Zavrieť

Porady

neurogénna tetánia-máte skúsenosti?

žena
ahoj, zakladám novú tému-neurogénná tetánia, kedže je vraj tetanikov v dnešnej dobe veľa a uvítala by som Vaše postrehy, skúsenosti rady ako sa naučiť zvládať túto chorobu...ako Vás liečia..mne ju zistili nedávno , ale problémy už mám pár rokov, zo začaitku boli prejavy raz za rok,potom raz za dva-tri mesiace a tak....prejavuje sami to hlavne v noci,zobudza ma to zo spánku mám púocit vnutorného trasu chvenia, trpnu mi ruky nohy, hlava, v hlave mám tlaky, pocit nedostatku vzduchu, úzkosť, behanie na WC, a teraz dokonca ma v noci zobudí pocit, že mi niečo tečie do hrdla a ja sa dusím, neviem či to patrí k tejto diagnoze....psychiatrička mi dala magnézium, rivotril kvapky, ktoré su psych.aj fyzicky návykové, nepáči sa mi to...iný lekár sa vyjadril,že to není dobrá volba, on by dal nejaké asesory(neviem či som si to dobre si zapamätala).a ja som si ešte pridala vápnik..mám 36 rokov a tri malé dti, takže mám neuveriteľný strach čo bude ďalej a či všetko čo sa mi prejavuje patrí pod túto diagnózu, lebo mi vlastne urobili len základné odbery a kardiologické vyšetrenie a emg na neurologii...npoznáte niekto lekára ktorý sa špecializuje na túto tetániu?na čo si dávať pozor, čo užívate Vy?ďakujem za prípadné názory....
Naposledy upravil Dav : 23.07.12 at 20:11
Usporiadat
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

autogénny tréning musí vedieť naučiť pacienta každý klinický psychológ bez ohľadu na to kde pôsobí,
tu je link, kde je zoznam psychológov registrovaných v komore psychológov, ktorí majú vydanú licenciu,
http://register.komorapsychologov.sk...ologov-skp.php
tí ktorí majú v poslednom stlĺpci napísané psychoterapia, vykonávajú aj psychoterapeutickú činnosť /v prípade kognitívne behaviorálnej psychoterapie/. Tá sa aplikuje vtedy, ak sa jedná o panickú poruchu. Ak ide o hyperventilačnú tetániu, stačí ak sa pacient naučí napr. autogénny tréning podľa Dr Schultza. Stačí vybrať podľa miesta bydliska psychológa zo zoznamu /ak chcete licencovaného/, zavolať mu, dohodnúť termín a prísť.
0 0
damisa damisa

damisa je offline (nepripojený) damisa

Dakujem :-)
0 0
kaivorus kaivorus

kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac
Myslím si , že by bolo vhodné zistiť poruchy metaboliuzmu kolagénových štruktúr, schopnosť akceptovať prírodný vitamín C,...
Vyšetriť paratyrocyt, či je energetický vyčerpaný, zaťažený toxínmi, resp. mikroorganizmami, alebo či dochádza ku kvalitnej alebo obmedzenej komunikácii medzi epifýzou, hypofýzou, hypotalamusom , štítnou žľazou, pankreasom, pečeňou, žlčníkom, nadľadvinkami,...
analýzou sa dajú zistiť príčinné vplyvy, ktoré obmedzujú vnútrotelovú nevedomú komunikáciu, a taktiež spätnú väzbu na CNS.
Zatoxikované receptory vnemov ovplyvňujú nesprávny výber potravinovej základne,
a tým aj nesprávnosť práce štítneju žľazy, prištítnych teliesok a paratyrocytu s náväznosťou na nervovú sústavu, následné obmedzenie regenerácie, a neschopnosť vytvárať podmienky pre správne procesy v lymfatickom systéme - nezabezpečíme kvalitné odtoxikovanie.
Ak nedosiahneme rovnovážny spôsob detoxu, likvidácie mikroorganizmov v rovnováhe s likvidáciou plesní , nastáva prebytok plesňových záťaží.
Jednostrannosť a nerovnovážne zabezpečovanie detoxu nebude riešiť príčinu bolestivosti a zhoršovania stavu...
0 0
martina93 martina93

martina93 je offline (nepripojený) martina93

Dobrý deň pan petermikulas. Mam 19 rokov a diagnostikovali mi neurogennu tetaniu. Mala by som zaujem o psychoterapiu pri klinickom psychologovi. Mozem poprosit o kontakt na vas ? dakujem
0 0
sendina sendina

sendina je offline (nepripojený) sendina

dobry den.chcela by som zistit adresu-konktakt na dr.petra mikulasa. ohladom porady na neurogennu tetaniu.dakujem.ak niekto ma .prosim napiste mi.alebo ako ju liecit -bez navykovych liekov.dakujem ..sendina- zilina
0 0
maruschqua maruschqua

maruschqua je offline (nepripojený) maruschqua

dobry den, mohla by som aj ja poprosit o kontakt na dr. Mikulasa, mala by som zaujem o psychoterapiu pri liecbe tetanii. alebo kontakt na nejakeho psychologa z BA a okolia, co vie tetaniu aj vyliecit, ako to pise dr. Mikulas. velmi pekne dakujem.
0 0
Silvia73 Silvia73

Silvia73 je offline (nepripojený) Silvia73

prosim vas neviete mi pomoct surne by som potrebovala (koli neurog.tetanii) kontakt na p.Mikulasa prip.na dobreho psychologa co by vedel pomoct v okoli Ziliny.dakujeeem ( staligova73@gmail.com)
0 0
rastodanka rastodanka

rastodanka je offline (nepripojený) rastodanka

dobry den, mam priatelku ktorej diagnostikovali tiez tetaniu, ale lieky jej nezaberaju nakolko jej ich menia skoro kazdy mesiac kvoli vedlajsim ucinkom, pochadzame od piestan, mohli by ste mi poslat kontakt na pana petra mikulasa alebo na nejakeho dobreho psychologa, dakujem, ja zijem v anglicku a priatelka na slovensku, takze je to pre mna dost tazke a financne narocne cestovat kazdy mesiac domov, momentalne idem na slovensko a dufam ze sa mi podari nieco vybavit dakujem vsetkym a prajem prijemny den rasto
0 0
macečka macečka

macečka je offline (nepripojený) macečka

Dobrý deň. Tak aj ja sa pridávam k tetanikom. Ja som bola vyšetrená na neurológii, interne, endokrinológii, cievnom, všade všetko ok. Neurologička ma však poslala na EEG, MR mozgu, EMG testy. Tie EMG vyšli pozitívne na oba typy tetánie. Výsledky z krvi mám však pefektné, čiže minerály mi nechýbajú. Testy na Boreliózu sú tiež OK. Tak mi niekto vysvetlite, ako mi tá Tetánia vznikla. Mám pocity na zamdletie, točenie hlavy, búšenie srdca, zvýšený tlak a pulz, mravenčenie v končatinách a okolo úst, pocit, že sa nemôžem nadýchnuť, zničoho mi príde pocit, že som strašne unavená, akoby som bola na 5 štátniciach naraz, tupá bolesť hlavy v zátylku a strašne stuhnutý krk. Niekedy až cítim, ako mi v tele začínajú pracovať nervy. Kŕče však nemávam.Objednala som sa ku klinickej psychológičke, tak uvidím, či mi dokáže pomôcť. Nezvykla som mávať pred tým veľké stresy, ale od záchvatu sam v jednom veľkom strese. Bojím sa večer ľahnúť, či mi nepríde zasa (ja to nazývam stav).
0 0
grosspra grosspra

grosspra je offline (nepripojený) grosspra

Čaute, asi pred 30.timi rokmi ma z práce odviezli so záchvaton sposobeným hyperventilačnou tetániou, Nadávam... myslela som si, že zomieram, po prepustení z nemocnice ma poslali k psychiatrovi- nič viac. Posledné 2 roky, mi bývalo zle, hlavne večer, ked som bola úplne v klude a ležala som v posteli - stavy na odpadnutie, pocity dusenia, prodko mi búšilo srdce a zvýšil sa tlak až na 210/105, trpnutie končatín, ľadové a nedokrvené ruky, nohy, triaška, hnačka... v tomto stave ma odviezla sanitka niekoľkokrát do nemocnice, kde mi robili vyšetrenia a vždy bolo všetko v norme a tak ma poslali na psychiatriu. Začala som svoj stav pripisovať klimakteriu. Až nedávno ma neurolog poslal na EMG test, ktorý ukázal pozitívne výsledky na tetániu. Žial, čakacia doba k neurologovi,ktorý by mi mal predpísať lieky už je vyše 2 mesiace!!!! tak som si samovolne "naordinovala" 3x denne magnezium a takto prežívam. Neznášam žiadne sedativa, pretože sa potom cítim ako " mimozemšťan" a vraj aj tak vypadám. Táto choroba je psychický zabijak. Ten, kto to prežil, sa cíti šťastný, keď sa cíti normálne.
0 0
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

Dievčatá, hľadajte si terapeuta, ktorý sa venuje KBT - kognitívne-behaviorálnej terapii, len nezabúdajte na jedno - psychológ vám síce vysvetlí o čo ide a ako s tým pracovať, ale všetka práca s úzkosťou a panikou bude na vás. Viem o čom hovorím. V 15 tich som tiež mala pár záchvatov tetanie - a stačilo mi jedno jediné - vysvetlenie neurológa a praktická ukážka vzniku - musela som zrýchlene dýchať asi minútu a záchvat sa dostavil :-) a neskôr sme sa k tomu vrátili aj so psychológom.
0 0
nikolia nikolia

nikolia je offline (nepripojený) nikolia

žena
ahoj, vraciam sa k tejto debate, prvý príspevok spred roka a pol bol môj...chcem napísať ako to pokračovalo a dodať silu a nádej ostatným...užívala som kvapky Rivotril asi tri mesiace, magnézium doteraz..... a pomaly to prešlo ...veelmi mi pomohlo sa nebáť ked to prišlo, prestala som sa báť že umriem, naučila som sa nemyslieť na to......brala som to ako stav ktorý zas prejde...lebo tým že som sa bála , sledovala som sa čo sa mi robí, merala tlaky , doslova šalela strachom som si to velmi zhoršovala.....a tak postupne s mojou akceptáciou tetánie som vysadila lieky (okrem magnézia....)a už sa to vracia možno raz za rok, a to si dám Neurol, polovičku, poviem si že to prejde...a pekne zaspím....a zas ide život dalej normálne...takže da sa to aj bez antidepresív....
0 0
veruskaaa veruskaaa

veruskaaa je offline (nepripojený) veruskaaa

Založila som na fb skupinu pre tetanikov. Chcem aby sa tam ludia podialeli o svoje názory, starosti, ale taktiež sa naučiť ako s ňou bojovať. Pridajte sa tetanici. Môžme si navzájom pomôcť. S Tetániou sa dá bojovať !!! https://www.facebook.com/groups/1412931838946249/ Názov skupiny - Tetánia-PREČ S ŇOU !!!
0 0
veruskaaa veruskaaa

veruskaaa je offline (nepripojený) veruskaaa

Založila som na fb skupinu pre tetanikov. Chcem aby sa tam ludia podialeli o svoje názory, starosti, ale taktiež sa naučiť ako s ňou bojovať. Pridajte sa tetanici. Môžme si navzájom pomôcť. S Tetániou sa dá bojovať !!! https://www.facebook.com/groups/1412931838946249/ Názov skupiny - Tetánia-PREČ S ŇOU !!!
0 0
Horča Horča

Horča je offline (nepripojený) Horča

Dobry den,

je to halvne pre pana Petra Mikulasa, verim ze aj mne poskytnete vas e-mail na konzultaciu, pripadne na stretko, mne tuto diagnozu urcili az pred par mesiacmi, ale uz par rokov sa mi stavalo vzdy zaciatkom leta ze som dostala zavrate, vybehol mi tlak, pichli mi par infuzii magnezia a preslo to... No vlani v juni sa mi stav tak zhorsil, ze tri krat do tyzdna sanitky, alebo ked bol manzel doma sli sme na pohotovost, magnezium do zily, apaurin na ukludnenie, prtetoz ma hned rozklepalo, pobehala som vsetkych doktorov, nic mi nezistili samozrejme, len vraj lahsiu formu tetanie, ale casto som sa dostavala do hyperventilacie, niekedy som nestihla rychlo zohnat sacok na dychanie, ale ten zabera u mna ked ho mam po ruke, len moj problem je skor v tom, ze mi vybehne tep, aj na 110, ked mam 100 tak uz je to velmi zle, malokedy mam tep "len" 80 v klude, a to mi zdvihne automaticky tlak na 150/95 , ked nestihnem rychlo zareagovat tak vybehne 170/100 a to uz som v totalnej panike, hysterii, psychiatricka mi navalala lieky ako 3x denne neurol, ale nezaberalo, postupne som ho znizila na 1 rano ale vymenila som ho za xanax, ten rychlejsie zabera, no aj tak hocikedy strpnem, stuhnem, dychanie je plytke, chytim paniku, no hrozne, brala som concor ale moc mi nepomahal kedze som hocikedy aj dva krat za den dostala tlakovy zachvat, a teraz mi poradili corvitol, ten pomohol v tom, ze mi nebusi tak hrozne srdce, ale tep mi aj tak velmi vyskoci, len miesto na srdci ho citim v krku, tak ja uz neviem som v koncoch, snazime sa s manzelom o babo, niekolko umelych oplodneni mame za sebou a nic, stresy v praci som obmedzila na nulu , ale kym nebudem v poriadku, tak sa nemozeme ani pokusat o dieta, mam 37 rokov a soom zufala, najnovsie mam elektrinu na jazyku, ako keby mi niekto pralyzer drzal oprety o jazyk... zle, pomoc pan petermikulas pomozte mi prosim, dakujem
0 0
Jana Knéblová Jana Knéblová

Jana Knéblová je offline (nepripojený) Jana Knéblová

Som obyčajná žena.
Dobrý večer, ja som mala prvý poriadny záchvat tetánie v 23-rokoch (dnes mám 50) trval celý týždeň. V 1985 ani nechyrovali o nejakej tetánii aspoň v MA nie. Pchali do mňa injekcie NO-SPA, lebo lekári rozhodli že to je žlčníková kolika... Až v roku 1994 po týždennom pobyte na Kramároch mi bola diagnostikovaná tetánia (tetanický syndróm) k tomu Tinnitus (šumenie až pískanie v ušiach) a tiež Vertebrogénny algický syndróm (krčná chrbtica blokové postavenie C5-C6 a vyrovnaná krčná lordóza) záchvaty tetánie som mala často niekedy aj dva za deň, potom dva za týždeň - mesiac..... mala som dve dievčatká, boli ešte malé a cestovala som za prácou autobusom. Niekoľko krát museli zastaviť autobus a nekoľko neboli mobilné telefóny zastavovali ľudia autá aby ma odviezli do nemocnice. Vždy mi pomohli vnútrožilne podané calcium a magnézium (moje telo nieje schopné vytvoriť magnézium). Beriem ho prakticky aj s calciom už od r. 1994 teraz už len ráno. Pri príznakoch začínajúceho záchvatu aj EGILOK. Tak isto záchvat predchádza tlak v hlave a hukot v hlave zrýchleným dýchaním vždy urýchlim záchvat, takže sa snažím nedychčať musím si sadnúť na zem (je mi jedno kde som), pokrčím nohy, opriem sa o stenu a snažím sa kontrolovať dýchanie. Vždy mi idú nohy aj ruky do kŕča a vykrúca mi špičky nôh dovnútra a ruky tiež a naťahuje ma do ľahu. Prakticky celé telo je v kŕči a vždy som pri vedomí ale nedokážem komunikovať. Záchvaty prišli väčšinou pri strese, vyčerpaní v začiatkoch pri silnej menštruácii. Alebo dokonca po rozčúlení. Záchvat som nemala už pár rokov, snažím sa predchádzať stresovým situáciám, doma sa nehádam a nerozčuľujem ale ak náhodou pocítim príznaky, hneď si nasadím naviac jednu dávku CA+MG+ Egilok a sedím na zemi predýchavam kľudne a čakám..... Raz mi neurológ povedal, že nemám tetániu, ale panickú poruchu a tú je treba liečiť inými liekmi. Naordinoval mi Efektin ER 150 - ťažký psychiatrický liek (čo som sa dozvedela neskôr) schudla som na 40 kg, nevedela som ani chodiť bez toho aby som sa nepridŕžala, po vysadení som mala halucinácie a zistilo sa, že som získala z tých liekov anorexiu a závislosť. Museli mi ich znova nasadiť a postupne cca 1mesiac po malých dávkach znižovať až úplne vysadiť v tom čase som zmenila lekára, čo ma asi zachránilo.
S tetániou žijem už 27 rokov. Raz mi môj už nebohý obvodný lekár povedal, že keď budem mať taký piaty záchvat, že si to už ani nevšimnem - blbosť všimla som si každý a pretrpela aj s rodinou manžel ma na našej Škode-100 vozil lekárovi na injekcie ako na hodiny klavíra. Musím povedať, že som v 2005-roku odišla zo zamestnania ktoré som milovala len preto, že posledný rok som mala pravidelné záchvaty zo stresových situácií a bolo mi jedno z čoho budem žiť, že bude chýbať môj príjem do domácnosti ale chcela som žiť a od základu sa mi zmenil život.
0 0
Horča Horča

Horča je offline (nepripojený) Horča

pre Janku Kneblovu:

ahoj Jani, no to si ma potesila ze sa to casom moze aspon obmedzit, ze to mozno prejde tak, ze to nebude dva - tri krat za den, ale postupom casu snad raz za mesiac, lebo ja som si tym peklom presla teraz za posledny rok tak isto ako ty, moj muz chudak nemohol ani pivo vypit vecer, lebo co ak budeme musiet letiet na pohotovost.... Viete co ma vsetci tetanici hneva? mne nikto ani ked mi diagnostikovali tetaniu nepovedal, ze je strasne dolezite doplnat si s magneziom aj vapnik, az jedna nahodna doktorka z RZP-cky mi povedala, ze ma ten casty prisun MG do tela vlastne zabijal, lebo Mg + CA sa nejako doplnaju v tele a musi sa aj ten vapnik doplnat, tak som sla za obvodackou, ze ho chcem, a ta mi predpisala im sumivy CA, no tragedia, isla som si teda na vlastnu past kupit normalny kalciovy sirup, a vzdy si ho dam dva krat denne, a je mi omnoho lepsie... ako keby sa tym lekarom ani nechcelo zoznamit sa s touto chorobou... a nenasla som ziadneho psychologa, ktory by mal za sebou skolenie pre tetanikov, ako spravne dychat, co robit aby som sa nevystresovala este viac ked mi srdce busi na poplach, ked mi huci v hlave a trpne mi jazyk a prsty.... ale pan doktor internet- mi pomohol, ako sa vravi pomoz si sam, aj pan Boh ti pomoze, tak som si hodila do Youtube tetanocke zachvaty, dychacie cvicenia a ucim sa podla tych videi dychat branicou, velmi mi to pomaha, vcera som si stiahla takymto dychanim tlak 160/100 a tep 105 na normal, trvalo to sice vyse pol hodiny, aj za pomoci sacku na dychanie, ale zvladla som to bez pohotovosti, som na seba hrda! aj do mna pchali psychofarmaka, neuroly, xanaxy a co ja viem co, ostala som mierne zavisla, teraz to nahradzam sedatif PC- tym liekom, pomoze aj ked len na chvillu, ale aspon mam cas v klude si lahnut na zem a preventivne dychat... je na to dobra aj joga, tam ucia ako sa ma spravne dychat, ale u nas take kurzy nie su, som z maleho mestecka, tak zase doktor internet pomaha.... inak som pri tom strese zo zachvatov chytila teraz taku debilnu uzkost, ze nedokazem vojst do ziadneho obchodu, ani na postu, ani nikde, hned ma obleje pot, dusim sa a utekam von, ale verim ze to casom zvladnem, ked sa naucim dychat aj po stojacky tie pomale dychacie cviky... ked sa hybem tak je relativne dobre, ale akonahle ma niekto na ulici zastavi ze ideme pokecat, koniec, musim sa vyhovovrit ze mame doma navstevu a utekam domov, tam si lahnem a o chvilu to prejde... ja som z Magne B6 dost pribrala, ale teraz beriem len obycajne 500 - ky magneziove tabletky, bez toho B-cka, z ktoreho sa pribera, ale bez kalcioveho sirupu sa uz nepohnem nikam... este je vraj dobre davat si aj vitamin D, v lete netreba ked svieti slnko, ale v zime je to treba, neviem ci mi to pomaha, ale uskodit to nemoze, preto ho beriem momentalne. ja deti zial nemam, ale obdivujem vsetkych ktori to musia zvladnut ked su doma sami s detmi a nikto dospely s autom neni na blizku... ja mam pohotoveho suseda ktory je vzdy po ruke keby bolo najhorsie, lebo manzel dochadza za pracou denne vyse hodiny a chodi domov az o pol piatej vecer, to su muky kym pride, ale ked je uz doma, hned sa mi ulavi... len ta slabost, som vycerpana trva to skoro 9 mesiacov a este sa mi to len tento tyzden zacalo zlepsovat odkedy trenujem to dychanie, tak dufam ze mi to pomoze, lebo sa bojim ist aj na chatu na vikend s muzom, ze co ak? ved to poznate vsetci.... drzim palce a piste ludia co robite vy, ako ste to nahorsie prekonali, pomaha mi to ked viem ze nie som v tom sama, dakujem vasa Horča
0 0
Peter0017 Peter0017

Peter0017 je offline (nepripojený) Peter0017

Zdravim Vas pan Peter Mikulaš,

mohli by ste mi na Vas poslat kontakt? Tiez potrebujem riesit tento problem. Vopred dakujem.

Peter
0 0
Iveta2701 Iveta2701

Iveta2701 je offline (nepripojený) Iveta2701

Dobrý.den.pan,Peter.Mikulas.som.rok.a.pol.po.oper acii.stitnej.zlazy.a.citim.sa.velmi.zle,taktiez.mi .zistili.nevrogennu.tetaniu.lekari.mi.nevedia.pomo ctuzivam.lieky.a.nic.mi.nepomaha.stale.vola.zachra nnu-sluzbu,a.v.noci.sa.citim.velmi.zle.nechodim.nikde. sama.stale.mam.doprovod.bola.by.som.rada.keby.ste. mi.dali.na.vas.kontakt.prosim.odpiste.na.moju.emai lovu.adresu....gombosova.iveta@lekosonline.sk
0 0
Horča Horča

Horča je offline (nepripojený) Horča

Ahoj Ivet, ako som uz vyssie popisala svoje problemy, sme na tom podobne, za posledne dva tyzdne som si vlastne vdaka urcitym ludom uvedomila, ze preco neviem ist do obchodu, cakat niekde v cakarni plnej ludi, vojst napostu kde stoji vela ludi, a to je preto, ze pri tetanii sa skoro vzdy pridruzi nejaka fobia.... a teraz mi to doslo ze este v novembri ked som lezala v nemocnici, tak som mala uzkostne stavy a nedokazala som prejst z jedneho traktu nemocnice do druheho cez tak dlhu uzku chodbu, kde cakalo pred ambulanciami plno ludi, vsade som potrebovala so sebou doprovid, nevedela som ist ani psa vyvencit sama, bala som sa, do obchodu som prestala v podstate uplne chodit! mam fobiu z uzavretych priestorov a z ludi.... neviem stat na jednom mieste a rozprvat sa so znamym ked niekoho stretnem... je to hrozny pocit, ale nasla som si klinickeho psychologa, ktory ma uci rozne dychove cvicenia na prekonanie tychto veci, uci ma ako stat, preberame spolu cely moj zivot od zakladov a prisli sme pri tych debatach na rozne stare zanedbane prechodene problemy, ktore sa v tychto vyhrotenych situaciach vyskytli, vlastne moje fobie uz sklzavaju aj do fobie s nazvom strach zo strachu.... ale dobry klinicky psycholog vie urobit neskutocne zazraky!!!! ja som po prvom sedeni u neho bola sama v malom obchode a s kamoskou som stala na ulici asi 10 minut a debatili sme, musela som pri tom ku koncu pouzit ten jeho jeden figel s nadychom a vydychom ktory si nikto vlastne nevsimne a zabralo to! sice ked som prisla domov mi chvilu busilo v usiach, tep som mala na 100, ale tlak sa mi drzal v norme, predychala som minutku do papieroveho sacku, a bolo po vsetkom.... odporucam ti, najdi si klinickeho psychologa, to nie su doktori, oni su Mgr., ale presne vedia ako uvolnit telo a mysel a naucia ta ovladat telo aj mysel, nie ze mysel ovlada teba.... je to vazne velmi uspesne.... ak budes chciet, ja ti poradim toho mojho, ja chodim do Ban.Bystrice, mam to sice 100km, ale raz za dva tyzdne sa to da skocit ku nemu, a da mi termin aj o piatej poobede....
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať