Zavrieť

Porady

Vzorec na zdvojené resp. trojmo napísané údaje v exceli

Potrebovala by som súrne poradiť s jedným vzorcom. Mám veľmi dlhú tabuľku (139 357 riadkov) a potrebovala by som vzorec na určenie či sa mi v stĺpci D nenachádzajú zdvojené údaje. Kedže skontrolovať to manuálne za 16hodin je nemožné. Podla niekoho však asi nie Mám tam 9-10 miestne čísla. A potrebujem zistiť ktoré a koľké sa z nich opakujú. Dá sa to vôbec? Vie to nejako farebne vyznacit? Ďakujem Vám za rady. Som už zúfalá....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Aky Excel pouzivas? od 2007 maju tuto funkciu v standarde.
    Na tvoje ucely ti staci urobit napr. kontingencnu tabulku s poctom udajov.
    Lucinka951 pozivam 2007, ale nie som až tak zdatná tak neviem o čom tu hovoríš =(

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    V programe Microsoft Office Excel 2007 máte viacero možností na filtrovanie jedinečných hodnôt alebo odstránenie duplicitných hodnôt:


    • Ak chcete filtrovať jedinečné hodnoty, použite príkaz Rozšírené v skupine Zoradiť a filtrovať na karte Údaje.
    • Ak chcete odstrániť duplicitné hodnoty, použite príkaz Odstrániť zdvojenia v skupine Nástroje pre údaje na karte Údaje.
    • Ak chcete zvýrazniť jedinečné alebo duplicitné hodnoty, použite príkaz Podmienené formátovanie v skupine Štýly na karte Domov.

    Vzorec na zdvojené resp. trojmo napísané údaje v exceli

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.