Zavrieť

Porady

sledovanie slovenskych programov v zahranici (Taliansko)

Zdravim, vie mi niekto poradit, co potrebujem kupit, aby som mohla sledovat slovenske programy na juhu Talianska (Apulia). Myslim cez satelit, nie internet. Parabolu uz mam, ale neviem, na ktory satelit sa nastavit, resp. ci je potrebne este nieco dokupit (kartu, dekoder atd.). Dakujem vopred za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    skylink odporucam, viem ze takto si to zariaduju ludia zijuci a pracujuci mimo SR, staci ak si kupis dekodovaciu kartu do prijimaca, satelit je Astra_1D 23,5E.
    satelitny prijimac tiez, samozrejme, podla toho si vyber, ci potrebujes sledovat programy v HD kvalite, lebo aj dekodovacie karty aj prijimace su rozdelene na HD a na obycajne digi.
    zoznam free programov najdes na stranke skylink, a karta je večná, cize neplatis uz ziadne poplatky.
    presne nastavenia na satelit Ti velmi ulahci tato stranka, staci na mape zadat adresu, vybrat na aky satelit chces nastavit parabolu, a na mape sa zobrazi kam mas presne antenu nasmerovat. a mozes si aj vybrat konkretnu budovu na mape, staci premiestnit ten zeleny satelit.
    http://www.dishpointer.com/
    Naposledy upravil jahoszmsk : 15.03.12 at 16:35 Dôvod: Doplnil.

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Karta Skylink - HD ide aj na karte ktorá sa "nevolá HD KARTA" (obchodný ťah). Na tej čo sa tak volá je HD balík predplatený na 2 mesiace a o to je aj drahšia, HD balík je možné hockedy zaplatiť aj na tej bez písmen HD. Na oboch ide bez predplatenia Markíza HD, Nova HD, čt HD. Prijímač kúp HD, nie len kôli HD staniciam a ber ich z obchodu kde Ti predvedú že karta a prijímač spolupracujú bez problémov.

    Mirunka je offline (nepripojený) Mirunka

    Mirunka
    dakujem krasne, skusime to, ale inac ked som zadala na tej stranke presnu ulicu, kde byvame, tak som ASTRA_1D nenasla, na 23,5E som nasla len satelit ASTRA 3A a ASTRA 3B, bude to fungovat aj tak?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    dakujem krasne, skusime to, ale inac ked som zadala na tej stranke presnu ulicu, kde byvame, tak som ASTRA_1D nenasla, na 23,5E som nasla len satelit ASTRA 3A a ASTRA 3B, bude to fungovat aj tak?
    Vzhľadom k tomu, že stacionárne telekomunikačné družice Astra (1,2,3,4) sú "zavesené" na rovnakej pozícii (nad Zemou) - je jedno či zadáš Astra 1B, alebo Astra 1D na pozícii 23,5° E - ukáže to rovnako (nasmerovanie).

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pre Apuliu:
    Address: Apulia, Italy
    Satellite: 23.5E ASTRA 3A | ASTRA 3B

    Elevation: 42.4° (elevácia - uhol nastavenia antény smerom hore od zeme - 0°= parabola čumí vodorovne, 90°= parabola čumí kolmo hore do neba )
    Azimuth (true): 170.3° (natočenie stredu paraboly - možno aj podľa buzoly - približne - toto je zemepisný azimut)
    Azimuth (magn.): 167.2° (natočenie stredu paraboly - možno aj podľa buzoly - približne - toto je magnetický azimut, pretože magnetický pól nie je presne na severnom póle)

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    svokrovci sú v Španielsko a majú tam Digi Tv ....

    cvrlik je offline (nepripojený) cvrlik

    cvrlik
    Presné nastavenia paraboly nájdeš na http://www.dishpointer.com/.
    Kúp univerzálnu kartu ICE karta Skylink (Irdeto/CryptoWorks)...funguje v starých aj nových čítačkách.
    Niektoré sat prijímače majú univerzálnu čítačku, ak nemajú musíš kúpiť dekoder.
    Ak chceš poradiť tak napíš s čím....

    sledovanie slovenskych programov v zahranici (Taliansko)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.