Zavrieť

Porady

MRP a nové kódy zdravotných poistovní

Ahojte, chcela by som poprosiť o radu ľudí, ktorí pracujú s programom MRP. Pri tlačení mesačných výkazov do poistovní mi tlačí ešte staré kódy poistovní. Mám si to dakde nakonfigurovať ja, alebo je to chyba MRP?
Ďaľším problémom je i to, že mi vo výkazoch nezadáva faxové číslo, štát, e-mailovú adresu firmy - i keď v údajoch o firme to je nastavené, a v prílohe spoločnej zdravotnej poistovne nevyznačí krížikom, že sa jedná o prvotný výkaz. Čo s tým? Poradí mi niekto? Alebo treba poprosiť o radu ľudí z MRP ? Zatiaľ ďakujem.
Usporiadat
sobubo sobubo

sobubo je offline (nepripojený) sobubo

Tažko radiť keď si nenapísala aký program MRP používaš (DOS alebo Windows) a tiež verziu ( Mzdy a personalistika verzia 4.50 (005). Ja používam Windows verziu a kody poisťovní sa menia v menu: Číselníky->Mzdový číselník->Práca so mzdovým číselníkom. Tam si nájdeš kartu "Poistné". V zozname si vyberieš konkrétne poisné napr. VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÁ POISŤOVŇA, otvoríš si ho (2x klik), a nájdeš si kartu "Adresa pobočky a čísl. platiteľa". No a tu sa dá zmeniť kód poisťovne.
Čo sa týka emailu, v mojem verzii (4.50) ho tlačí do zostavy Spol. zdr. poisť. v poriadku. Fax a štát štandartne do zostavy netlačí, ale dalo by sa to tam dorobiť ak sa odhodláš editovať zostavu. Nie je to nič strašné.
Kľudne napíš.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

eva ant
Pri tlačení mesačných výkazov do poistovní mi tlačí ešte staré kódy poistovní. Mám si to dakde nakonfigurovať
Ano, v mzdovom ciselniku. Najdes poistne, das enter a tak kde sa nastavuje adresa pobocky je aj kod poistovne.

eva ant
Ďaľším problémom je i to, že mi vo výkazoch nezadáva faxové číslo, štát, e-mailovú adresu firmy - i keď v údajoch o firme to je nastavené, a v prílohe spoločnej zdravotnej poistovne nevyznačí krížikom, že sa jedná o prvotný výkaz. Čo s tým? Poradí mi niekto? Alebo treba poprosiť o radu ľudí z MRP ?
Posli im mail, opravia to.
0 0
eva ant eva ant

eva ant je offline (nepripojený) eva ant

Ďakujem pekne. Robím v MRP win.- verzia 4.5. Už to mám aj opravené. O tej prílohe výkazu som upovedomila MRP. Ak dačo vymyslia, hodím to na poradu, aby mali i ostatní úžitok. Ešte raz vďaka.
0 0
eva ant eva ant

eva ant je offline (nepripojený) eva ant

Pre ostatných poraďákov pracujúcich v MRP win. prikladám stanovisko MRP k prílohe výkazu :

Dakujem za upozornenie. Zasielam opravenu predlohu tlacovej zostavy.
Prilozeny subor po14_104.pts predstavuje formular vystupnej zostavy. Tento
subor ulozte do podadresara Predlohy t.j. ak ste program MRP Mzdy a
personalistika nainstalovali do implicitneho adresara cesta je:

C:\Program Files\MRP\Mzdy a personalistika (SK)\Predlohy

Uvedený súbor je v prílohe - je ale zazipovaný lebo súbor pts nie je povolený na tomto serveri. Takže si uvedený súbor stiahnite, rozbalte a potom skopírujte do zadaného adresára Predlohy.
__________________________________________________ ___________
avipe
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Predpokladám, že pôvodný súbor treba prepísať.
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

lenkak
Predpokladám, že pôvodný súbor treba prepísať.
samozrejme
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
No pre mňa je to samozrejmé, ale radšej by som bola a takisto aj ostatní používatelia MRP, aby takéto drobnosti sa pridávali automaticky do novšej verzii.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Hádam by to malo byť samozrejmosťou.
0 0
avipe avipe

avipe je offline (nepripojený) avipe

Reagujem na tvoju snahu pomoct k editacii zostavy. Ide o faxove cislo a stat.
Ak to nie je moc komplikovane skus mi poslat cestu, ktorou sa k tomu dopracujem. Zatial dakujem.
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Zisťujem, že aj v MRP -DOS nie sú kódy poisťovní, alebo sa mýlim? Nemá s tým niekto skúseností?
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

anto
Zisťujem, že aj v MRP -DOS nie sú kódy poisťovní, alebo sa mýlim? Nemá s tým niekto skúseností?
V mzdovom ciselniku, najdes poistne, das Enter a kliknes na Udaje poistovne.
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

lenkak
ale radšej by som bola a takisto aj ostatní používatelia MRP, aby takéto drobnosti sa pridávali automaticky do novšej verzii.
Je to aj v novej verzii, od piatka je 4.50.006.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
To ma teší. A určite viacerých z nás.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Prešla som na spracovanie miezd v MRP - win. a mám problém.
1. Neviem čo mám zle nastavené, ale vo Výkaze pre Spoločnú ZP, v kolonke ČPP mi vypisuje sumu vymeriavacieho základu, namiesto čísla platiteľa poistného. Poradí mi niekto, ako to opraviť?
2. Tiež by som potrebovala vysvetliť, čo mám nastaviť, aby mi vypĺňalo kolonku počet strán prílohy, lebo program to ignoruje.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

k bodu 2. : píšem ručne 1/1 (ale niekedy zabudnem a nič sa nedeje...)
k bodu 1: nevšimla som si, idem pozrieť.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Díky. Aj ja píšem ručne, ale lezie mi to na nervy, lebo tiež niekedy zabudnem. A na bod 1 si počkám...
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

TOTO máš nastavené v číselníku dobre?
NASTAVenie.jpg  
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

ermon Pozri príspevok
TOTO máš nastavené v číselníku dobre?
Áno. Skontrolovala som to už x-krát... A do príkazu na úhradu to aj zoberie správne, ale vo Výkaze to ako ČPP nepoužije, ale namiesto toho tam šupne VZ... Už neviem, čo by som mala skontrolovať... (Ozývam sa až teraz, lebo včera večer mi vypadol internet a už mi nenaskočil.)
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Doplním: vyskúšala som pri SZP vystaviť aj Oznámenie zamestnávateľa a tam mi zoberie ČPP správne. Neberie ho iba vo Výkaze preddavkov...
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Ja to mám správne, mám najnovšiu verziu 4.92(023). Skontroluj si akú máš, možno je problém vo výrobcovi a stihol ho už odstrániť...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať