Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie dane a platenie dobrovoľného nemocenského poistenia

Zamestnanec požiadal v termíne o vykonanie ročného zúčtovania dane, zároveň si v roku 2011 dobrovoľne platil na nemocenské poistenie. Zohľadňujú sa mu zaplatené príspevky na dobrovoľné nemocenské poistenie pri ročnom zúčtovaní dane?
Ďakujem za radu.
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Áno.
2 0
Kolejová Kolejová

Kolejová je offline (nepripojený) Kolejová

A čo ak na potvrdení je uvedené: predpis 180,- eur, úhradené 200,- eur preplatok 20,- eur. Ktorú sumu mám zamestnancovi uznať a vrátiť mu z nej daň ? Čo sa týka preplatku bol vrátený v 01/2012

Ďakujem L.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kolejová Pozri príspevok
A čo ak na potvrdení je uvedené: predpis 180,- eur, úhradené 200,- eur preplatok 20,- eur. Ktorú sumu mám zamestnancovi uznať a vrátiť mu z nej daň ? Čo sa týka preplatku bol vrátený v 01/2012

Ďakujem L.
200 €, ak ich zaplatil v roku 2011.
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Prosím Vás, v ktorom predpise alebo zákone sa uvádza, že sa DNP zohľadňuje pri ročnom zúčtovaní dane? Lebo mne v práci povedali, že sa to nezapočítava. Ja si platím DNP od 01/2010. Tak by som chcela vedieť argumentovať, aj keď neviem, či už nieje neskoro.
Ďakujem
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

mirpo Pozri príspevok
Prosím Vás, v ktorom predpise alebo zákone sa uvádza, že sa DNP zohľadňuje pri ročnom zúčtovaní dane? Lebo mne v práci povedali, že sa to nezapočítava. Ja si platím DNP od 01/2010. Tak by som chcela vedieť argumentovať, aj keď neviem, či už nieje neskoro.
Ďakujem
v zákone o dani z príjmov. Ak sa máš s nimi hádať - sprav si DP radšej sama (niekomu isté veci nevysvetlíš) . Aj tak už zamestnávateľa nepožiadaš - je neskoro.
Vlani som takto robila opravné DP známej - lebo jej učtovnička spravila RZD bez toho poistného - nebola s ňou vôbec reč
2 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Ďakujem. Keby som tu nečítala túto tému, ani by mi nenapadlo, že sa DNP započítava.
Takže ak už máme DP z práce urobené, tak si mám urobiť opravné?
Ešte raz ďakujem za pomoc
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

ak už RZD je spravené - tak do 31.3. opravné DP resp do 2.4. Prikladáš potvrdenie od zamestnávateľa aj tie platby na DNP.
A aj dodatočné DP za rok 2010 môžeš spraviť - ak sa ti oplatí - a ak sa ti chce
1 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ja už mám dojem, že niektoré tiežúčtovníčky tú žiadosť len rozdajú a netušia nič o §§-och. I tu sme o tom debatili

http://www.porada.sk/t186551-dnp-odp...ladu-dane.html
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. a možnože takto vychovávajú svojich pracovníkov - aby sa viac starali o svoje peniažky - resp koľko platia daní
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

DAnula - mne stačil výpis z IB (cez filter len tie paltby). Ale ak požiadaš SP o potvrdenie o výške platieb - sú povinní ti vyhovieš, ale majú na to 30 dní (niekde urobia aj na počkanie).
http://www.porada.sk/t72814-p6-dobro...tml#post957695
0 0
Kolejová Kolejová

Kolejová je offline (nepripojený) Kolejová

A čo ak na potvrdení je uvedené: predpis 180,- eur, uhradené 200,- eur preplatok 20,- eur. Ktorú sumu mám zamestnancovi uznať a vrátiť mu z nej daň ? Čo sa týka preplatku bol vrátený v 01/2012

200 €, ak ich zaplatil v roku 2011

A čo potom v roku 2012 s tým preplatkom zo zaplateného DNP ?? Je to príjem a kam vstupuje ? Do akého VZ ?

0 0
Kolejová Kolejová

Kolejová je offline (nepripojený) Kolejová

Posúvam ..
0 0
Natty Natty

Natty je offline (nepripojený) Natty

Poradim z vlastnej skusenosti...do DP sa dava suma, ktoru bol povinny zamestnanec zaplatit, teda 180 €. Vo vypise zo SP bolo uvedene, kolko bolo uhradene a kolko z toho bolo bez pravneho naroku, t.j. uhradene navyse. V uvedenom pripade tomu rozumiem tak, ze 20 € bolo uhradene navyse... Ten preplatok si moze zamestnanec zo SP vyziadat pisomne, nevstupuje do DP...
0 0
Kolejová Kolejová

Kolejová je offline (nepripojený) Kolejová

Tak mu uznám len toľko čo je predpis od SP. Podľa mňa je toto správna výške poistného.

Ďakujem L.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Natty Pozri príspevok
Poradim z vlastnej skusenosti...do DP sa dava suma, ktoru bol povinny zamestnanec zaplatit, teda 180 €. Vo vypise zo SP bolo uvedene, kolko bolo uhradene a kolko z toho bolo bez pravneho naroku, t.j. uhradene navyse. V uvedenom pripade tomu rozumiem tak, ze 20 € bolo uhradene navyse... Ten preplatok si moze zamestnanec zo SP vyziadat pisomne, nevstupuje do DP...
Vieš tu sa dá polemizovať, lebo predpisť môže byť 500 eur , a zamestnanec mohol zaplatiť 200 eur lebo neplatil.
Alebo napr. ja mala som predpis 253,19 eur, a zaplatila som 254 eur. Tak som si uplatnila skutočne zaplatené poistné v DP.
Tento rok zaplatím o tých 0,81 eur menej, ak by som si z potvrdenia vybrala do DP sumu 253,19 eur, a tento rok budem mať predpis 200 eur ale ja zaplatím 199,19 tak tiež si predsa v DP uplatním skutočne zaplatenú sumu teda 199,19 eur a nie 200.
0 0
Natty Natty

Natty je offline (nepripojený) Natty

Budem sa opakovat, je to moja osobna skusenost. Reagovala som na konkretny pripad, t.j. predpis/povinnost nizsi/a ako skutocna uhrada. Moja uctovnicka z prace si to overovala na SP a sumu, ktora bola uvedena v potvrdeni, ze bola uhradena bez pravneho naroku, od celkovo uhradenej sumy odcitala. Dalsi rok som si DP robila sama, resp. mi ho robila znama - uctovnicka, a bola som ho osobne odovzdat na DU, kde sama pracovnicka tymto istym sposobom overila vypocet sumy, ktoru som si mohla uznat ako nezdanitelnu cast, teda pripocitat k povinnym odvodom do SP (k DP som prilozila samozrejme vypis zo SP o uhradenych platbach na dobrovolne poistenie za prislusny rok). V obidvoch pripadoch som mala preplatky, ktore som pisomne ziadala od SP vratit spat a ktore mi SP aj vratila. Tot moj pripad...
Naposledy upravil Natty : 14.03.12 at 17:43
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Natty,
ved ak vygenerujem z internet bankingu sumu zaplatenú SP tak predsa sa riadim aj podľa toho.
Ako uvidím mne moje DP zobrali bez problémov či sa ozvú abo nie nechám na nich.

Ja som preplatky späť nežiadala, započítam si to v tomto roku.
Naposledy upravil Xanti : 14.03.12 at 17:50
0 0
Natty Natty

Natty je offline (nepripojený) Natty

Xanti, mam pocit, ze tak, ako pises, postupujes u szco? Dotaz bol ale za zamestnanca, tam predsa nebude prikladat k DP vsetky vypisy, ak napr. nema internetbanking, alebo ak poistne hradi sekom, resp. v hotovosti do pokladne SP, preto ten vypis...
Ale nehadam sa, ja som iba nesmely uctovnik v zaucbe , takze vsetky moje neistoty riesim cez znamu, resp. cez poradu, ale toto je oblast, v ktorej sa vdaka osobnym skusenostiam tak trochu vyznam (myslim v pripade dobrovolneho poistenia zamestnanca).
A ked sme uz pri tych dotazoch, vyuzijem prilozitost a poprosim ta, nepomozes mi, s tymto?
...kuk...
http://www.porada.sk/t189203-p2-prev...lsky-ucet.html
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Natty,
ja som zamestnanec, dokladala som k svojmu DP potvdenia . A samozrejme ak u SZCO vidím preplatok vrátený tak to v ten rok odrátam od výdavkov. Ale v opačnom prípade nemám dôvod. Resp. ked vráti SP preplatok v roku 2012 tak nemôžem to odrátať zo zaplateného poistného v roku 2011 ale o to menej bude vo výdavkoch 2012

Každý vychádza zo svojich skúseností ved aj ja.
0 0
Kolejová Kolejová

Kolejová je offline (nepripojený) Kolejová

Ale čo ak nebudem robiť ročné zúčtovanie za rok 2012 ja, kto si to bude pamätať že niekedy v januári dostal preplatok ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať