Zavrieť

Porady

strop a vzduchova medzera

čitam že je lepšie ak v strope medzi alu foliou a sadrokartonom je vzduchova medzera od 2,5 do 5 cm , vraj to zvyšuje tepelny odpor..je to tak? Lebo na fotkach vidim že sa sadrokarton montuje aj priamo na foliu aj s medzerou, čo je teda lepšie
Usporiadat
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Pokial je to parotesná hliníková folia výrobca doporučuje medzeru.AL folia má totiž odrážať časť tepla späť do interieru,podobne ako izolácie za radiatory a na to potrebuje tú vzduchovú medzeru.Pokial tam medzera nebude tak bude fungovať ako normálna parotesná folia,akúrát bez toho údajného efektu odrazu tepla.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

takže dam medzeru , dakujem
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

A aký výsledný odpor od toho "zateplenia" vlastne očakávaš?
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

ani tak nejde o odpor ale o to aby ta alu folia plnila svoj učel a teda o spravnu montaž
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

ja som bol len zvedavy, ze preco to davas pod sadrokarton. som myslel ze kôli zatepleniu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tá fólia má zanedbateľný význam.Celá hliníková fólia sú vyhodené peniaze.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ak by si vedel tu hlinikovú foliu vo všetkých spojoch a kutoch dokonale utesniť, tak to význam má.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Celá hliníková fólia je hlúposť.Mám potvrdené od ľudí,ktorí ju na žiadosť zákazníkov montujú,že ak je takou fóliu obtiahnutý celý dom,majú tam problém s chytením signálu zvonku,či už mobil alebo internet.
Naši majú len hliníkový plech na streche a tam signál vobec nie je nikde,všade okolo domu je....
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

aký problém vystrčiť nejakú anténu z domu a signal zviesť káblom ?
0 0
Hop377 Hop377

Hop377 je offline (nepripojený) Hop377

Moze mi niekto vysvetlit ako a kam hlinikova folia odrazat teplo ked je za sadrakartonom? Prosim nejak fyzikalne, reklamne keci predajcov nie.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

podla mna sa v reale vzduchova medzera dosiahne tazko. jednak izolacia ma svoj priehyb a aj samotna folia. takze sa stane to ze ta medzera bude iba pri CD profiloch a na vacsine plochy izolacia a folia sadne na sadokarton vlastnou vahou. Uz samotnu foliu je problem natiahnut tak aby bola nasponovana bez priehybu. Cize ak medzeru tak treba dat foliu na izolaciu, pod to rost a na ten sadrokarton. Uz samotna vzduchova medzera (uzavrena) je izolant.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

Hop377 Pozri príspevok
Moze mi niekto vysvetlit ako a kam hlinikova folia odrazat teplo ked je za sadrakartonom? Prosim nejak fyzikalne, reklamne keci predajcov nie.
moze ho odrazt presne tak ako pred sadrokartonom. teplo sa siri vlnenim, takze ked teplo vyzaruje radiator tak reflexna folia odrazi cast tepla nazad do priestoru. Tak isto to funguje v strope, kde je zdroj tepla sadokartonova platna a cast tepla odrazi nazad do vdzuchovej medzery ktora tam musi byt. Samozrejne ze sa bavime o teplote dajme tomu okolo 18 stupnov.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ja mám hliníkovú a fungujem v celom dome na mobilný Orange, tak že v tom problém nevidím a či to je pravda s odrazom toho tepla tak tomu tiez neverim. Pozdávala sa mi ta folia kvalitnejšia ako ta obyčajná a rozdiel v cene bol zanedbateľný.
0 0
Hop377 Hop377

Hop377 je offline (nepripojený) Hop377

To viem ze teplo sa siri vlnenim, kolko asi % toho vlnenia sa dostane cez sadrokarton, nasledne cez vzduchovu medzeru a odrazi sa naspat od folie a prejde celu cestu naspat? Odadujem ze to budu max jednotky %.
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

Hop377 Pozri príspevok
To viem ze teplo sa siri vlnenim, kolko asi % toho vlnenia sa dostane cez sadrokarton, nasledne cez vzduchovu medzeru a odrazi sa naspat od folie a prejde celu cestu naspat? Odadujem ze to budu max jednotky %.
na nete udavaju ze az 15% , alebo aj 20% ale zda sa mi to prehnane.. resp pri folii za radiator tak pisu.
Naposledy upravil jahoszmsk : 22.02.12 at 15:10 Dôvod: Doplnil
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tá fólia má význam pri vysokých teplotách mávajú to požiarnici a pod.Ale nie pri rozdiele 10-20°C v zadebnenom priestore..
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

sadokarton teplo absorbuje takze sa vyhreje na teplotu interieru. Teplota nema preco klesat prechodom cez sadrokarton, teplota klesa vplyvom prechodu do priestoru s nizsou teplotou. Kolko tepla cez sadrokarotn prejde ti urcuje tepelny odpor. Ja som niekde zahliadol ze folia odrazi asi 30% tepla, ale to moze byt kludne reklamny blud. Taketo reflexne veci maju urcite vacsi vyznam pri velkych telotach.
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

Asi to bude reklamný blud, ked uvazim ze ak jedna folia odrazi 30%, tak dam foliu dvakrat a nemusim vobec nic zateplovat.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

jahoszmsk Pozri príspevok
Asi to bude reklamný blud, ked uvazim ze ak jedna folia odrazi 30%, tak dam foliu dvakrat a nemusim vobec nic zateplovat.
co dvakrat.. ty tam das jednu vrstvu, a ta ti odrazi 30% nazad pritom tam pride dalsich +100% uz tam mat 130% z toho sa ti 30 vrati.. nakoniec ti bude vykurovat aj strop . Ten odraz sa pravdepodobne berie pri rovnakej teplote na oboch stranach folie. To by skor nejaky matfyzak vedel vysvetlit.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

hlinikova folia sa dava hlavne preto ze ma o dost nizsiu paropriepustnost ako klasicka parozabrana.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať