Zavrieť

Porady

ročný prevod v MRP DOS

Ahojte, poraďaci, mam malý problem, neviem ako urobiť ročný prevod v JU, MRP DOS.
Viem kde sa to robi, aj ako sa to robi, len tam mi počitač oznámi, že sa mi zruší pen. denník aj pokladnična kniha a to ja nechcem, poradte ako to urobiť tak, aby mi v r 2005 všetko zostalo tak ako mam, len aby mi previedlo zostatky financiií.
A nahodi mi aj prijaté, ešte neuhradene Fa do knihy pohľ. a závazkov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    lydinka
    Ahojte, poraďaci, mam malý problem, neviem ako urobiť ročný prevod v JU, MRP DOS.
    Viem kde sa to robi, aj ako sa to robi, len tam mi počitač oznámi, že sa mi zruší pen. denník aj pokladnična kniha a to ja nechcem, poradte ako to urobiť tak, aby mi v r 2005 všetko zostalo tak ako mam, len aby mi previedlo zostatky financiií.
    A nahodi mi aj prijaté, ešte neuhradene Fa do knihy pohľ. a závazkov?
    Máš multiverziu??
    Ak áno. Urob si kópiu firmu a v jednej urob ročný prevod. V knihe faktúr Ti zostanú všetky neuhradené faktúry /aj vydané a aj prijaté/.

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    apsgroup
    Prekopiruj si tu firmu 2x, v jednej všetko zruš a druhú si nechaj bez zrušenia.
    A musim si pred prevodom v identifikacii vytvorit firmu z rokom 2006 alebo si to program vytvori sam?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Vytvor si novú firmu, prekopíruj si tam starú firmu, a potom sprav prevod.

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    lenkak
    Vytvor si novú firmu, prekopíruj si tam starú firmu, a potom sprav prevod.
    AHOJ Leni, lenže ja ani neviem ako to mam prekopirovať, som hotova.

    andy22 je offline (nepripojený) andy22

    andy22
    Špeciálne funkcie-Def.rokov(firiem)-K-kópia-pomenovať XXX2006, potom vojsť do nej a dať spraviť ročný prevod k 31.12.2005 a už len odklepávať, čo chceme nechať a čo zmazať. Ja mám multiverziu, nie je to zložité.

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    andy22
    Špeciálne funkcie-Def.rokov(firiem)-K-kópia-pomenovať XXX2006, potom vojsť do nej a dať spraviť ročný prevod k 31.12.2005 a už len odklepávať, čo chceme nechať a čo zmazať. Ja mám multiverziu, nie je to zložité.
    A ked nemam multiverziu? Urobim to takisto ako ty?

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Keď nemáš multiverziu myslím, že to nepôjde. Musíš si urobiť zálohu r. 2005 a urobiť ročný prevod. V príručke to určite nájdeš.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    A ako urobím prechod do nového roku v MRP DOS PÚ? Mám multiverziu.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    DanielaSĽ
    A ako urobím prechod do nového roku v MRP DOS PÚ? Mám multiverziu.
    Daniela,
    choď na špeciálne funkcie, definícia firiem, nastav sa na firmu, ktorú chceš skopírovať, písmenom "K" ju skopíruješ, zapíš k nej rok 2006. Zvoľ si novú firmu, otvor si ju.
    Potom choď do účtovníctva a analýzy, ročná uzávierka, zadaj dátum 31.12.2005, spýta sa ťa, či ti má urobiť ročný prevod, odklikni, musíš mať zálohované dáta, a potom ti všetko upraví, čo zadáš.
    Nezabudni, že musíš vojsť do novej firmy, z dôvodu "náhoda je blbec" si ju skopírujem 2x, jednu si označím ako kópia, keby náhoda...
    Nemala by si mať s tým problémy. Ale pozor, toto sa dá urobiť len v multiverzii.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Vlasti ďakujem, v pondelok to budem robiť v práci. Vlani som nemala multiverziu a ani sama neviem ako som rok ukončila. Podľa tvojho popisu by som to mala zvládnuť.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Vlasti všetko som urobila ako si mi písala, len nemám počiatočné stavy. Neviem, či toto treba ručne teraz nahodiť? Myslela som, že to tam budem mať. Alebo som niekde urobila chybu?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Daniela, už si si aj PS spravila, necháme tu odkaz pre Vlastu, že vďaka jej návodu si bola šikovná.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Vlasti všetko som urobila ako si mi písala, len nemám počiatočné stavy. Neviem, či toto treba ručne teraz nahodiť? Myslela som, že to tam budem mať. Alebo som niekde urobila chybu?

    Daniela, už si si aj PS spravila, necháme tu odkaz pre Vlastu, že vďaka jej návodu si bola šikovná.

    Tak teraz neviem dievčatá - Daniela máš počiatočné stavy alebo treba ešte poradiť? Pravdepodobne si si dala urobiť uzatvorenie všetkých účtov no a potom počiatočné stavy sú len na účtoch 702 a 710.
    Ak bude potrebné, Lenka má môj mail, napíš mi, poradím rada.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Vlasti volala som s Lenkou a potom som prišla na to, že tam je aj import dát, tak som si to urobila a mám počiatočné stavy. Len je tam nejaká zrada a neviem čo to je , lebo takto to je ťažko vysvetliť. Do počiatočných stavov mi neprenieslo sumu na účet 431, tak som si to ručne nastavila a potom u jedného odberateľa mi prenieslo taký stav ako bol na počiatku roku 2005. Ale len v tom počiatočnom stave , všade inde mám dobrú sumu. Keď som si vysvietila súvahu k 1.1.2006 tak som mala potom v spodnom riadku Celkom : všade samé nuly. Ale v prípade , že by som v počiatočnom stave dala takú sumu u toho odberateľa ako bola v uzávierke , tak mi to nesedelo. V riadku Celkom bola nejaká suma. Neviem prečo to takto urobilo.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Daniela posielam ti SS.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    DanielaSĽ
    Vlasti volala som s Lenkou a potom som prišla na to, že tam je aj import dát, tak som si to urobila a mám počiatočné stavy. Len je tam nejaká zrada a neviem čo to je , lebo takto to je ťažko vysvetliť. Do počiatočných stavov mi neprenieslo sumu na účet 431, tak som si to ručne nastavila a potom u jedného odberateľa mi prenieslo taký stav ako bol na počiatku roku 2005. Ale len v tom počiatočnom stave , všade inde mám dobrú sumu. Keď som si vysvietila súvahu k 1.1.2006 tak som mala potom v spodnom riadku Celkom : všade samé nuly. Ale v prípade , že by som v počiatočnom stave dala takú sumu u toho odberateľa ako bola v uzávierke , tak mi to nesedelo. V riadku Celkom bola nejaká suma. Neviem prečo to takto urobilo.
    Daniela,
    Ty si urobila nesprávne prevod, neposlúchla si moju radu.Ja som si všetky Tvoje položky nahodila do poč.stavov a dala urobiť prevod a mám to správne!

    Tak ešte raz, firma rok 2005 ešte pred uzávierkou - choď na špeciálne funkcie, firmy, nastav sa na firmu, ktorú potrebuješ preniesť do r.2006 a stlač písmeno "K" a hneď aj dopíš rok 2006. Potom si daj voľbu firmy, nastav sa na tú s rokom 2006. Dátum si zadaj 31.12.2005 , zálohuj dáta,daj si
    ročná uzávierka,
    soft sa Ťa bude pýtať : čo chceš urobiť, zadaj :
    Ročný prevod a zrušenie dát
    - na všetko ostatné odklikaj Áno!!! Nebuď zbrklá a neurobíš chybu, radšej pomaly a ono to ide. Tým importom si to pokazila, toto nie je soft pre Win, ale pre DOS.
    Nemôžem Ti to zoskenovať, nemám scaner, inak by si to už mala doma. Je to otázka pár minút. V prípade, že už máš závierku urobenú, tak si daj skopírovať firmu so závierkou, označ ju ako 2006, vojdi do nej a celú závierku riadok po riadku vymaž cez F3. Potom už nemôžeš nič pokaziť!! Máš tam skutočne pár položiek tak si ich urob tak, aby si už viac nehľadala žiadnu chybu.
    Nemám Tvoj mail domov, posielam na ten, odkiaľ mi to prišlo.
    Ozvi sa mi, prípadne zavolaj, číslo máš cez SS.
    Neodpovedáš mi na mail, ani ICQ tak ti to posielam v téme, kde sme problém riešili.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.