Zavrieť

Porady

Pizza kameň

lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Mate niekto skusenosti s pizza kamenom?
Rozmyslam, ze by som kupil na domacu pizzu.
Cital som vsak, ze nieje kamen ako kamen.
Asi najlacnejsi som nasiel Baumatic BPS2.
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_pris...ty_264674.html

Ma ho niekto, a je v pohode? Alebo doporucujete kupit nejaky lepsi? Asi ide aj o hrubku, material. Niekde som cital, ze stvorcovy je lepsi, lebo ponuka viac priestoru. Takisto nemam lopatu na tu pizzu, tak ze oplati sa, ked ma rucku, alebo je k nemu stojan, na ktory sa polozi, aby sa pizza dala lahko vybrat. Ale snad nejakou zrucnou technikou by ju islo dat dole aj z toho gulateho kamena bez rucok. :-)
Usporiadat
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Jedlo chudobnych nemusi byt nevyhnutne nieco chudobne ako gastany v mlieku, hrachova polievka ci ovsenna kasa. Napr. na juhozapade Francuzska boli jedlom chudobnych hluzovky, vykrmena husacia pecen, armagnac atd. No a v Podunajskej nizine boli jedlom chudobnych ikry vyzy velkej. Ulovili dvojtonovu rybu v Dunaji a tie cierne somariny sa usli skor chudakom. A dnes za tento najdrahsi kaviar zbohatlici a michelinske restauracie platia tazke prachy.
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

jedlo chudobnych moze byt aj majstrovsky spravene - skor by som povedal, ze musi byt, neda sa to nicim zakamuflovat. ;-)
Aj pribeh pizze margerity tomu nasvedcuje
velka polnohospodarska kriza v taliansku
http://sk.wikipedia.org/wiki/Talians...emigr.C3.A1cia

a prave pocas nej, v roku 1889 aj vznikla pizza margerita (teda jej pomenovanie, urcite si aj dlho predtym na nej taliani pochutnavali)
http://restauracie.sme.sk/clanok/kra...zza-margherita

pocas krizy a pizza? Preco nie... a moze byt majstrovsky spravena? ANO. Je to jedlo chudobnych a to, ci niekto okolo nej majstruje, nic nemeni na fakte, ze je to je jedlo chudobnych. :-)
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

No ked je sezona a spravis dobre cesto, mas dobry olej, cerstvu mozzarellu, ale pravu, z byvolieho mlieka a dobre paradajky v sezone (najlepsie asi San Marzano, tie su paradne horkosladke, ked sa uvaria...medzi paradajkami je to asi ako 70% cokolada medzi cokoladami a to, co predavaju v obchode a na co sme zvyknuti, je nejaka ta so 7% obsahom kakaa), a uz len bazalka, tak nie je o com.
0 0
weirdo weirdo

weirdo je offline (nepripojený) weirdo

Ahoj @lofr, este stale vycibrujes pizzu? Kupujem kamen do rury, ale kvoli peceniu kvaskove chlebika a nasla som aj tuto debatu a velmi ma to zaujima a paci sa mi, ako si sa do toho obul. Klobuk dole :-). Mas nejaky overeny recept na cesto? Diky moc :-)
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Ahoj, uz sa tomu nevenujem bohuzial. Byval som dlho v podnajme, kde nebola rura, iba dvojplatnicka, a tak som prestal. Ostalo mi to doteraz doma vybavenie, je to pohodene v sufliku. Uz sa tomu asi nebudem venovat, dost som sa zmenil. Jedavam skor jednoducho. Ak by mal niekto zaujem o tie kamene, nech mi napise.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Práve včera som si na teba spomenula, že ako si spokojný - moja dcéra sa rozhodla kameň kúpiť.
0 0
fisian fisian

fisian je offline (nepripojený) fisian

Ahoj lofr, chcel by som zacat piect pizzu u mna doma v rure a vidim, ze Ty si v tom dost expert :-) Rad by som si od Teba nechal poradit, pripadne mozno kupil Tvoje stare vybavenie, ak uz ho nepouzivas :-) Daj mi vediet



Vdaka!
Juro
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

fisian
Ahoj lofr, chcel by som zacat piect pizzu u mna doma v rure a vidim, ze Ty si v tom dost expert :-) Rad by som si od Teba nechal poradit, pripadne mozno kupil Tvoje stare vybavenie, ak uz ho nepouzivas :-) Daj mi vediet



Vdaka!
Juro
Ahoj, kamene su uz predane.
Od experta mam daleko, ani nakonci som so sebou este nebol spokojny, trebalo by este roky treningu.
0 0
janazra janazra

janazra je offline (nepripojený) janazra

lofr
Mensi update. Uz mam ten pizza kamen z Ameriky, to sa neda porovnat, o kolko lepsie pecie. Z rury sala ovela viac tepla, ked tam vopcham ruku, citit to, predtym sa tam dala udrzat chvilu ruka, teraz nie. Akurat rura sa nahrieva dlhsie, kedze ten kamen vazi dobrych 5 kil. Ten gulaty sa snazim nejak pouzit zhora, ale nemam druhy rost. Casom sa snad dokopem aj zrobit nejake foto. :-)

Co sa tyka lopaty, tak som to vyriesil neuveritelne lacno v tescu za 3 eura
http://www.tesco.com/groceries/Produ.../?id=261763428
Ked som to uvidel, hned som zajasal, a funguje to perfektne. Je to neprilnave, takze pizza sa po tom dobre klze, a takisto sa da dobre nabrat. Uzasna vecicka. Rucka by sa na tom dala spravit, ale zatial to ide aj bez nej. :-)
Takze, nech si gastromonopol necha svoje lopaty na pizzu za 30 eur, za kus plechu... :-)

Edit: Tak som sa prekonal zrobit foto. :-)

To je verzia zo samotovymi tehlickami, da sa to krasne vystavat.
Alebo s gulatym pizza kamenom


Uvidime, co bude piect lepsie, osobne si myslim, ze tie samotove tehly zvrchu budu davat rovnaky vysledok za zlomok penazi. Ale tak nejake vyuzitie pre ten gulaty musim najst, ked ho uz mam. :-)
Ucelom je vystavat si v rure "minipiecku" z kamena, ktora naakumuluje teplo a podava ho rovnomerne pocas celej doby pecenia zo vsetkych stran.
Aký pizza kameň z Ameriky tu spomínaš?
Dostala som sa tu trochu neskôr, tak som trochu menej informovaná.
Díky za pochopenie :-)
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Čítala si celú tému?
0 0
janazra janazra

janazra je offline (nepripojený) janazra

Samozrejme, že čítala. Len LOFR tam sľuboval foto a žiadne tam nedal.
Chcela som len vidieť ako ten zázračný americký kameň vyzerá. Prípadne kde sa dá zohnať.
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Nazdar, tema bola zalozena v roku 2012, to tu bolo este stare forum (myslim). Obrazky som daval z imageshack, vtedy este. Imageshack bud zrusili, alebo spoplatnili. Vymazalo to teda vsetky obrazky, ktore boli v teme. Boli ich tam desiatky, aj tie pizze vsetky odfotene co som robil. Aj pizza kamene, aj rura ako som ju obalil foliami, a vystaval zo samotovych tehiel.

Pizza kamen , aj samotove tehly, som niekomu predal. Uz si nepamatam komu, ci kukucke, alebo komu. Bolo to uz davno. Posledne roky mi vysumeli z hlavy, mam problemy s pamatou. Snad im sluzi dobre.

Kamen bol Fibrament-D. Ten rozdiel bol taky velky, ze nic sa tomu nevyrovnalo. Uz lepsie to moze byt len v normalnej peci na drevo. Iny by som asi nekupoval, ale bolo to dost drahe. Ale hlavne kvoli postovnemu a DPH. Inak keby take nieco vyrabali aj tu, tak to podla mna zozenies za 40 euro. Mam ale pocit, ze uz sa nevyraba ani ten baumatic co som spominal.
Ak nemas problemy s prachmi, a chces si vylepsit ruru na pecenie pizze, volil by som 2 fibramenty, jeden zdola a jeden zvrchu. Potom si tu pec vystlal foliami, aby dosiahla 300 stupnov. Ale asi ta to nebude bavit. Trva to aj hodinu nahriat tu ruru. Proste... podla mna pizza sa oplati len tak, ze nahrejes normalnu pizza pec, a robis niekolko pizzi, na nejakej oslave, pre hosti. Jedna pizza sa neoplati doma. Takze asi taky najlepsi priemer bude ten baumatic kamen. Ten netrvalo dlho nahriat.
Inak sranda ze som tu asi po pol alebo tristvrte roku. A tak ma napadlo pozriet do tejto starej temy, a pozeram, ze niekto tu pise prave vcera. To je haluz...
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať