnostník - pojazdná predajňa, predávame mäso). Neviem aký je kód SK NACE. Vie mi niekto poradiť? Vopred ďakujem!!!!!!!!!!!!!!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lavazza Pozri príspevok
Dobrý deň,

potrebovala by som pomoc: v živnostenskom liste mám napísané že SPROSTREDKOVATELSKA ČINNOST V OBLASTI OBCHODU (som zamestnaná u jednej firmy ako živnostník - pojazdná predajňa, predávame mäso). Neviem aký je kód SK NACE. Vie mi niekto poradiť? Vopred ďakujem!!!!!!!!!!!!!!
V prísp. č. 27 máš odkaz, zdaj do neho svoje IČO
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

No troška som z toho SK NACE zmotaná. Klient má v predmete podnikania : Prípravné práce k realizácii stavieb a Uskutočňovanie stavieb a ich zmien.
Ak zadám IČO do priloženého linku vypíše mi predmet podnikania: DEMOLÁCIA. Tak toto nevie či mi DU zožerie. Čo je správne ?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Ivenka Pozri príspevok
No troška som z toho SK NACE zmotaná. Klient má v predmete podnikania : Prípravné práce k realizácii stavieb a Uskutočňovanie stavieb a ich zmien.
Ak zadám IČO do priloženého linku vypíše mi predmet podnikania: DEMOLÁCIA. Tak toto nevie či mi DU zožerie. Čo je správne ?
V poučení k DP sa píše:
V kolónke „Hlavná, prevažná činnosť“ sa uvádza názov činnosti vykonávanej v rámci podnikania alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti, z ktorej v zdaňovacom období daňovník dosiahol najvyšší príjem.

Nazvy zivností nie su v sulade s SK NACE. Je preto nutne si v SK NACE vybrat cinnost, ktorej zodpoveda najvyssi prijem v danom roku. V pripade nejasnosti je dobre hladat vo vysvetlivkach k SK NACE.
3 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Dobry den a co ak ma podnikatel v zivnosti 16290 - Výroba ostatných výrobkov z dreva; výroba výrobkov z korku, slamy a prúteného materiálu, ale tymto sa uz davno nezaobera ale prevadzkuje svoj bar aky SK NACE mam dat do danoveho priznania?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

to: zámočníctvo

tento predmet činnosti sa pridával do ŽL za účelom odpisu výdavkov 60 %

keďže teraz platí odpis len 40 %, uvažovať o nejakom zámočníctve je zbytočné,

namiesto toho uviesť "zváracie práce" alebo "výroba výrobkov z kovu" či ako je to špecifikované v Živnostenskom Zákone...
0 0
majka79 majka79

majka79 je offline (nepripojený) majka79

už som sa informovala na daňovom úrade, treba tam uviesť to, čo Vám pridelil štatistický úrad. Ja som tam aj volala a zmenili mi to výroba zámkov na obrábanie. Vraj sa musí SK NACE zhodovať aj na daňovom aj na štatistickom úrade, inak môžu vrátiť daňové priznanie na opravu.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

majka79 Pozri príspevok
už som sa informovala na daňovom úrade, treba tam uviesť to, čo Vám pridelil štatistický úrad. Ja som tam aj volala a zmenili mi to výroba zámkov na obrábanie. Vraj sa musí SK NACE zhodovať aj na daňovom aj na štatistickom úrade, inak môžu vrátiť daňové priznanie na opravu.
no v tom pripade ale cele uvadzanie SK NACE straca vyznam - to si rovno mohli stiahnut zo statistickeho uradu cez ICO

v pouceni k tlacivu DP PO je uvedene:

Na riadku 04 sa uvedie kód SK NACE Rev. 2 podľa vyhlášky Štatistického úradu Slovenskej republiky č. 306/2007 Z. z., ktorou sa vydáva Štatistická klasifikácia ekonomických činností. Kód SK NACE nahrádza kód OKEČ a klasifikáciu kódov SK NACE možno nájsť na internetovej stránke www.statistics.sk. V kolónke „Hlavná, prevažná činnosť“ sa uvádza názov činnosti, z ktorej v zdaňovacom období daňovník dosiahol najvyšší príjem.

tak teraz ako?
napriklad, ak mam na Statistickom urade uvedene pod ICO kod na uctovnictvo ale vyssi prijem som dosiahla z elektronickeho obchodu mam dat kod na ucto aj ked to nie je pravda?
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

majka79 Pozri príspevok
už som sa informovala na daňovom úrade, treba tam uviesť to, čo Vám pridelil štatistický úrad. Ja som tam aj volala a zmenili mi to výroba zámkov na obrábanie. Vraj sa musí SK NACE zhodovať aj na daňovom aj na štatistickom úrade, inak môžu vrátiť daňové priznanie na opravu.
No tak ozaj načo to tam píšu - ak budú vracať takéto DP - hádam nie naozaj
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Potom nech sa zladí najrprv Živnostenský úrad, to ba ma fakt zaujímalo odkiaľ chodí Štatistic ký úrad na tie svoje čísla. Napr.môj príspevok 31
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ivenka Pozri príspevok
No troška som z toho SK NACE zmotaná. Klient má v predmete podnikania : Prípravné práce k realizácii stavieb a Uskutočňovanie stavieb a ich zmien.
Ak zadám IČO do priloženého linku vypíše mi predmet podnikania: DEMOLÁCIA. Tak toto nevie či mi DU zožerie. Čo je správne ?
Ivenka a nie je ŠÚ tak trochu jasnovidec ?
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ahojte, nevie niekto sk nace pre opatrovateľky v rakúsku?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

slavka124 Pozri príspevok
ahojte, nevie niekto sk nace pre opatrovateľky v rakúsku?
co tak precitat predchadzajuce prispevky?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať