Zavrieť

Porady

EXCEL - PODMIENKY Z OVERENIA ÚDAJOV

zdravím všetkých, prosím vás o pomoc. potreboval by som z overených údajov v rolovacom menu po zadaní priradiť určitú hodnotu.

napr. z rolovacieho menu vyberiem údaj A (text) a priradí mi k nemu údaj B (číslo)

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    A aky s tym mas problem?
    Udaje budes vyberat napr. cez funkciu VLOOKUP zo zadefinovanej tabulky priradeni.

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    nejako zmizla odpoved co som sem napisal, tak to davam este raz...
    Priznam sa, ze si to moc dobre v exceli neviem predstavit. Excel sice ovladam,ale su tu ovela vacsi machri na to. Skor si myslim ze by to bolo vhodnejsie riesit v accesse. Kazdy pohyb sa bude musiet zapisovat do tabulky, aby sa vedel dopocitat spravny koncovy stav na zasobe - je to potrebne aj pre spatny prehlad pohybov. Myslim ze je potrebne zadefinovat kazdu zasobu do jednej polozky so vsetkymi parametrami (cize napr 10 skrutiek, vzdy ina farba, priemer a pod), a nasledne si spravit formular na zadavanie poloziek (cca tak ako to mas v tom exceli, aj cez roletove menu).
    Na toto je inak kopec SW, pravdepodobne aj free,alebo aj komercnych, ktore je mozne pouzivat bezplatne do isteho poctu pohybov (napr Pohoda a pod). Tam je to uz prepracovane a uzivatelsky daleko pristupnejsie. Pokial to neriesis ako zabavu na volny cas, radsej by som sa pozrel po takom nejakom rieseni
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 To patrilo do inej otazky )
    sahtek tak to dúfam
    ivka70 To patrilo do ineho prispevku ...
    Pidgey ooops a ja ze kam mi to zmizlo....
      zbaliť

    sahtek je offline (nepripojený) sahtek

    sahtek
    nie. myslím niečo iné. keby sa mi dal priložiť súbor..len neviem ako..
    skúsim takto:

    UDAJE
    a 1
    b 2
    c 3

    a z týchto údajov vytvorím overenie údajov z "a,b,c" v rolovacom menu, potom by som potreboval po vybratí z rolovacieho menu napr. udaju "a" aby mi vo vedľajšej bunke priradilo k tomuto údaju hodnotu 1
    keď vyberiem "b" priradí hodnotu 2 atď

    Ďakujem.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    sahtek Pozri príspevok
    nie. myslím niečo iné. keby sa mi dal priložiť súbor..len neviem ako..
    skúsim takto:

    UDAJE
    a 1
    b 2
    c 3

    a z týchto údajov vytvorím overenie údajov z "a,b,c" v rolovacom menu, potom by som potreboval po vybratí z rolovacieho menu napr. udaju "a" aby mi vo vedľajšej bunke priradilo k tomuto údaju hodnotu 1
    keď vyberiem "b" priradí hodnotu 2 atď

    Ďakujem.
    Subor zatial neprilozis, mas na to malo prispevkov.

    Ale to, co opisujes, je presne urobene v tom subore, ktory som prilozila.

    Ked si tabulku v druhhom liste upravis na svoje hodnoty, budes to mat uplne presne take ako chces.

    EXCEL - PODMIENKY Z OVERENIA ÚDAJOV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.